Споделена история от Секс и интимност

Мирише ли менструалната кръв?
Та въпросът ми се подразбира от заглавието. Значи с приятелят ми искаме да правим секс докато съм в цикъл. Не сме го правили до сега. притесняваме това, че може менструалната ми кръв да мирише и това да не му хареса. Забелязала съм например, че когато сменям дамската си превръзка (съжалявам, че навлизам в такива подробности ) се усеща лека миризма на мърша (може би, на това го оприличавам ), но когато съм с тампон тази миризма я няма. Спазвам добра хигиена. Та кажете сега мирише ли менструалната кръв или аз съм дефектна или превръзките, които използвам :D?

Искам да добавя, че не съм много опитна в секса и има още много неща да уча и на много въпроси да си отговарям. Така, че моля ви не бъдете груби и просто изкажете мнение. Пиша само и единствено, за да се образовам. Никой не е роден научен.

Коментари

1.   Рядко си сменяш превръзката ако я сменяш на всеки 2 часа няма да мирише на мърша. Специфичната миризма на развалено се получава след повече от 3 часа.

2.   Менструалната кръв миришр при лоша хигиена, случвало ми се е на работа да нямам възможност да се сменям често или вечер като легна понеже не се събуждам сутрин като стана.... на мърша е меко казано, поне на мен ми мирише. Аз използвам душа и се измивам хубаво от вътре или използвам помпа така не мирише и не само при секса, но като цяло ми е неприятно като правим секс през този период зашото то тече по чаршафите а той е целия омазани да добавя, понеже каза че нямаш много опит, не му давай да свършва в теб по време на цикъл защото също се забременява. Това че повреме на цикъл не се хваща е мит. И още нещо много важно, ако не използвате презерватив трябва като ходи до тоалетната по малка нужда да си хване кожичката на пениса преди да се изходи, то става нещо като балон пълен с урина да направи така 2-3 пъти (не ме бива в обясненията, дано си ме разбрала) иначе ще го сърби и ще се получат едни бели неща, не се сещам точната дума. Дано съм ти била полезна.Блонди

3.   Самата менструална кръв мирише винаги, независимо от хигиената. Тя е мръсна кръв, не случайно всеки месец организма я изхвърля. От хигиената зависи дали ти ще миришеш. При редовна смяна на превръзката миризмата няма да се усеща по теб, но ако помиришеш самата кръв върху превръзаката ще остановиш, че винаги има лош мирис, макар и не много силен, силата на миризмата е индивидуална.

4.   Първите двама имат право. Номер 3 - вземи и чети малко книги по анатомия, вместо да слушаш глупостите на баба си - МРЪСНА КРЪВ НЯМА.
Организмът не изхвърля кръв, а отпадачните тъкани, които по принцип трябват, за да се образува плацента и да се храни плод при забременяване. Чети малко, интересно е.

Сменяйте си редовно превръзките и се мийте и няма да мирише.
Съсирена кръв, изобщо - мъртвите тъкани миришат.
Ако например зародиш умре в тялото ви, той ще натрови кръвта ви и ще мирише... вярвайте ми. Това да не би да е също „лоша кръв“.
Стига бабини-дивитинини - четете книги, четете литература, четете в интернет.

И да - менструалната кръв и тъкани миришат, защото са мъртви, но не са миришели, докато са били част от тялото ви. В момента, в който биват отхвърлени от тялото, почват да се разлагат и да миришат.

5.   Много ясно, че мирише... що за въпрос?

7.   Айде вампирите, къде се изгубихте? Нали сте големи мераклии...
баба Пенка

8.   По принцип не е ли лоша идея да се прави секс докато си в цикъл :-/?

9.   Моята мирише. Когато съм в началото на цикъла не мирише лошо, а по-скоро на желязо. Но накрая мирише точно на мърша. Тази гадна миризма се появи след като родих. Преди това мензисът ми не смърдеше така. Споделяла съм го с адски близки приятелки и те са ми казвали,че след като са родили мензисът им почнал да мирише.

10.   Моята не мирише. Има лека миризма на желязо, както е казала и жената преди мен. Към края на цикъла, когато кръвта е малко и превръзката се сменя по-рядко, тогава кожата се запарва от превръзката, температурата се вдига и като цяло започва да придобива миризма.

Аз правя секс в цикъл, досега гаджетата ми винаги са го искали, а и за мен не е било проблем. ПОстели нещо отдолу, за да не се изцапа леглото.