Споделена история от Секс и интимност

Противозачатъчни и бременност?
Здравейте! Аз съм момиче на 15г. , въпросът ми е има ли възможност да забременея при положение че пия противозачатъчни и приятеля ми НЕ свършва в мен? Чувала съм че преди да свърши момчето, излизала няква течност от пенисът му, която също съдържала сперматозоиди и това много ме притеснява. Всеки път когато ми свършат хапчетата и трябва да ми дойде умирам от притеснение дали ще ми дойде макар че знам че не свършва в мен..

Коментари

1.   Взимаш противозачатачни, а изобщо не ти е ясно, как действат?
Чети малко, моля ти се!
Ако взимаш противозачататачните ТОЧНО, както пише на опаковката НЯМА ВЕРОЯТНОСТ ДА ЗАБРЕМЕНЕЕШ. Хората взимат противозачатачни, за да може мъжът да свършва в жената.
Как да ти го обясня по-простичко, щом не си от най-начетените хора - просто тялото ти е хормонално погледнато „бременно“ - както една бременна не може да забременее, така и ти не можеш да забременееш. Колкото и семенна течност да влиза в теб, няма такъв шанс. Противозачатачните гарантират 99. 99999% сигурност и с това са най-сигурният метод. Единствено, ако забравиш да си вземеш хапчето забременяването ти е гарантирано.
Приятелят ти значи дори може да свършва в теб, няма проблем, стига ти да си достатачно умна да можеш да си взимаш хапчетата. Съветвам те точно да се интересуваш от начинът на действие на хапчетата, които взимаш.

Млад човек си, срамота е.
Аз лично не бих ти се доверил като мъж и бих си ползвал кондомите. Просто човек, който задава подобни глупави въпроси и е готов на 15 г. да почне да взима противозачатачни без да знае дори за начина им на действие не е в състояние да ги взима според указаното на опаковката.

Доктор Ох Боли

2.   На 15 години пиеш хормони? !?

3.   На 15 години правиш секс??? Ах, ще се гръмна.. Не мога да си представя някой да свършва в 15 годишна.. Лелел.. ако имам дъщеря ще се застрелям

4.   В днешно време водят полов живот от 12 годишни... така че номер 3 си изостанал много. Не казвам, че е правилно, но е така.

5.   Номер 3 :Не съм изостанала, защото и аз съм от това поколение кажи речи на 18 съм, но не мога да се представя едно 12 годишно дете да прави секс.... Как им го ражда главата не разбирам.. А на 15 вече да взима противозачатъчни.. Те попринцип спират менструацията, а кървенето, което се получава е само един вид успокояващо.. та кажи ми как ще искаш на 25 да имаш деца, като ти е дошло на 14, още не са заработили яйчниците ти както трябва и ти вече ги пращаш в летаргия... Това си е мое мнение.. дори сега не съм склонна да взимам такива хормони..

6.   От авторката : след като не ми отговаряте на въпроса а само се заяждате, защо изобщо пишете? :) Слабо ме вълнува вие кво си мислите и на кво мнение сте, кой взима хапчета и кой не.. Аз си зададох въпроса кратко и ясно! Като не можете да отговорите - не пишете ;)

7.   Ами авторке, те са ти отговорили в първият коментар. Вероятността е като да спечелиш супер джакпота от тотото, при все че той дори не свършва в теб, освен всичко останало.

8.   Скъпа неможеш да забременееш аз също вземам противозачатъчни, но съм доста по-голяма от теб на 26 и до сега не съм забременяла.... само че е хубаво ако ги пиеш да ходиш на порфилактични прегледи да знаеш. Защото, ако ги пиеш много пордължително може да забавят дейността на яйчниците ти и после да си имаш проблем с цикъла, казвам го от опит и то пресен от последните 3 дена съм по лекари защото ги пия от 4 години и то като си представиш че спазвам указаните почивки, който генеколога мие казал. Та не си си ги изписала сама нали? Иначе споко неможе да забременееш даже и в теб да свършват, но спреш ли ги трябва много да се пазиш.

9.   Аз пък не разбрах въпроса ти. Последно от какво те е страх:А - че ще забременееш, защото взимаш хапчета? Б - че като ти свършват хапчетата трябва да ти дойде /буквално това си писала/Луда работа.

10.   Малката, като искаш съвети, вслушай се. И без това достатъчно беля си си навлякла с ранния полов живот и вземането на хормонални препарати, така че малко повече знание няма да ти навреди. Като не те интересува, защо питаш? Първо, тия противозачатъчни трябва да ти ги предпише гинеколог - само и единствено той може да прецени какви са най-подходящи за теб на базата на възрастта и общото ти здравословно състояние. Не взимай каквито и да е на своя глава, че такива проблеми можеш да си докараш на по-късен етап, че ти е бедна фантазията. Набъркаш ли се веднъж в работата на хормоните, нещата много трудно се оправят после. И защо ти трябва да се тъпчеш с боклуци? Накарай гаджето да ползва кондом - не е кой знае каква жертва, хем предпазва и от болести. Пък ако стане фал с кондома - тогава взимай хапче за спешен случай.

11.   От авторката до номер 10 : кой е казал че на сама глава ги пия? .. майка ми ме води на гинеколог и той ми ги изписа - Ясмин. Тя държеше да пия хапчета, а не аз.. и ги пия от 2 месеца

13.   Първо - майка ти и гинеколога са луди. Организма ти още не се е развил като хората, а те вече те бутат да го съсипваш.
Второ - ти собствено мнение нямаш ли? ! "Мама така каза". Ами ако мама каже да скочиш от 15-тия етаж, пак ли ще го направиш? !
Трето - в листовката на хапчетата пише точно как се приемат и точно как предпазват. Прочети и ще получиш всички отговори, които търсиш без да задаваш въпроси по форумите.
За сведение - аз пия противозачатъчни от 4 месеца. Пазихме се само първата седмица, след като започнах приема. От тогава свършва в мен и определено не съм бременна.
Хайде, от мен да мине ще ти отговоря на въпроса - ако си пиеш хапчетата по схемата (21 дни в точно определен час и после 7 дни почивка) няма никакъв шанс да забременееш дори приятелят ти да свършва в теб по 3 пъти на ден. Обаче, пропуснеш ли хапче, трябва да се пазите няколко дни, за да не дундуркаш бебе след 9 месеца.
Ж27

14.   Здравейте,имам само един въпрос на 23 съм и от месец пия противозачатъчни"ДЖАС" .Гинеколожката ми ги изписа поради ред причини та въпроса ми е нормално ли е след като вече съм изпила 2 бели хапчета още да не ми идва?

15.   Е, щом пиеш противозачатъчни от какво се притесняваш? Единственият начин да забременееш е редовно да забравяш да си изпиеш хапчето. Обаче ако си ги пиеш всеки ден и в приблизително еднакъв час няма да имаш никакви проблеми, дори и приятелят ти да свърши в теб. Нали това е идеята на тези хапчета? Да правят забременяването невъзможно дори и цялата сперма да е вътре.

16.   Да така е аз не се притеснявам, че съм бременна знам, че не съм притесняваше ме това, че не ми идва веднага след като съм изпила бялото хапче :)

20.   аз съм на 18 год. и пия противозачатъчни "Жанги" вече ми е втора опаковка, изписаха ми ги поради проблеми с обилен и нередовен цикъл, определено ми помогнаха с това. С приятеля ми правим секс редовно и нямам абсолютно никакви проблеми, пий си хапчетата всеки ден в еднакъв час и няма да имаш проблеми дори и да свършва в теб. А колкото до цикъла след като си изпиеш 21то хапче *тоест последното* трябва да ти дойде на следващия ден, а ако се забави се консултирай със своя гинеколог. :)