Споделена история от Секс и интимност

Решил съм да не правя секс, докато не се оженя?
Здравейте. Искам да се обърна главно към момичетата, всяка да сподели как би реагирала на това което сега ще напиша. (Ако случайно го чуе от някое момче, та дори бъдещия им приятел)

Първо- на 20г. съм и все още не съм си имал приятелка (и не съм и правил секс, естествено)

Причини- много срамежлив, неуверен в себе си (има ги и такива, за съжаление, и аз съм един от тях) но поне не съм олигофрен, не пуша, не пия и т.н. Просто казано - Нормално момче (разбирайте го както искате)

Студент съм и в града, в който уча, по случайност просто, от колеги подразбрах къде са проститутките или така наречения "Червен фенер" в града (аз така го наричам)

Мога да си позволя да отида на проститутка, но понеже вярвам в истинската любов, и в последно време реших да си поставя за цел, изпитание е по-скоро (интересно ми е, а и не бързам за никъде...аз ако бързах щях вече да съм редовен клиент на "червения фенер" :D )

Решил съм да не правя секс, докато не се оженя. :)

Как бихте реагирали, ако вашият нов приятел, напримерно ви сподели такава новина- че е решил да си остане двествен до деня на сватбата си.
Вие бихте ли продължили връзката, дори тя да е на 3 месеца, напримерно или поне месец?

Да продължите връзката, да го опознаете, да прецените дали той е достоен за вас, дали ще бъде добър родител един ден, дали си заслужава да бъдете с него и той с вас?

Или ще се откажете от него, макар да е много добър и много да ви обича?

Интересно ми е какво е вашето мнение.

И има ли момичета (тук в този сайт), които също да са си поставили тази цел?

Интересно ми е какво ви е мнението по тоя въпрос, мисля че е интересна темата, нещо ново нали? :)
По-отличаваща се от другите.

И като за край- мисля че има много хора които също са си поставили такава цел (да останат девствени до деня на сватбата си)...За сега познавам един, учим заедно.
Мога да дам и друг пример - Едуард Грилс или както е познат на всички с името Беър Грилс (Bear Grylls) от предаването "Оцеляване на предела" "Ultimate Survival" е вярващ, и най-вече вярвал в това- че не трябва да правиш... любов докато не се ожениш. И си е останал верен и е спазил тази цел, която си е наложил- да не прави любов до деня на сватбата си.

Купил съм си книгата му "Кал, Пот и Сълзи" и от там го прочетох, ако случайно питате от къде знам :) не е лъжа. Много хубава книга впрочем, препоръчвам ви я. :)

Едно Момче-20г.

Коментари

51-60 от 60

55.   Не си създавай излишни комплекси! И аз като тебе бях коплексиран и правих секс за пръв път едва на 28 год. До тогава Мара Шепова поне 1 път дневно! После смених няколко приятелки докато се ожених! И какво спечелих - нищо. Сега си еба редовно жената и това е! А съм пропуснал цяло десетилетие през което е трябвало да правя секс! Не си пропилявай живота, ами виж колко сайтове за запознаства има, и действай!

56.   Здравей.. не знам дали още четеш и следиш историята, която си написал, но лично аз се радвам, че все още има такива мъже като теб. А аз.. да, аз съм жена на 27 и малко повече г. и съм на същото мнение като теб.. Винаги още от малко дете съм мечтала да срещна моето момче, с което ще бъда завинаги и само с него ще правя любов. Все още не съм.. надявам се, че ще имам този рядък късмет(страшно много! ). Не знам, в един момент се чувствам леко отчаяно, но гледам тези мисли да не ме тормозят. Да, и аз имам нужда от ласки и прегръдки, от целувки и секс, но не искам да е с някой случаен, който просто ще се хвали след това.. Не, че се имам за велика.. съвсем не, но такава съм си.. имам рядък морал, често налудничев за повечето мои връстници, а и за повечето хора в днешно време. Поздрави приятелю и късмет! , дано да я срещнеш..

57.   Аз съм жена на 19год. Омъжих се преди близо година. Съпругът ми беше девствен и дори и докато бяхме гаджета, секс не бяхме правили, камо ли, че ни се е искало.... Държахме да го запазим този миг за медения месец, все пак той е за това. Аз съм за ранните бракове и против безразборния секс. Когато двама души се обичат и разбират, по-добре да се оженят, от колкото да се гаджосват дълго време и после да се разделят и да започнат да се плюят. Другото важно нещо е, че когато не си правил секс преди брака и първият ти път е с твоят брачен партньор, ти не си изхабен емоционално. Няма го това сравнение - Този или тази не е като предишната/предишния. Това е много важно. Защото не е необходимо да покриваш нормативите на бившите и да се доказваш, че си повече от тях.
Когато си семеен, е различно. Фактът, че носиш халка на пръста си и носиш фамилията на мъжа си, те кара да си отговорен. Мисленето ти се променя! (Може би тук семейните могат да разберат какво искам да кажа). Не може просто с лека ръка да захвърлиш всичко. За това и сексът е за брака. А не сексът за връзката. Защото понякога човекът може да няма опит, да има проблеми (в секса), но когато знаеш, че е твоята половинка и се обичате, тогава сексът не е просто спойка на връзката, а израз на чувства.
Съпругът ми, аще като бяхме гаджета, ми е казвал, че се притеснява как ще е в леглото, просто защото няма опит.... но повярвайте ми, по-хубав секс не съм правила с някого... (а съм имала преди него интимни контакти)
Така че не винаги опитът е гаранция за качество.
Важно е да има любов и разбирателство, а сексът и всичко останало, ще се нареди! :-)
Това е моето мнение!

59.   Е добре бе хора, какво съм виновен че съседката ми налита. А е една такава мило феерична с дълбок влажен поглед. И прави най дълбокото гърло в района, да е жива и здрава.

60.   Разбира се, че бих останала с такъв мъж. Това показва, че си човек с принципи и ще обичаш истински жената до себе си щом искаш да си единствено с нея. Най-вероятно много хора ще ти се подиграват, но не ги слушай, ако момичето те обича би се омъжила за теб.

62.   Мисля, че ако решиш да се пазиш девствен до сватбата, такава просто няма да има. Ще пропуснеш толкова хубави моменти. Няма да се отпуснеш никога в общуването си с жените.

63.   Авторе, ако смяташ че по този начин ще ти потръгне в отношенията ти с жените много грешиш! И аз се оприличавам на срамежлив и малко затворен човек. До 23 години и аз бях девствен, но просто дойде един момент, в който нещата се обърнаха и всичко много се промени. Започнах доста по често да излизам, да се запознавам с нови хора и така. Трябва малко повече да се отвориш към света! Секса играе много важна роля в брака (може би към 50%), и е пряко свързан и с любовтта, за това намирам за напълно излишно да чакаш и отлагаш, за след брака. По скоро ще си останеш ерген така. Жените предпочитат сигурни в себе си мъже, а най-добре и да имат опит в секса! Сега напълно съм наясно, че хората са различни и това, което написах до тук, не е универсално правило! И все пак представи си другата ситуация... изчакваш до като се ожениш, правите секс с бъдещата ти съпруга, но нито на теб, нито на нея и харесва. Какво правим тогава? В доста голям процент от случайте, точно поради липсата на секс се получават изневери, разводи и т.н. Все пак всеки си има глава на раменете и си решава как да си живее живота, какво, кога и как да го направи. Успех от мен!

>М.31г<

64.   Прочетох историята ти, но не четох коментарите и предварително се извинявам, ако моето мнение се повтаря с някое.
Не бих си взела такъв човек за приятел, тъй като това 'до сватбата' е много относително, че ти може и на 40 да се ожениш? На 40 ли ще си изгубиш девствеността? !
А и не бих ходила с човек, който не иска да правим секс, значи просто не ме желае физически, това е.
От 16 нагоре, до към 21-22 е възрастта за започване на полов живот, тогава хем се запознаваш с нови хора, хем трупаш сексуален опит, а и разбираш какво ти харесва на теб самия.
Да кажем се оженваш на 28-29, обаче не си пасвате в леглото, ама късно го разбираш, какво правим? :) Преди 100 години когато са се женели девствени, хората са били на по 13-16 години, така че слез на земята и топвай чушката, докато е време. Сега ти е времето да се забавляваш и няма 'единствената'. ;), Бих те посъветвала и на психолог да отидеш, не смятам, че поведението ти е нормално.
Ж19

65.   Здравейте, аз съм мъж над 30 годишен. Темата е много стара, от преди 5 години, и авторът едва ли я следи още. Така, че няма да отговарям на неговия въпрос, защото за тези години със сигурност животът му се е променил. Нека използвам темата да питам заинтересуваните от въпроса за прехваления секс. На мен сексът в ежедневието ми е нещо чуждо. Няма го в моя живот. Поради причини в моя характер, поради емоционални задръжки и проблеми. Но тук нямам никакво намерение да се оплаквам, да търся съвети или съчувствие. Когато бях на 21 години вече много се срамувах от това, че съм девствен. Отидох на проститутка. И това ми беше първият път. Скоро след това ходих пак. От тогава общо взето, моят секс е точно такова нещо - срещу заплащане. Никога не ми е харесвал сексът, може би и затова много рядко ходя на проститутки. Последният ми секс беше някъде през октомври 2016 година. А сега сме февруари 2018.... Защо пиша това? Много хора тук са писали в коментарите нещо, което е широко разпространено като мнение. Колко бил важен сексът, какво значение имал за връзката. Даже пишеше, че тялото имало нужди, че не бивало да го лишаваме от тези нужди и така нататък. Аз мисля и мога да твърдя по себе си следното - ако изобщо е важен сексът, то това е на психологическо ниво. Тоест, ако го нямаш, идва усещането, че си аутсайдер, балък и така нататък. Че си изключен от живота. Но на чисто физиологично ниво, абсолютно никакъв проблем не може да дойде от липса на секс. Аз вече не съм първа младост, и за щастие нямам нито един сериозен здравословен проблем, въпреки почти пълната липса на секс. А като не съм свикнал, не ми и липсва. От моя кръг познати мъже, приятели от детинство, веднага се сещам за няколко, които или за цял живот са правили секс само няколко пъти, или от много години вече - никакъв. И никой от тях не е закъсал нито със здравето, нито с нищо, точно заради липсата на това нещо. Но веднага бързам да кажа, че житейски поражения има и при мен и при тях, но на съвсем друго ниво. Че сме ергени вече на напреднала възраст, че нямаме деца, че се чувстваме аутсайдери... Това за истинските проблеми.. Това е истинската мъка. А това колко бил важен сексът в едно семейство, в една любовна двойка - ами по това, което съм слушал и знам - да речем важен е в началото, месеци, максимум няколко години, после мъжът и жената толкова си омръзват, че вече нямат почти никакво желание един към друг, и сексът става нещо рядко или изчезва съвсем от ежедневието им. Така че, няма как сексът да прави семейството или истинската основа на една връзка. А и нека не забравяме, че има хора, доживели до дълбока старост, които са напълно девствени. Да не би да не са били живи и здрави, като не са имали секс? ! И още нещо, напоследък в психологията се използва един специален термин - "асексуални хора". Тоест, такива, които просто умишлено избягват секса, дори да имат законен брак. Даже в този сайт някои се оплакват, че съпругът или съпругата много трудно се съгласяват за секс, че нямат никакво желание... Много дълъг стана моят коментар. Накратко - исках да изкажа мнение против един от широко разпространените митове на нашето време - че сексът е от много голямо значение.
Ако някой иска да пише отговор на моя коментар, ще ми е интересно да прочета вашите мнения.

66.   Много хора убиват любовта с деградиралите си действия.
Радвам се, че има хора, които я държат жива.

51-60 от 60