Споделена история от Секс и интимност

Нормално ли е да мастурбирам?
Здравейте, аз съм момиче, на 11 и се чудя нормално ли е това, което правя. Не ми расте бюст, нито окосмяване, но обичам да мастурбирам през дрехите. (иначе ме е гнус) Колкото и идиотско да звучи обичам да се натискам на възглавници. Много ми е кеф, а след върховната точка на кефа, с възглавницата, усещам едни пулсации, които после намаляват и изчзват. Искам да ви попитам, това което правя лошо ли е или просто ме бият вече хормоните?

Коментари

1.   Да, нормално е и точно по този начин го правят повечето момичета на твоята възраст. Доста използват и плюшени играчки. Иначе, мастурбацията е нормална, необходима и здравословна, няма да навреди на развитието ти, напротив.
Не е нормално обаче да те е гнус от самата себе си. Човешкото тяло е перфектно и красиво. Обичай се и се наслаждавай на тялото си - то си е само твое.
Доказано е, че мастурбацията е много полезна. Най-вече води до по-добро кръвоснабдяване на половите органи, но и до освобождаване. Младежите, които редовно се самозадоволяват почват по-късно със сексуалния си живот и така е по-малко вероятно да се заразят от полово предавани болести и най-вече - да забременеят нежелано.

4.   Нормално е човек да мастурбира, но щом те е "ГНУС" от самата себе си, съвсем не си готова за това. Как така ще те е гнус :Х

5.   От автора: Не точно че ме е гнус, просто не ми е приятно да пипам там с пръсти. Иначе мерси за коментарите. :)

6.   Ами треснали са те хормоните иска ми се да кажа, че може би ти е мъничко рано, но то с тези храни пубертета особено при момичетата тръгва рано, рано. Имай предвид, че все пак трябва да спазваш някаква хигиена още повече щом го правиш с дрехи тогава може да се получи протриване и ще има неприятно възпаление на кожата там, а иначе няма от какво да се отвращаваш всички хора отделяме някакви секрети.

7.   Нормално е. И много момичета мастурбират по този начин.

8.   И аз го правя все още така от 11 годишна! Как път номера 1 и 4 не разбраха, че не я е гнус от СЕБЕ си, а от течностите... И аз го правя през дрехите! И няма нужда са си мия ръцете след това- лесна работа!
Ж38

9.   Е, да и аз преди ме беше гнус(в началото) и го правех през бикините, но е по-хубаво без. Така рискуваш да се протриеш, а и на голо усeщането от мастурбирането е на 100% по-силно и готино, опитай, няма от какво толкова да те е гнус, ще видиш колко е по-приятно. И на въпроса ти-да, напълно нормално е да ти се мастурбира и както вече по-горе се изказаха, няма нищо вредно, дори е полезно.

11.   Мисля че е съвсем нормално аз започнах да го правя още когато бях на 7-8 години и да знам че тогава беше рано а сега съм на 14 и не мога да спра толкова е хубаво.

12.   Сегашното поколение се развивате стряскащо бързо в сексуално отношение. Вярвам, че това се дължи на свободния достъп до порно. Когато аз бях дете, нямаше порно канали, а само някакво еротично предаване, в което жените ходиха по бельо. Компютрите тепърва навлизаха. Имаше порно филми във видеотеката, но беше абсурд да дадат на някое дете такъв филм. Книгите, които четохме нямаха нищо общо с "50 нюанса сиво".
Аз за първи път правих секс на 16 години, а по това време беше много рано да го направиш на 16. Бях абсолютно необразована в сексуално отношение, поради липсата на източници, от които да се уча. За първи път пробвах сама след като бях навършила 17 години. Порно гледах за първи път, когато бях на 19.

Не знам кое е по-добре. Ние нямахме достъп до нищо, а вие имате неограничен. От едната крайност в другата. Ние като правихме секс, не знаехме какво правим. А на вас, когато ви дойде времето ще знаете даже какво предпочитате.

За мен на 11 години да се самозадоволяваш е прекалено рано. Но различни времена. Като гледам коментарите, явно това вече е нормално.

13.   Много интересно,11 годишни ,а се изразяват като студентки? Много поумняла тая нация ?

14.   н 12, не сте права. Самозадоволяването е нещо нормално и човешко дори за деца под 7-8 години, дори бебетата се пипат с удоволствие по половите органи - човешко е и няма общо с порното, не е лошо и не е вредно - напротив. При момичетата е важно само да не си пъхат разни предмети във вагината, защото могат да си докарат инфекция и нараняване, но това, което прави Авторката е напълно ОК, макар че църквата и моралистите не одобрявате и дори има митове и легенди, че се ослепявало и тем подобни глупости.
Мастурбирането помага да се отложи първия сексуален акт максимално назад.
Между другото у нас възрастта за първа бременност се качва непрекъснато (актуално 27 г. ), абортите стават по-рядки, което говори добре за младите. И още - в Скандинавските страни с най-голяма сексуална свобода има най-малко аборти, най-висока възраст за 1ви сексуален акт. В САЩ, където дори голи цици се цензурират имат най-много проблеми с ранен секс и аборти.
Аз лично мастурбирам откакто се помня. Първият ми сексуален контакт беше на 17.5 години. В началото на 30-те съм и съм имала само 2ма сексуални партньора, с вторият имам щастлив брак. Не съм спирала да мастурбирам и това е добре така. Аборти също нямам и не познавам жени с аборти, освен сред приятелките на майка ми и със спонтанни аборти.

15.   Мен не ме е гнус,аз използувам слюнка,много е готино и не се претъркваш.