Споделена история от Секс и интимност

Има ли повод за притеснение след като пих escapelle ?
Здравейте. Имам сериозна връзка от близо година. Преди няколко дена решихме да го направим (до този момент не съм имала полов контакт с нйкои). Направихме веднъж, но за много кратко време ( нито ме болеше нито имаше кървене ). Той свърши извън мен и след което отиде до WC по малка нужда и се изми. След около час решихме да го направим отново, но след 3 -тата минута когато му казах да го извади презерватива беше скъсан, но той не беше свършил. Но аз много се стреснах ( заради течността която момчетата отделят при ерекция). Веднага се измих. Той отиде до аптеката да попита дали има нужда да пия escapelle. От там са му казали , че е малко вероятно, но понеже тогава бях в овулация за да бъде по сигурно да го изпия. Изпих го след 1-2 часа. Въпроса ми е дали би могло да има нещо и дали има смисъл да се притеснявам? Благодаря предварително :)

Коментари

1.   Не!

2.   А бе, момиче, защо бързаш да пиеш тези неща, при положение, че е нямало нужда! Не случайно му се вика "спешно хапче" ... Това не е шега и не може да пиеш ескапеле всеки път, когато за нещо се притесниш. Той не бил свършил в теб, ама ти дай сега за всеки случай да пиеш, щото си била в овулация (а и ако не си си правила тест за овулация или има и други начин по които да се разбере - няма как да си сигрурна, това с календарчето и изчисляването не е точно така - ти може да си в овулация, дори когато си неразположена, колкото и абсурдно за звучи).

Веднъж и аз се излъгах да пия такова хапче, а явно е нямало нужда и да не ти казвам какви проблеми си навляках и как ми се измени цикълът да не говорим, че 2 месеца просто не ми дойде (а не бях бременна) ... след време всичко се нормализира де. И един ден, когато наистина имах нужда да пия това хапче (приятелят ми беше свършил в мен) - аз поех риска да не го правя - е първо се консултирах с гинеколога си, разбира се.

Та мисълта ми е, хора пазете се, пазете партнъорите си - ползвайте презервативи ... а до тези хапчета прибягвайте само когато наистина има нужда и има голяма вероятност от забременяване!

3.   Здравей,
И аз съм прибягвала до "Ескапеле". Засега това е най-сигурният начин да няма никакви последствия. Само че, трябва да не го употребиш повторно в близките поне 3 месеца. Иначе, всичко си продължава по старому... Препаратът е МНОГО вреден, но щом се налага...

4.   Много сте се наплашили от бременност, то че има вероятност има, ама да прекъснеш половия акт и да бягаш до аптеката за escapelle, това е прекалено.

5.   Наистина вероятноста от забременяване е била малка, но все пак те разбирам. Искала си да си сигурна, че няма да забременееш - добре хубаво. От Escapelle е възможно да имаш проблеми с менструацията този месец. Може да ти дойде по-рано или по-късно, да имаш кървене извън менструацията. Има вероятност да получиш болки в корема или тежест в гърдите. Това са най-честите странични ефекти от хапчето. Предполагам, че на опаковката или на листовката го пише. Ако това се случи ще е само този месец, нормално е след приема на противозачатачно. Иначе не се притеснявай, няма да ти навреди сериозно.

6.   От авторката: Нали няма вероятност да съм бременна. Благодаря предварително :)?

7.   Щом не е свършил в теб - не си била бременна, нишо, че си в овулация, или поне шансът е много малък - имала съм подобен проблем, само че го правихме без презерватив и бях в овулация, той не свърши в мен и нямах никакви проблеми след това. Ескапел не е бонбони, не го пии за щяло и нещяло ;) НЕ СИ БРЕМЕННА, успокой се ;)

8.   Ох, ти не разбра ли, че не си бременна?! Всички ти го казват, но ти пак не разбираш. Какви са тези ваши страхове?

9.   Ало, авторке, иди прочети малко информация как стават бебетата!

10.   А ако те мързи мога да ти кажа - нужни са сперматозоид и овулирала яйцеклетка. Сперматозоид няма, тъй като не е свършвал в теб. Второ, дори да е свършил в теб, при втори полов акт и цялото количество сперма да бъде във влагалището, то е недостатъчно, тъй като така или иначе киселата среда убива, половината при нормален брой, а както вече казах, при втори акт, броят е значително по-малък, което пък прави 99% невъзможност за забременяване (все пак оставам 1% :) ). И накрая - пила си едно адски агресивно хормонално хапче, което би убило бик, дори и да е имало зачеване. А то не е имало сперма в теб, втори акт и... хайде да не се повтарям. Момиче, хайде малко мисли с главата си.

П.С. И надявам се, че няма следващият път (независимо с този приятел или не) пак да прибягваш така необмислено към този вид "антизабременяване", че ще след години ще станеш наблъскана с хормони жена, с увредени функции и Бог знае какво още

11.   Номер 10 успокой се малко, даже и да не е свършил е възможно да има сперматозоиди в предсеменната течност, която се отделя преди това. Така, че риск все пак има, макар и минимален.