Споделена история от Секс и интимност

Изневерявам му доста често, искам да намеря човек когото да обичам и тои да ме обича!
Здравейте! Искам да споделя проблема си, мисля дори че се нуждая от психотерапевт! Аз съм на 24г. омъжена с едно дете. Мъжът ми се старае много, но не го обичам изневерявам му доста често искам да намеря човек когото да обичам и тои да ме обича, но не се получава постоянно поддържам връзки с някого и когато нещата започват да стават сериозни аз бягам сякаш изведнъж този човек, които до вчера съм желала каже ли ми обичам те аз спирам да се интересувам от него. Така нараних страшно много хора. Обаркана съм това не е човешко незнам защо така се случва не съм способна да обичам истински а искам , но всичко което постигам са безброи разбити сърца!!

Коментари

1.   Тичай към психотератевта. Ужасно е това, което правиш.

2.   Не си намерила човека за теб, това е причината. Всички останали са 'междинни спирки' по пътя към крайната гара. Дано не загубиш вяра и желание да продължаваш да търсиш...пътят може да е много дълъг. Опитай се да опазиш чувствата на хората, на които наистина държиш! Успех!

3.   И аз съм съгласна с №1. Мисля, че трябва да поговориш със специалист. Опитай, нищо няма да изгубиш.

4.   Ами какво да ти кажа Скъпа, превърнала си се в К...А!

5.   Цитат: Мъжът ми се старае много, но не го обичам изневерявам му доста често искам да намеря човек когото да обичам и тои да ме обича, но не се получава постоянно поддържам връзки с някого и когато нещата започват да стават сериозни аз бягам сякаш изведнъж този човек, които до вчера съм желала каже ли ми обичам те аз спирам да се интересувам от него.

Прекалено сложно!
Моля редакторите да се вземат в ръце :)

6.   Просто не знам какво да ти кажа.
Или ходи на психотерапевт, възможно най - скоро, или преди да тръгнеш с въпросното момче, му кажи да не ти казва "обичам те".

До №5
С този коментар, изобщо не помогна на авторката, повярвай ми.

7.   О психотерапевт :D 1 и 3 не сте преживявали това което обяснява автора защо я съдите така просто вече не обича мъжа до себе си но все пак има дете и е с него, а другите броики и доставят някакво спокойствие вярно е че на мъжете им е гадно но живота си е нейн.

Според мен мила не се отказвай и продължавай напред ще срещнеш някой който ще ти допадне във вс отношение

8.   Ще се влюбиш не се притеснявай! И аз бях така, но се влюбих и повече не желая никой друг освен него. Разбиваш сърца защото си много хубава сигурно, нормално и когато един мъж ти угажда за всичко ти става безинтересен!

9.   Мисля, че имаш прекалено много свободно време. Мисълта да търсиш друг може да бъде заменена с мисълта как да се самоусъвършенстваш, да подобриш фигурата си да направиш нещо добро и позитивно за детето си. Сигурно не ходиш на работа щом имаш толкова време да търсиш подходящия. Открий първо себе си, мечтите си и след това ако все още си неудовлетворена от семейния живот предприеми крачка, но само след като намериш себе си. Успех.

10.   малко гадно

11.   Мисля, че се страхуваш да не бъдеш наранена и предпочиташ да нараниш първа. Един опитен психотерапевт би ти бил от полза. Изобщо не се заяждам, доброжелателна съм: определно смятам, че в повечето случаи ние не осъзнаваме защо постъпваме по един или друг начин, но корените на нашите постъпки лежат в миналото ни.

Възможно е да не си получавала разбиране и нежност от майка си и на по-късен етап си приела, че е срамно да изразяваш емоции и да ставаш подвластна на чувства. Сигурна съм, че ако срещеш подобен на теб, ще се влюбиш; засега явно срещаш само мъже, които са по-открити и готови да покажат, че държат на теб.

Аз след толкова много години брак (16 години) срещнах мъж, в когото се влюбих. Веднага разбрах, че ако му покажа чувствата си, ще го уплаша. Сега пред него се показвам независима, леко арогантна и със самочувствие, той все повече се заинтересува от мен, а аз чакам малко да свикна с него и да ми преминат чувствата, за да си позволя да бъда с него.
Всеки си намира майстора.. мда...

12.   Според мен не напускаш съпруга си, защото само той ти дава някаква сигурност. Но това никак не е достатъчно човек да бъде щастлив. Неговото старание само поражда в теб чувство на вина. Недей, ти не си виновна, човек не може на сила да обича някого. Все пак е трудно да започнеш истинска връзка и да се отдадеш напълно на някого, след като старата все още не е приключила. Разбирам те това е много болезнено, чувстваш се като в капан. Изпитала съм същото нещо и ще ти кажа, по - малко обвинявай себе си. И внимавай, защото имаш дете и не се знае на какъв човек може да попаднеш. На № 9 ще кажа, че според теорията на Маслоу за самоусъвършенстването любовта е на по ниско стъпало от нуждата за самоусъвършенстване. Тоест няма как да постигнеш едното без да си постигнал първо другото. № 4 ти безгрешен ли си, че съдиш. На всеки може да се случи дори и на теб.