Споделена история от Секс и интимност

Тя иска без презерватив
Здравейте!!!
Нямам време да пиша много много, пък и пиша бавно на кирилица, затова ще карам направо.
Приятелката ми иска да правим секс без презерватив. Аз нямам сексуални контакти с други момичета, а знам, че и тя няма с момчета. Страх ме е обаче да не, , хванем" нещо, защото съм чел, че дори и да е здрав партньора, пак може да стане заразяване, тъй като той може да бъде само разпространител на болеста. Какво знаете по въпроса. Търсих разни неща из нета, но нищо не намерих. Предварително Ви благодаря за отговорите!

Коментари

1.   Освен болестите предавани по полов път, трябва да помислиш и за риска от забременяване. Ако решите да го правите без предпазни средства ти би ли могъл да се контролираш и да го извадиш навреме?

2.   Дори да го извадиш "навреме" пак има шанс от забременяване

3.   Благодаря Ви, номер едно и номер две. Да, знам за този риск, но по принцип тя иска да използва хапчета за да мога да свърша в нея. Малко ме е страх, защото пак има риск, но не знам какво ще правя. Повече обаче ме притеснява това дали може да хванем нещо, ако дори не сме болни? Може и да Ви звучи странно, но това са ми опасенията.

4.   И моята е същата! Не та не, направи си всички възможни изследвания за да съм бил спокоен. И аз отстъпих. Зесега е супер, тя взема всякакви контрацептиви и няма проблем

5.   В никакъв случай без презерватив.

6.   Трудно ще се заразите с нещо щом и двамата сте здрави, дори и да стане едва ли ще е нещо сериозно като СПИН или Сифилис. Ако е упорита и иска без презерватив изискай си да изпълни някоя твое сексуално желание

7.   Болестите по полов път се предават само чрез контакт. Тя не е имала контакт с друг мъж, следователно не се притеснявай.

8.   Ами получават се понякога вагинални инфекции и възпалвния при взаимодействието на телесни течности от двамата, както и от триенето - все пак по презерватива има лубрикант. Та женските органи са така устроени, че е малко по-опасно за нас, жените. Някои имат алергии и са несъвнестими и тн, но това вече са доста редки случаи. Ако тя си взема редовно хапчетата и и двамата сте доказано здраво няма проблем. Опитайте. Но някои забилявания като гъбички например са автоимунни, тиест и без контакти с други хора можеш да се сдобиеш с тях вследствие на слаба имунна система, податливст, басейни. Ако някой от вас е преносутел е възможно да ги метне на другия. Ако сте сериозна двойка, прегледахте се, за да сте спокойни и си правете секс без презерватив, с противозачатъчни.

9.   Щом не е била с друг, и ти с друга споко, няма да се заразите с нищо. Ако толкова си шубе пуснете си по едни изследвания и двамата, и чак като видите резултатите го правете без.

10.   Здравей. Искам да ти кажа, че аз съм от доста време с един и същ партньор и не сме имали никакви проблеми. Така че давай смело. Нали само ако е така както казваш, че и двамата сте здрави и неправите безразборен секс.

11.   Няма такъв кеф, ама няма и как да го разбереш защото си бъзльо. Какво ви става бе хора? Алергии, инфекции, възпаления... пере ви сачмата много яко!

12.   Бе изселдвайте се, не боли, става бързо...и с антибебехачета и готово не му мсили...

13.   Ха-ха-ха е как разбра, че спи само с тебе по 24 часа в денонощието ли си с нея или като я пускаш сама й слагаш восъчен печат на оная работа.

Ползвай си презерватива и това е, че после да не стане ауууу мило ти вътре ли свърши аз забравих да ти кажа че пропуснах да изпия хапчето понеже много бързах за среща с другия.

14.   № 11, дрънкаш много, защото не ти се е случвало или още не знаеш, че ти се е случило. Но, както я караш няма да е за дълго...

15.   Ей Боже, какво ще ви стане, ако използвате презерватив? Имало е защо да го измислят хората.

16.   Не се навивай! Презервативът е задължителен. "Знам, че няма контакти" не е доказателство, може да няма, ама може и да не знаеш просто...
Да не говорим колко е нелогично желанието на приятелката ти да взима хапчета - разходът е по-голям, отколкото за презервативи, а и е сериозен ангажимент... Чак съмнително става, за какво и е... Освен ако не иска да ти поднесе някаква "изненада"...
Хапчетата са опция само когато става въпрос за сериозна двойка, която съжителства заедно, и прави секс по два пъти на ден; или за момичета с повече и разнообразни партньори, които искат да са сигурни в контрацепцията.

А риск от инфекции винаги съществува, и причината не е задължително да е полов контакт.

17.   Много лекомислено постъпва гаджето ти.
За единия кеф е готова да рискува здравето си, а явно и твоето също... ;(

18.   Аз не мога да разбера тези малки и глупави момичета. Още от сега ще си трови организма с противозачатъчни? !? ! Кажи й да не прави тази грешка. Сигурна съм, че сте на не повече от 17-18 години. Все още тялото й се развива. А тези хапчета колкото и да се опитват да ни натрапят, че са безвредни, всъщност не са чак толкова....

19.   Ако се слушат предишните коментиращи, няма да се раждат бебета. От 5 години съм на противозачатъчни, с постоянен партньор, редовно ходя на прегледи и все още не са ми открили нищо, нито пък се притеснявам от нежелана бременност. Всеки си има глава на раменете, да си преценява. Не знам защо ти е толкова анти идеята, замисли се какво те притеснява.

20.   Аз, да питам : ( не съм се ваксинирал за хепатит )Ако правя анален секс и партниора си е правил изследвания за хепатит А Б Ц и тн. и всичко му е ОК, мога ли все пак да се заразя ако го правим без презерватив?

21.   Презерватив? Му-ха-ха-ха-ха! Пра-баба ви само с презервативи се е праскала... :)
"Който се страхува от мечки - да не ходи в гората!" Стойте си девствени и всичко ще ви е на 6.

22.   То заради такива като теб, №21 е пълно с малолетни и непълнолетни пред кабинетите на гинеколозите. А за децата, №19 си има сериозни отношения в резултат, на които се появяват деца. А не, защото искаш да правиш секс без презерватив.

23.   Пак съм номер 19, а откъде знаете колко са им сериозни отношенията на автора и приятелката му? Между чаршафите ли им гледате? Той дори не е казал на колко години са, вие си гадаете, че били тийнейджъри. Може да са, може и да не са. Не ме разбирайте погрешно, аз също съм за презервативите по принцип, но не винаги, на всяка цена и при всички обстоятелства. Има ситуации и ситуации, има връзки и връзки. И да се твърди "винаги само с презерватив! " без да сме наясно за какво става въпрос... А той презервативът също може да се скъса, аз съм за хапчетата по принцип, дори комбинирани с презерватив или друг метод за най-сигурно, но това е единственият начин да си гарантираш 100% (ако спазваш правилно инструкциите) пазене от бременност. А за болестите вече е толкова индивидуално, че няма накъде. Някои девственици имат гъбички и бактерии, други пък си го развяват насам-натам и нищо им няма. Едни изследвания си пускате за по-сигурно и сте готови. Голяма драма излезе в тия коментари.