Споделена история от Секс и интимност

С или без презерватив?
Не искам съвет, интересно ми е да разбера вие какво мислите по въпроса.. как предпочитате с или без презерватив да правите секс и защо? Намалят ли се според вас усещанията с презерватив?

Коментари

1.   Ние с моя правим без презерватив, защото с презерватив му спада. Вече от 3 години наред правим без и няма никакъв проблем. Правихме и с презерватив и на двамата не ни хареса.

2.   Многооооо тъп въпрос...!?

3.   Ако е до усещане - без, ако е до сигурност - със. Не е за подценяване сигурността, само да вметна. Особено с нов партньор.

4.   Естествено, че предпочитам без. Усещането е много по силно и естествено. Но най-вече предпочитам да не хвана някоя екзотична болест и за това използвам презерватив.
Мъж 29

5.   Здравей! :)
Без презерватив е по хубаво но аз все пак предпочитам с презерватив.. :)

6.   За СПИН не си ли чувал?

7.   Е, без презерватив е мнооого по-готино, но САМО, ако имаш постоянен партньор/ка.

8.   Аз не използвам, защото не ми харесва и според мен намаля удоволствието, НО сме заедно от 5 години
при други обстоятелства бих казала на 100%със ако нямаш постоянен партньор

9.   Да правиш секс с презерватив е като да ближеш захар през стъкло!
Никога с презерватив! Той е човешка измишльотина.
По-добре със СПИН, отколкото с един!

10.   Естествено, че се намалят усещанията, що за въпрос? При това и за двамата участници. То ако беше иначе, всички щяха само с гуми да се чукат и нямаше да има дискусия по въпроса. Явно никога не си правил/а секс без гума, за да питаш такъв въпрос.

11.   хахах естествено че със! подобре без спин но със здраве!

12.   Предпочитам със, предпазва от всичко нежелано, почти няма никакъв риск. Също не усещам разлика със и без (момиче съм), то всичко си е до човек :)

13.   Много добре съм запозната с болести и вероятността за бременност, но исках да знам вие как практикувате секс тъй като има и опция да си с постоянен партньор, да сте се тествали за болести и момичето да пие противозачатъчни. Просто ми е интересно да чуя мненията ви, не е нужно да ме нападате.

14.   Ако не искате деца С презерватив
ако искате без ;)

15.   С болести или без болести?

16.   И против СПИН, и против чума
в джоба имам си аз тайна гума.

17.   Не само против СПИН и против чума -
и против готин секс я носиш тази гума!
Пренасяш още гайки и бурмички -
робот си ти, или човек в кавички...

18.   Ако не съм сигурна в партньора със.
Обаче като съм дълго време с един партньор и съм сигурна в него и той в мен без. Усещането е много по-хубаво без, да усетя кожата му, топлината му, как той е едновременно твърд като камък и в същото време неверочтно нежен... е всичко това се губи с презерватива, колкото и тънък да е. Не понасям нишо между мен и човека когото обичам.
трии1/2 , Ж35

19.   За усещането е по-добре без. Но не поемам никакъв риск затова най-често го правя със.

20.   Здравейте! Вчера правих секс с приятелката си с презерватив и свърших в нея и си извадих члена 10тина секунди след като свърших. Има ли опасност да забременее? Благодаря ви предварително за отговора.