Споделена история от Секс и интимност

Ескапел и липса на странични ефекти
Пих ескапел на 6ти този месец и ми подрани с 3 дни ( трябваше на 18ти, а ми дойде на 15ти ), но нямах никакви странични ефекти след приема. Менструацията ми е нормална ( само първите 3 дни беше доста обилна, а по принцип 3тият ден ми намалява, а тоя път започна да ми намалява течението чак днеска - 4тия ден ) и нямам съмнения за цветна бременност, но ме притеснява това, че нямах нито един страничен ефект, дори и минимален. Според вас при дошла вече менструация има ли смисъл от тест?

Коментари

1.   И аз пих нещо подобно. То бе май ЕЛА ТОН. Нямам странични ефекти. На път съм да към менструацията. Да ти кажа Ескапел не е единсвеният продукт за след секс. Разбрах го в аптеката. Платих си пак 30 лв, обаче този продукт е до 5 дена. Според мен можеш да си направиш два теста от 1 лв. За мен няма разлика. Аз така направих и... ОК съм. Странични ефекти от лекарството нямам, но за менструацията е възможно да има някой необичайности.

2.   Пила съм го само веднъж. След 2 седмици бяло течение, лекари, хапчета, пари.... и това продължи цяла година. Не при всеки има поява на странични ефекти, но при мен имаше. Ти си направи един тест за всеки случай.

3.   пих хапчето преди месец и не забелязах странични ефекти.. но като прочетох коментара на №2 и аз съм със обилно бяло течение от седмица и днес си взех хапчета, но не бях правила връзката дали е от това.. хмм

4.   след първия път когато го пих дойде ми и имах ужасни болки а попринцип цикъла ми е безболезнен но при всеки е различно радвай се че при теб всичко е било наред

5.   Тоя Ескапел много го пиете бе, момичета.... Той се пие при изключителни случаи само. Иначе преди като не е имало такива хапчета какво... Аз веднага след секс съм ставала, ако има нещо съмнително де или за по-сигурно съм си правила промивка на влагалището с дамския душ като сложа една лъжица оцет вътре и долея с вода. Стискам хубаво и отвътре всичко се облива и ако има нещо се отмива навън, както и киселината от оцета убива и разгражда всички възможно попаднали сперматозоиди вътре във влагалището. Никога не съм имала гаф.... Сега много химия много нещо, с тия хапчета. И само ви се раздрънква организма.

ж 44

6.   А така не ти ли се поврежда влагалището, номер 5? Имаш ли деца? Това не е никак хубаво. И как го правиш, вкарваш лъжицата вътре ли? Боже мой, не знам... какво да кажа.

ЕЛ

7.   от номер 5
Нищо не ти се поврежда, напротив... една лъжица ябълков оцет(белия) сипана в тоалетния дамски душ и доляно с хладка вода. Вкарваш си душа отдолу и го изтискваш. Облива ти се хубаво канала и ако има нещо струята го отмива и изхвърля навън, това е. Той даже е изключително полезен за бактериални инфекции и други, а в случая от киселината му разграждат сперматозоидите, ако са попаднали... и така.
Имам 2 деца. Ти да не мислиш, че майките ви и бабите ви все ескапел са пили. Тогава ги нямаше тия хапчета. И хората са ползвали само натурални продукти.
Е, ама това не го правиш често, а само при изключителни случаи, при някакви съмнения, да речем-2-3 пъти в год да речем.

9.   Имам бърз въпрос, но моля някой компетентен да ми отговори. Значи преди два дни, докато с приятеля ми правехме секс, презервативът се скъса, но усетихме чак когато той свърши и беше вече късно. Естествено на следващия ден (преди да са минали 12 часа) купихме Ескапел, тъй като цикълът ми е нередовен и идва когато му скимне, така че няма как да съм сигурна дали съм била в овулация или не. Та въпросът ми е относно страничните ефекти, понеже четох много по темата за Ескапел, за да имам представа в какво се забърквам и видях, че може да има доста странични ефекти като гадене, болки в главата и т.н. За сега при мен не са се появили никакви или поне не такива, каквито са написани в брошурата и в интернет, но забелязах някакъв странен секрет в областта при срамните устни. Не ми се струва да е от бяло течение, защото е доста гъсто като.. каша (съжалявам за сравнението, прсто не знам как да го опиша) ии сега не знам какво да мисля. Възможно ли е да е от хапчето ии на някой друг случвало ли му се е такова нещо до сега? Със сигурност ще отида и на гинеколог, но исках на първо време да пиша и тук, за да се успокоя, ако мога по някакъв начин.

10.   От авторката ( номер 0 )
Миличка, и при мен нямаше нито единстраничен ефект с изключение на това, че имах някакво по-странно бяло течение, но след 1 промивка с дамски душ пълен само с топла вода, ми мина и вече всичко е тип топ.
Дано ми дойде на 13ти, че съвсем да се убедя, че ескапела си е свършил работата.
Успех и на теб и дано всичко е наред!!!

11.   Здравейте, пих Ескапел, около 30-тия час от "гафа" и трябва да ми дойде на 8-ми. Днес е 4-тия ден от приема му и съм адски раздразнителна, изнервена и неспокойна, наред с това и всички симптоми, които са описани на листовката да присъстват, забелязвам и някакви по- особени болки ниско в корема, съпътствано от особеното му подуване. Нямам и така известното "зацапване". Бих желала да ми отговори, някой компетентен, дали това е нормално и кога мога да си направя тест за бременност, спешно е! Благодаря!

12.   Пропуснах да отбележа, че имам непоносимост към цигари, а съм пушач, забелязвам още, че имам ниско кръвно налягане и непрекъснато ми се спи :(. Възможно ли е да е от приема на хапчето и всичко да е наред?

13.   Скоро един гинеколог ми каза "Не вярвай на опаковката на ескапел, ако не го пиеш до първите 8 - 10 часа след акта не действа....

14.   номер 13 надявам се това което ти е казал твоя генеколог да не е вярно, защото при мен стана нещо отвратително и имах възможност да изпия хапчето около 36-тия час и се надявам много да е подействало, защото ако не е не знам какво ще правя. Но и аз имам бяло течение само че се появи днес 1 ден след приема на ескапел започвам да се плаша.