Споделена история от Секс и интимност

Странен проблем при секс с партньорката
Добър ден! Аз съм мъж, малко над 40-те. Имам странен проблем, който ме мъчи повече от 2 години и все още не мога да си обясня дали той е физиологичен, или на психическа основа. С жената, с която живея 2 години се разбираме идеално в духовен план, но усещам проблем, когато правим секс. Любовната игра ни е повече от добра. И двамата се възбуждаме и предразполагаме страхотно, започваме същинския секс, който на нея и харесва страхотно и до 10мин. тя си стига нормално до оргазъм, при нея няма никакъв проблем. Проблема го чувствам аз, в смисъл, че когато тя свърши, аз се старая също да свърша, но това ми се удава много трудно. В смисъл ерекция-дал господ, но ми трябва максимална концентрация, даже трябва да се насиля, за да свърша и то се случва поне след половин час усилия, не мога да разбера защо, затова стигнах до тук, да споделя с вас, дали сте имали подобен проблем.
Просто самите фрикции по време на половия акт не са ми толкова приятни и възбуждащи. За да не прибързвате с отговорите ще уточня и други неща. Значи, според моя, нескромен опит, жената не е широка отдолу, напротив, съвсем нормална е, с неголямо, но нормално овлажняване. Аз също съм си с нормални размери, така, че изключвам разминаване в това отношение. И понеже вече бях започнал да си мисля, че проблема е нещо в мен, от ЕГН-то да речем, реших да възобновя една стара връзка с жена, с която преди години имахме страхотен секс. И познайте какво се случи, вече 2 месеца правим същия страхотен секс със старото гадже, да не казвам и по-добър отвсякога. Но, естествено съм по-объркан и отвсякога, защото държа да остана с жената, с която живея. Старата ми любов не е никак добра в любовните игри, не е по-тясна, или по-широка отдолу, поне така го усещам, но в момента, в който и го вкарам ми е супер готино и трябва да правя усилия да не свършвам за да я изчакам първо тя да свърши и всичко е супер и за мен. Разликата, която усещам е по-меката, приятна, кадифена прегръдка на нейната вагина и това ме влудява... Жената, с която живея е имала преди доста години операция за премахване на единия яйчник, може би с това трябваше да започна и това е единственото ми нормално обяснение за моя проблем, макар, че не съм лекар и може би и затова да не съм прав. Ще съм благодарен ако мъже с подобни проблеми споделят нещо.

Коментари

1.   Не съм мъж, но като жена ще ти дам няколко съвета.
Първо - успокой се, не е от възрастта, на 40 си в разцвета на силите си и, ако си здрав ти предстоят поне 20 години много хубав сексуален живот. Отделно си има техники, при които и един 90-годишен мъж без ерекция може да си свърши... с две думи - приеми, че до края на живота си ще можеш да имаш хубав сексуален живот, ако го искаш!
Второ - прекрати веднага връзката си с любовницата си, ако не я обичаш, разбира се. Причината да имаш добър секс с нея не е във вагината ?, в яйчниците ?, а най-вече в твоята глава.
Според мен ти много държиш на приятелката си и искаш на всяка цена да я задоволиш сексуално, вместо да споделиш своите си желания и фантазии и чат-пат да се концентрирате само и единствено върху твоето удоволствие. Имал си лош секс с нея, в главата ти се е затвърдило това убеждение и съвсем естествено, че всеки път ще е лошо.
Много е възможно и твоята приятелка да симулира оргазмите си, за да свършваш най-после. Не мога да говоря за нея, но само 30% от жените могат да свършат без клиторална стимулация. Понякога твърде дългата пенетрация може да е болезнена за жената.
Концентрирай се върху себе си, дори това да значи, че ще свършиш след 5 мин., но след това се погрижи „ръчно“ за приятелката си. Ще усетиш разликата и ще видиш истински оргазъм, ако изобщо е в състояние да свърши.
Мъжете мислите, че сексът е Олимпияда - свеждате всичко до оргазмите и до постигнатия успех (мин. пенетрация). За жените сексът е преди всичко близост с партньора и удоволствие. И изненада - дори без оргазъм можем да бъдем напълно задоволени. Например в дните преди менструацията и непосредствено след овулацията много жени не могат изобщо да стигнат до оргазъм, но въпреки това имат нужда от интимност с партньора.
Незадоволената жена се познава много по настроенията си, заядливостта си. Така ли се държи приятелката ти?
Възможно ли е да е принудена да симулира оргазми, за да задоволи потребността ти да я задоволиш?
Говорили ли сте за потребностите си?
Защо си се вкопчил в идеята, че тя трябвало да свърши преди теб и то само при пенетрация?
Това ти е голям проблем. При всеки мъж ще се получи „засечка“, ако се е сдържал твърде дълго и няма да може да свърши. Ако усетиш отново, че ти става така, легни по гръб и накарай приятелката ти да те довърши с фелацио.
При фелацио мъжът мисли само за себе си. Мисля, че това е и причината 70% от мъжете да го предпочитат пред секса.
И друго - ако не усещаш добре приятелката си, вземи си гел-лубрикант. Съвсем възможно е тя да е прекалено суха. Не е изключено. С един яйчник няма начин да няма хормонален дисбаланс.

И по принцип запомни, че сексът се случва в главата. Откъсни се от всякакъв спортен интусиазъм при секса. Експериментирай и обърни внимание не само на жената, но и на себе си. Научи жената да ти обръща също внимание, да ти прави фелацио например.
И още - поговори спешно с приятелката си и ? сподели за „проблема“ си. Спести ? преживяванията с любовницата! Освободи я от натиска да има всеки път „оргазми“. Кажи ?, че се наслаждаваш на секса, дори ако тя не може да свърши всеки път. Ще видиш, че камък ще ? падне от сърцето и ще се държи по-естествено в леглото. Предложи ? да експериментирате с играчки например, с нови техники и пози.

Преди 50 г. в западното общество не се е знаело, че има нещо такова като „женски оргазъм“, днес благодарение и на порно индустрията женската сексуланост е приравнена на мъжката. Сексът се е превърнал в спортна надпревара, а жените са принудени да симулират оргазмите си (98% са го правили някога), а мъжете са останали с грешната представа, че пенетрацията е определяща, 10, 20 мин. - направо сме го обърнали на спортна дисциплина!
И когато нещата не стават, както ние искаме, най-лесно е да си намерим друг партньор, вместо да поговорим като големи хора с любимите си и да решим проблемите.

2.   Според мен операцията на яйчника няма абсолютно нищо общо :) Проблема е в теб, в главата ти. Замисли се по-надълбоко... При мъжете психиката много се отразява на секса. А е възможно и просто страста между вас двамата да не е толкова силна.

3.   Върни се при жената, която обичаш.
Здравей. Виж какво не се мъчи да свършваш след оргазъма на приятелката ти. Не разбрах къде е проблема между вас двамата. Искам да ти се '' скарам " ти какво търсиш при другата при любовницата си. Да задоволяваш капризите си ли? Незнам какво значение има за теб вагината дали е малка или голяма. Щом обичаш приятелката си направи всичко възможно да останеш с нея. Ако трябва поговори с нея. Бори се за любовта си. След това, което си написал ми стана мъчно, защото много мъже като теб при най- удобният случай бягат да се утешават при любовници. Може проблема да е на психическа основа било то в твоята глава или в тази на приятелката ти - незнам, но те съветвам не се измъчвай, не прави проблем от нищото.

6.   Питам, ей така от любопитство - жената с мека, кадифена и обгръщаща вагина - раждала ли е?
А тази, която не е толкова кадифена и трудно свършваш - не е раждала или е раждала със секцио, познах ли?

7.   №6, логиката би трябвало да е точно обратната на твоето предположение.

8.   Операцията няма нищо общо с кадифеността и стегнатостта на влагалището. По-скоро това, което усещаш е резултат от раждане по естествен път, ако има такова или просто индивидуална физиология. В резултат на всичко това обаче се оформя проблем според теб, а това вече си е до мисълта в главата ти. Няма как да промениш нещата на физическо ниво - след като не ти харесва чак толкова и ти пречи няма да правиш секс с нея и се разделяте. Но да й изневеряваш не е решение, защото то не променя по никакъв начин ситуацията с приятелката ти, а облагодетелства единствено теб.

9.   От номер 6 до 7 -
Логиката не е обратната, защото аз след като родих мъжът ми започна да изпитва по-голямо удоволствие и свършва по-бързо, с по-силен отргазъм. Точно така го описва - кадифено усещане, по-нежно, сочно и обгръщащо.
Може да има връзка и с моята възбуда, която прави влагалището набъбнало, но наистина сега е много по-добре.

10.   От автора: Благодаря на всички отзовали се, за откровените и изчерпателни отговори. Към номера 6 и 7: жената с която правим по-добър секс е раждала веднъж, по нормален начин. Жената, с която ги няма тия приятни усещания никога не е раждала и за съжаление едва ли това е възможно. Може и да е по-големия проблем в главата ми, както коментират някои по-горе, но фактите са си факти, физиологията явно също има огромно значение и колкото да се мъча, вече години да махна тоя проблем от главата си, просто не се получава.

11.   В подобна ситуация съм. Имам дългогодишна връзка 7год. с В. Аз съм на 30год. Разбираме се, пасваме си, уважаваме се и т. н. Дори сме се замисляли за дете. Но се влюбих в друга. Тя е С. ...разведена с дете. Много се влюбихме един в друг. И тук е мястото да спомена, че кадифето и насладата я изпитвам само с нея. Овлажнява се доста, мека, по-широка е, но секса е страхотен. Приятелката ми е тясна, еластична, дори на моменти ми стяга-не се овлажнява добре. Обсебен съм от С. Летя когато съм с нея. Объркан съм. Искам С. Но приятелката ми В не заслужава това-винаги е била до мен и ще бъде. Какво да правя. Чувствам се като глупак-не мога да подтисна първичното.
С-е интелигентна, женствена, умна и изглежда страхотно
В-може би просто ми е омръзнала. Също изглежда ок и е интелигентна. Но това не е причина да се разделя с нея-нали! -всеки може да си омръзне
Страста минава, любовтта също! Остава обич, доверие и т. н! Знам, но не мога да спра да мисля за С, макар, че не е напълно искрена с мен, има дете! Тя има нужда от подкрепа и обич! Но всеки има нужда от това!
А- В е принципна, ангелче, но.... секса... Объркан съм!
Адвокат съм на свободна практика а мисля като...
Не ме съдете! Просто очаквам обективни мнения!

12.   Ще бъда благодарен и на автора ако сподели повече и на всички, помагащи, благодаря предварително

13.   11/12. - адвокат си, а сглупяваш.
Хвани един лист и напиши хубавите неща с едната и с другата, обърни го - напиши лошите.
После скъсай листа и питай сърцето си - коя обичаш ти, коя сънуваш и за коя мислиш?
С. може да има дете, но какво от това.
Не си мисли, че връзката със С. също ще се изчерпа и изхаби. Аз бях 7 г. любовница на женен и ние чакахме да се изхабяла и изчерпала връзката ни, но не се случи. Той се разведе, взехме се и сме още толкова години заедно, но още не се е изчерпала връзката ни. Родителите му са 40 г. заедно и още не се е изчерпала връзката им. Не е мит, адвокате, има истинска любов, но тя не признава граници като „има дете“ и „разведена“.
Може би не обичаш и С. Ти ще кажеш...

14.   НЕ Е от ЕГН-то!
Не мисля, че е и от операцията на приятелката ти.. А ако трябва да съм, честен - не мисля също, че проблемът е в главата ти.

Аз съм на 28. С последната ми приятелка, случаят беше същия. Момичето - много красиво, страшно ме възбуждаше, само дето не можех да свършвам с нея и това е.
За нея добре, ама за мене - мъка голяма. Трябваше да продължавам ПРЕКАЛЕНО дълго време - за да свърша и понякога пак не съм успявал да стигна до края. Дори ми се е налагало да свърша, върху нея, а не в нея и това, на мен ми е, меко казано - неловко.
Добрата страна беше, че тя обикновено свършваше по-няколко пъти докато най-накрая ми се случи и на мен...

Според мен е въпрос на физиология и по-точно, начина по-който се комбинират индивидуалните физиологични особености на мъжа и жената. Не мога да си го обясня точно, но очевидно се случва.

С предходните ми интимни партньорки, никога не съм имал такъв проблем. С други момичета, съм свършвал и за много кратко време, когато сме го правили "за бързо", сутрин преди да се разтичаме по задачки.

Най-интересното е, че най-удовлетворителният секс, който съм имал в живота си, беше с момиче, което... да кажем... по-общо приетата представа за сексапил, отстъпваше значително от тази моя приятелка, с която свършвах трудно.

15.   Определено авторе, според мен имате някакво разминаване между сексуалността си. Харесвате различни ако щеш и пози. Някакси няма го напасването между вас. И това няма нищо общо с любовта, нито с раждането или операцията.
Както казва един приятел-"И двамата трябва да са на една вълна"
Обзалагам се на каквото кажеш, че дори и фантазиите ви са различни. Примерно тя си мечтае за нежен секс, ти за по груб-нещо такова се получава.
Сега да видим какво може да се направи по въпроса.
На първо място е комуникацията. Говорете за желанията си, за фантазиите си, за очакванията си.
Експериментирайте. Пози, места, играчки изобщо всичко, което ви дойде на ума. И най-важното-освободи съзнанието си.
Вържи и очите, ръцете (ако дава) и се отдайте на момента. Не мисли за това, че няма да можеш да свършиш. Освободи съзнанието си за изживяването.
Дано да се получи. Желая ви успех.
Маги

16.   Има различни вагини като плътност и овлажняване. Господина описва по добри усещания. При раждали жени вагината става доста по мека отколкото при нераждали!
Затова №6 зададе такъв въпрос-изглежда е наясно!
Но има и психологичният момент на дългата връзка и мн други неща!
На господина ще кажа: С ВАГИНА ЛИ ЩЕ ЖИВЕЕШ ИЛИ С ЖЕНАТА КОЯТО ОБИЧАШ?
Никоя нормална жена, няма да вземе жъж заради оная му работа! Само жъжете изглупяват заради усещания! От опит ти го казвам-и жената с хубавите усещания ще ти омръзне! Радвай се, че имаш достоен човек до себе си!
Бил съм с доста жени- тясни, широки, влажни, сухи- Да има разлика в усещанията, но при мен беше психика, по малко физиология!