Споделена история от Секс и интимност

След секс
Обръщам се към всички компетентни по тази тема. Въпроса ми е.. дали след секс трябва да се ходи до тоалетна по малка нужда?? Казаха ми, че това малко или много предпазвало от бременност. Смисъл, че ако е останало нещо орината го избутвалo. Изглежда ми нелогично, тъй като са два различни отвора, но може и да е вярно. Благодаря на всички предварително!! :)

<< Предишна Следваща >>

Коментари

2.   Предпазва от инфекция на пикочните канали, ако, например, във вагиналният ти секрет има някакви гъбички, бактерии или други неприятни микроорганизми. За забременяването абсурд, не можеш да се предпазиш по такъв начин. Единствената логика тук е, че се смята, че за по-сигурно зачеване трябва да лежиш половин час след акта, а като станеш веднага част от спермата излиза от влагалището. Но друга остава, и не само че остава а в средата на влагалището ти тя е активна до 72 часа и през тях оже да оплоди яйцеклетката. Тъй че забременяването не винаги става ваднага като мъжа свърши в теб, но това е друга тема. Накратко - с пишкане след секс не можеш да се предпазиш от бременност по никакъв начин. Използвай нормални и сигурни контрацептиви - презервативи или противозачатъчни.

3.   Няма как да знаеш след като пишеш ОРИНАТА

4.   Ако беше вярно, нямаше да има Постинори и други противозачатъчни. По пътя на същата логика, ако искаш да забременееш не трябва до ходиш до тоалетната? Но нали знаеш, страх лозе пази, ако се чувстваш по-спокойна ходи си до тоалетна.

5.   И аз това съм го чула, незнам дали е вярно но аз лично го правя, понякога забравям но така се чуствам някак по-чиста, знам ли и аз...

6.   Хубаво е да се ходи, за да се изкарат бактериите от пикочните пътища, ако са влезли, за цистит и такива гадости. Това за бременността е пълна глупост. Ако вършеха работа такива "народни" методи, защо ще има толкова други методи за предпазване? Помисли...

7.   На мене винаги след секс ми се пикае, но никога не бях чувала да е нещо нужно.

8.   Не жените, а мъжете трябва да се изпикаят, и то когато практикуват прекъснат полов акт /без презерватив/. Така ако има по-късно повторен акт - няма да са останали сперматозоиди в канала.

9.   Там, от където Оринираме и там, където влиза мъжкият член са два различни отвора ли :D Все си мислех, че жените имаме две дупки, а то какво се оказа....

10.   Единствено номер 8 е прав, за мъже е желателно да се изпикаят след секс, за да се отмият евентуални останки от сперма, така че при следващ "тек" да не попаднат остатъци от предното празнене в жената. Естествено това не е никаква гаранция, никой не трябва да разчита само на това за предпазване, но все пак е някаква мярка, която намалява риска. Миене със сапун също е задължително между актовете.

За жени това е пълна глупост. Естествено е хубаво като им се пикае, да се изпикаят :-) има прочистващ ефект както казаха по-горе, но няма никаква връзка със забременяването.

11.   До номер 3 : Човек да направи една грешка и вече кой знае какво. На всеки се случва!!

12.   До номер 9: От там където се пикае е по скоро канал и за това не се брои за дупка ;d

13.   Ние сме любители на писинга и след секса веднага отиваме в банята и първо приятелят ми пикае върху мен и тялото ми, после аз го опикавам по члена. И за двамата е много възбужащо. После следва душ и пак секс :П

14.   Номер 9, естествено че са различни, отвори произволен учебник по анатомия или просто в уикипедия... не пикаеш от там, където влиза мъжкия член, и по-важно не от там, където попада спермата, така че няма как пикаенето да ти помогне против забременяване...

15.   И аз съм на това мнение
От авторката

16.   Да нелепо е и не е вярно.

Ползвай презерватив за предпазване от бременност а не пишкане.