Споделена история от Секс и интимност

Меденият месец съвпада с менструацията ми
Добър ден! След една седмица е сватбата ми, а живот и здраве след сватбата на сутринта заминавам на меден месец с мъжа си за няколко седмици. Избрали сме си екзотичен остров за дестинация, което включва бански и много плажни бани, но се притеснявам, че ваканцията съвпада с цикъла ми и трябва да ми дойде точно в началото на почивката. Никога не съм носила тампони. Само веднъж като по - малка и почти не си спомням какво е чувството. Не ми се иска да се пека по къси панталонки и да стоя с превръзка на плажа, затова ще ви помоля да ме посъветвате нещо за да редуцирам цикъла и да ми е по - леко и как по - точно да процедирам, ако съм с тампони.
Благодаря ви :)

Коментари

1.   Мисля, че има хапчета, с които забавяш цикъла си с няколко седмици, ако искаш опитай, но потърси допълнителна информация преди това :)

2.   Така, ти си красива, но глупава, но пък си хванала богат мъж, който също явно е глупав, за да ти се върже. Познах ли?

3.   Витамин C лимони и локум.. на мен много ми помогна поне малко да спре

4.   Най-добре изпозвай тампони-колкото и да не ти се иска. Другия вариант ORGAMETRIL. Пиеш го и като го спреш до 5 дни максимум ти идва цикъла. Но този тип медикаменти не са безобидни и могат да объркат естествения ти биологичен ритъм. Не един и два пъти съм била на море в цикъл. Тампоните осигуряват пълна защита и комфорт. Стига да поставиш тампона достатъчно надълбоко във влагалището няма да изпитваш никакви неприятни усещания. А ако избранникът ти те обича истински не би създал проблем от това, че си нераположена и би правил любов с теб със, или без презерватив. Прекрасно е, защото тогава може да свършва в теб без притеснения. Желая ти много семейно щастие, радости и хармония! Аз самата също наскоро се омъжих. Сватбата беше най-красивия ден в живота ми....

5.   Егати. толкова ли не можа да си планираш правилно сватбата и медения месец??

6.   E, нали маденият месец не е 4-5 дни. Колкото е менструацията по принцип. Колкото до тампоните - никакъв проблем няма. Има различни размери, поставят се така, че да не се усещат като само кончето на края се подава, може спокойно да си с бански. Само трябва да ги сменяш в началото на цикъла по-често. А от напрежение и вълнение може менструацията и да ти избърза малко и почти няма да наруши медения месец.

7.   Не помниш какво си усещала с тампон? Ми ти ако си го сложиш правилно той изобщо не се усеща-това ти рещениеето - тампони. И много добра хигиена естествено.. трябва да го сменяш през 2 - 3 часа макс и ако не ти бъде възможно, не си експериментирай със здравето - още повече в жегите.

8.   И на мен миналата година като щях да ходя на море ми съвпадаше с менструацията и все се притеснявах че ще ми дойде, но при някои жени от смяната на обстановката им закъснява. Това и майка ми ми го обяснява и аз отначало не и вярвах, но се убедих. Заминавах на море на 13 август, трябваше да ми дойде на 15-ти, а ми дойде около 5-ти септември, 2-3 дни след като се върнах без да съм вземала хапчета и такива неща.

9.   Взимай противозачатъчни Ясмин :) Те забавят менструацията и ще ти дойде 3 дена след като си свръшила блистерчето :) Така ще имаш осигурен хубав меден месец без излишни притеснения

10.   Опитай да не ти дойде изобщо, забременей! Ако беше писала по-рано - по-лесно можеше да се уреди!

12.   Отиди при гинеколог, обясни му ситуацията и го попитай да ти изпише противозачатъчни. Така тъкмо ще забавиш цикъла ти, а пък и няма да има нежелани бебета. Гинеколога трябва да ти обясни как да ги пиеш и т. н. Приятно изкарване! :)

13.   Номер 2, а ти какъв/каква си след като раздаваш обидни квалификации на непознати? Откъде знаеп, че авторката и нейният съпруг не са изгладували паричките да си го направят както им се иска?
Не разбирам такива хора!

14.   Здравей, по частта със тампоните, просто ми стана интересно. На 15 съм и използвам тампони от година и половина. Казвам го само защото видях, че или се притесняваш да ги използваш, или не знам.. Та това което се опитвам да ти кажа, е че тампона е много добър в случай, когато трябва да ходиш на плаж и да се печеш по бански, и т. н. Според мен (освен това с медения месец ;д), ще ти бъде много удобно с тампон.

15.   Знаеш ли, тъжно е не, че ще си в някакъв си цикъл,
а, че ще се омъжиш за човек с, който сексът ви ТОТАЛНО ще куца!

Аз не се омъжвах дълги години. Но това не значи, че съм правила секс само по 3 седмици в месеца. :)