Споделена история от Секс и интимност

Първи път
Здравейте, аз съм момиче на 15. Приятелят ми е на 18. Той ми е първото гадже, първата ми целувка беше с него сега сме заедно от 8 месеца почти 9. Страшно сигурна се чувствам когато съм с него, никога не ме е карал или да ми е намеквал да го направим на мен ми е пределно ясно, че си има нужди, но няма нищо против да ме чака. Наистина искам той да ми е първия. Практикуваме петинг и дори имахме възможност да го направим вече веднъж, но така се стекоха обстоятелствата, че нищо не се случи. Говорила съм с майка ми, която е изключително строга и с доста закоравяло мислене и тя смята, че на 15 е рано, но аз не мисля така понеже предпочитам да го направя с някой в когото съм сигурна отколкото като стана 18 с някой, който е само за единия секс. Въпроса ми е вие какво мислите рано ли ви се струва? Просто искам още няколко мнения по въпроса. Извинявам се, ако има правописни или пунктуационни грешки

Коментари

1.   Съветвам те да продължаваш с Петинг до 16. Ако все пак не можеш да чакаш, задължително с презерватив.
Ако можеш да наложиш на себе си и приятеля си да го правите с презерватив, няма да имаш проблеми. Ти избираш.
Образовай се обаче на темата, как точно се ползва презерватив.
1. Как се слага? (тренирай с банан)
2. Какъв презерватив? (няма значение марката и цената, всички на нашия пазар, всички са единично електронно тествани)
3. Може ли да свършва момчето в кондома, докато е във вагината? - Да, това е предимството на кондома същност.
След употреба обаче внимателно да се оглежда целостта.
4. Как да не се скъса кондома?
При правилна употреба не се къса. Не го слагай ти, ако имаш маникюр. Ако си суха ползвайте лубрикант на водна основа (ще ги намериш до кондомите в магазините).
5. Какво да направя, ако се скъса кондомът?
Ескапеле без рецепта в рамките на следващите 72 ч.

Ако спазваш горните правила, нищо лошо няма да ти се случи.
Има хора, за които на 15 не е рано, имат акъл и могат да се предпазват, има хора, които на 17-18 правят белята и Ох-гъзец! Никога не е късно да станеш на резил, последиците са сходни - на 15 и на 17 все не си съзрял да гледаш бебета.
Умната!

2.   Според мен не е рано и си напълно права, само се убеди, че няма да те зареже след това

3.   (: Янси :)

Познавам момичета които още на 12 са започнали половия си живот и такива които и на 25 още не са имали интимен партнор. Няма правилна възраст за това, но според мен ти е рано.

4.   Ако искаш да се отвратиш от секса или още по-лошо, да ти стане безразличен, давай сега. Разбира се, че е рано! Яйчниците узряват до 22рата година, нищо, че ромките раждат и на 13. Да, можеш да го направиш, но е твърде рано, няма да получиш нищо, освен дупка и толкова. Натискай се, целувай се, остави проникването за по-късно. Ще узрееш като тяло, ще ти се развият жлезите, ще станеш жена и смисълът ще е по-дълбок. Сега си още дете, какъв ти секс. По-добре си мастурбирай, тъкмо да се нагодиш към тялото. А и приятелят ти е твърде млад, че да ти е първи. Най-добре стани на 18-20 и го направи поне с 25-29 годишен, за да разбереш какво е. Разбира се, това е личното ми мнение. И двамата с приятеля ти сте още деца, нищо че ще годни за секс и го искате. Ваша си работа.

5.   Аз съм на 16 и вече направихме тази крачка с приятеля ми. Ако се чувстваш сигурна с него, просто му се довери. :)

6.   Мноого момичета го правят на 14-15 но аз мисля че е грешно... сега не ми се обяснява просто ме послушай не го прави, но това е твое решение ти реши номер 4 е абсолютно прав а има и други причини не само тези...

7.   Ей филми, няма значение възрастта, когато се чувстваш готов и го искаш. Но все пак, има голяма вероятност после да съжаляваш :) Аз съм на 14 и съм го правила с 6 момчета. Не, не съм курва, просто обичам секса. И сега някакви безживотници веднага ще почнат да ме хранят колко съм неузряла, пропаднала, разпоретина и т. н. Мисля, че това си е прекалено лично решение и е индивидуално при всеки, кога ще започне да води полов живот. Аз лично съжалявам за момчето, с което го направих за първи път, защото смятам, че не беше правилният. Но пък оттам насетне не обръщам толкова внимание на момчетата, с които го правя, важното е да има взаимно привличане. Пази си първия път и не се притеснявай, след него ще има още доста момчета, с които да правиш секс :)
Вивиан

8.   Аз съм на 15 и го правих за първи път преди три седмици. Сигурно ви е мнооого интересно той на колко години е, дали ми е било хубаво.... Ами може да ви се стори много странно, дори смея да кажа извратено, но той е на 28. От години ме привличат доста по-големи от мен и знам, че не съм единственото такова момиче. От първия път не очаквах нещо особено, но аз съм си отворена от пети клас. Не от мастурбиране, а просто девствената ципа се е разкъсала, поради всичките тренировки, шпагати и прочие. Не ме болеше, може би защото съм по-широка, но всеки е различен. Ако се чувстваш готова, направи го, ако не - изчакай още някоя година.
Коморин

9.   Мда, номер 7, изобщо не си к***а, само бая.

10.   7, на 14 с шестима? Аз съм на 32 и освен с жена си съм спал с една и също обичам секса и не съм стоял на сухо. Откатко прочетох коментара ти, гледам в една точка и не мога да взема решение.

11.   Вижте, която иска и на 7 може да прави секс-тъкмо няма менструация и няма да се забременява. Но всичките неприятности са си за вас. Защото, няма какво да се лъжем, сексът освен удоволствие, носи забременяване, болести по полов път, лични драми и т. н. Момиче не е готово за такива отношения на 15 години. Една нежелана бременност, раждане, майчинство не са в интерес на подрастващо момиче. В гимназиална възраст е важно образованието и бъдещатата кариера, в смисъл на пари, които можеш да изкараш. От това зависи бъдещият ти живот. Да, можеш да се търкаляш с всеки, но големи девиденти, няма да изкараш от това.
Конкретно за авторката -като сте започнали с т. н петинг, ще стигнете и до секс.

12.   Темата е стара, какво я коментирате кой кога правил секс? Секс да има, всеки си носи кръста.

13.   Изчакай не бързай има време. Повярвай ми не е чак толкова важно с кого ще го направиш при положение че с твоя приятел ще се разделите най-вероятно. Важното е да момчета да те привлича, да усетиш всичко, а не защото трябва да го задържиш и затова че приятелките ти вече са го направили.

14.   N13, момичето отдавна е пълнолетна. До кога да чака ?