Споделена история от Секс и интимност

Дали не съм неспособна на оргазъм
Здравейте!
Имам нужда от странично мнение, защото що се отнася до секса явно не съм достатъчно просветена въпреки годините си (23). С приятеля си съм от няколко месеца като той ми е първият. Проблемът, ако можем така да го наречем, е следният: той е изключително всеотдаен, страстен, но едновременно с това и нежен, общо взето... идеален, но аз досега, доколкото мога да преценя, само веднъж съм достигала оргазъм. През останалото време се налага да симулирам и следователно да го лъжа, тъй като той непрекъснато ме пита и толкова се старае (има повече опит от мен и знае какво прави). Възбуждам се както си трябва и да бъда с него ми доставя голямо удоволствие, но не мога да стигна до края. Много ми е неловка цялата ситуация, защото държа на него и не ми харесва да се преструвам, но знам, че в противен случай не мога да го насоча или да дам конструктивен съвет как да действа, за да се получат нещата, тъй като дори сама не мога да се докарам до оргазъм. Това може би е от по-голямо значение: не съм изпитвала клиторен оргазъм. Въпреки че съм се занимавала със себе си, съм достигала най-много до степен на много силна възбуда (и то не заради клиторна стимулация, а по-скоро заради сексуални мисли и фантазии) и дотам. Явно или аз нещо не правя както трябва или има някакви психологични или физиологични пречки... наистина не знам. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и има ли адекватен съвет?

Коментари

1.   Опознай себе си и тялото си, все пак това ти е първия мъж, не е толкова приетснително, ще мине време, ще трупаш опит-ще стане.

2.   Ти какво? Току-що разперила крилца и искаш вече да летиш с фигури от висшия пилотаж ли? ! Ще ти мине...

3.   За 23-годишна имаш малко обща култура...

4.   Благодаря за коментарите. За общата ми култура не знам как номер 3 успя да си направи извод, но сексуалната, признавам, май не е на ниво. Аз също предполагам, че просто ми трябва време и опит, но не знам дали е подходящо така да обясня нещата и на момчето до мен или да замълча и да симулирам докато някой хубав ден не се напаснем...

5.   Миличка, моят съвет е да пробваш върху себе си, да опознаеш тялото си, което само с фантазиране няма как да стане... Опитай се да стимулираш клитора си, дори и да се налага по продължително време. На мен лично ми трябват поне двайсет минути непрекъсната стимулация с пръсти за да стигна до края, а оргазмът определено си заслужава... или пробвай с стимулиране на влагалището с пръсти или вибратор, но това когато си сама, за да може после когато си с твоя приятел да знаеш точно какво да очакваш и как да го насочиш така че да ти достави това удоволствие :)