Споделена история от Секс и интимност

Зърната са ми навътре!
Жена на 18 години съм и ужасно мразя гърдите си. Те са малки и зърната са навътре. Имам приятел, но съм девствена може би точно заради това. Разбрах, че това се оправяло чак когато родиш и кърмиш, но аз не искам да чакам толкова много както върви не мисля скоро да раждам :D Много се дразня от това и се чудя да не би това да му се стори странно. ( Говоря ако реша да спя с приятеля си )?

Коментари

1.   Аз съм момиче на 15 години и съм същата. Отвратително е и тъкмо мислех и аз да пусна тема относно този въпрос. Извинявам се предварително, че ще ползвам темата ти, но и аз се нуждая от същата помощ. :3 Моля ви, кажете оправя ли се по-рано това?

3.   Когато ги потъркаш показваш ли се? Ако гаджето ти си играе с тях също ще помогне

4.   Не бери грижа, аз съм с жена ми от 20 години... Нейните са същите но пък аз си ги харесвам такива.... За всеки влак си има пътници

6.   Авторката : Благодаря ви за отговорите. До №3 Не се показват :(. Искам също да кажа, че четох някъде, че ако носиш стегнат сутиен ставало така. Аз не нося, но много често спя по корем това може ли също да е причина?

7.   Нищо всеки си има комплекси и недостатъци. Не е проблем, спокойно. :
*Момче на 24г

8.   Виждал съм такива гърди - не са лоши :P излишни комплекси си създаваш

9.   И мойта едната е така, родих и пак не се оправи

10.   На мъжа ми също едната е така, добре че не кърми :)
Иначе още много отдавна в дебелите книги съм чела, че има три типа зърна - изпъкнали, плоски и вдлъбнати. Имаше ги даже скицирани. Не се променя това във времето, каквато си се родила - такава оставаш. Пречка е за кърмене, това е единствения недостатък.

11.   Момичета, не искам да ви плаша, но това може да е признак на сериозен проблем. Няма да казвам какъв защото както казах"може". Във всеки случай се обърнете към специалист. Ако първият багателизира вашия проблем опитайте с друг.

12.   Не е признак на никакъв проблем, спокойно, не плашете момичето. Има 3 вида зърна при жените-изпъкнали, равни или вдлъбнати, това зависи от дължината на каналите на зърното и еластичноста на ареола. Не се оправя при кърмене или дразнение, за съжаление начинът е само оперативен. Но физиологично всичко си е наред. Сестра ми е така. Но в крайна сметка има доста жени които са така и не би трябвало да е повод за ниско самочувствие.

13.   Номер 11 е имал/а предвид, че ако преди зърната са били нормални, а впоследствие зърното хлътва или по друг начин се деформира гърдата - може да се окаже злокачествено заболяване.
Но случаят на авторката е друг, при нея е вродено.

14.   №11 до 13 Само специалист може да каже дали е вродено, защото визуално се проявява след като започнад да растат гърдите. Диспозицията може да е отпреди това, но "поддръпването на зърното" навътре се забелязва едва когато започнат да се трупа мастната маса. Може да е просто някаква аномалия или прищипвоне на нерв, но при всички положетия покажете го на лекаря си. №12 ти ако си бозал от сестра си това не те прави дипломират мамолаг. Боже мой болни хора... гледал на сетра си циците и дай сега да съм специалист.

15.   Здравейте, аз съм номер 12 и не съм мамолог. Не съм "бозала" от гърдите на сестра си, а се наложи да мина през всичко със нея. През купчина мамолози, пластици и не едно мнение. Подобна корекция струва средно около 1000 лева при пластичен хирург и е адски болезнена. Не я направи, защото реши, че не си заслужава. Единствеият проблем който имаше в последствие е, че трудно кърмеше децата си. Относно самочувствието-с подходящият човек, няма да ти липсва такова. И още едно уточнение номер 14 прищипаният нерв е болезнен.

16.   До 15, е виждаш ли. Точно това исках да кажа на авторката. Както сестра ти е ходила на доктор, така трябва да направи и тя. А това с прещипания нерв не съм го мислел като ишиас. Нерви има не само около прешлените, а и в гърдите. Няма да ти казвам медицинския термин, но за лаиците е достатъчно да знаят и това.

18.   Мила сложи си силикон

21.   Въобще не е проблем, аз и дететето си кърмих 1 година, пък и мъжете не съм останала с впечатление да не им харесват. Давай смело и не се притеснявай въобще, после ще си спомянш самп и ще се смееш сама на себе си. Иначе аз съм се замисляла за корекция за собствено самочувствие, но и без нея пак се наслаждавам на прекрасен полов живот... иначе се сещам за едни помпички пробвай с тях може да успееш постепенно да ги издърпаш навън

22.   Аз също имам този проблем. Родих и не можах да кърмя. Много рядко ми изкачат навън и то за малко, като ги пипна веднага се скриват.

23.   А защо не си помислите, че има мъже, на които им харесват, такива гърди...?? Казах помислите, а не представите, защото мен ме има, реалност съм... така че проблем няма- той е само в главата на дадения човек... ;)

25.   Ох, аз съм на 14 и съм същата. От малка са ми такива, но имам 2-3 приятелки които бяха същите но с времето се оправиха.

26.   Номер 25.. може ли да ги попиташ какво точно направиха, защото и аз съм така.. и много искам да се оправя : 3