Споделена история от Секс и интимност

Липса на сексуално желание.
С приятеля ми сме заедно от две години. Имаме една прекрасна и хармонична връзка. Разбираме се, обичаме се, но секса куца. В началото го правехме всеки ден, но постепенно нещата се промениха. От началото на тази година вече се случва веднъж в месеца. Приятеля ми твърди, че няма желание. Много ми е тежко, не се издържа така. Обичам го много и не съм помисляла за друг. Сигурна съм, че и той ме обича и не ми изневерява. Но защо не иска? Напоследък забелязвам и други промени у него- все е изморен и му се спи, постоянно си мени настроенията, забравя и понякога се случва, докато правим секс да му се изгуби ерекцията частично. Доста теми изчетох и попаднах на идеята, че може да има ниски нива на тестостерон. Многократно се опитвах да говоря с него, да го накарам да иде на лекар, но той отказва. Щял сам да се справи, само време му трябвало. Последния път, когато се карахме аз го попитах защо вече няма желание, а той отговори, че само един мъж можел да го разбере. Та, въпроса ми е- какво, според вас означава това и от какво е породено нежеланието му за секс? Благодаря на всички отзовали се.

Коментари

1.   Първо - напълняла ли си в това време, изменила ли си се някак?

Ако отговорът е НЕ, значи има две възможности.
1. Приятелят ти си има друга, която желае.
2. Приятелят ти има ниски нива на тестостерона, някаква болест, пуши и пие много

2.   Ако има проблеми в работата, семейството или от друго естество може да окаже влияние върху либидото му. Може да се чувства по някакъв начин непълноценен или недооценен. Това е период, който ще премине, но ти трябва да не се отказваш. Продължавай да му показваш, че го желаеш все още, не му прави скандали и не се цупи, няма да помогне. Трудно е и за теб, но ще премине само ако покажеш твърдост и разбиране. Успех!

3.   Да не е в някаква депресия? Нещо в професионален план да му куца? Въпросите на № 1 са точни.
Нещо оттам ще да е....
Вероятността да има друга, никога не я изключвай, ама никога

Еми

4.   звучи като депресия ;)

6.   здравей,
работи ли много?

7.   Може дя е бременност.

8.   Авторката: Не бих казала, че съм се променила по някакъв начин, нито външно, нито в отношението си към него. От около месец е без работа, но преди, когато работеше всичко беше по същия начин. Дори, когато бяхме на почивка за десет дни (все още работеше тогава), не ме пожела нито веднъж. Не мисля, че е от това. Колкото до алкохола, пие рядко по 1-2 бири с приятели и пуши по няколко цигари на ден. Най-вече съм склонна да си мисля, че има проблем с тестостерона, но не иска да отиде на лекар. Мисля, че го е срам-как ще каже на лекаря, че не може да прави секс. Приема го като някаква слабост, сякаш не е пълноценен мъж. Опитвах многократно да го предразположа, да го убедя, че няма нищо срамно, нали лекарите са за това. Но не и не. Преди гледаше порно, ставаше му по-често, усещах, че имаше желание. Сега не е така. Не мисля, че има друга, просто няма желание и това е. Как да му помогна?

9.   Няма ХАРМОНИЧНА връзка - разнополова без секс. Това са глупости. Освен ако не сте роднини? !

10.   Здравей мила. Първо ще ти кажа, че когато такова нещо става с твои познати, приятели и тн. е много лесно да го кометираш отстрани и да даваш съвети, но когато се случва на теб самата... неможеш да немериш отговора и се измъчваш. Но аз като страничен наблюдател мога много просто и лесно да ти кажа какво става. От както свят светува си има разни изменения в мъжа и се случват такива работи.... може да е ниски нива на тестостерон(хормона, който всъшност го прави мъж, енергичен, страстен и тн. )... може да му е писнало все едно и също, но просто те обича и неиска да ти изневерява или не му се занимава да сваля тепърва нещо ново. Ако е проблема хормонален.. може да се оправи с времето, с добро настроение.. като му се случват хубави неща и мозъка започне да отделя повече от хормона на щастието и повече тестостерон. Ако му е писнало... може би като мине време и му долипсваш пак ще се възродят отношенията ви... после пак ще загаснат... после пак и тн и тн. И това са лесните варианти. Но има и друг вариант и той е ----Депресия!!! Не подценявайте в никакъв случай това състояние на психиката защото никак не е безобидно. Всеки си казва... "ооо аз да съм в депресия? ! .... да бе аз да не съм някой луд"... всеки мисли че на него неможе да се случи. Освен това в днешно време с напрегнатия начин на живот проблеми, злоба, завист, всеки гледа да те прецака, хората овълчени, озлобени... мрачни сиви физиономии по улицата.... в колата като си всеки ти свирка бибитка, псува... в рейса скандали простотия.... по улиците мърсотия, злоба, просия... абе от всякъде ни притиска... и много голяма част от населението вече е в депресия... старите---в старчекса депресия(тяхното е друго, осъзнават, че живот аим свършва и всеки ден може да е поседен и това ги смазва).... а младите в друг тип депресия.... Така че това, че е твоя приятел незначи че трябва да мислиш че на него неможе да се слсучи. Ако знаеш колко млади хора с в депресия и дори не подозират за това------А това не е за подценяване никак това си е сериозно психично заболяване, с което трудно човек може да се пребори. Сигурно си мислиш... "А неее моя не е някъв депресар. Добре си е.. имаме си пари, дом дрехи, почивки"-----мила това незначи, че неможе да се депресира.... има хиляди причини, които могат да въздействат на психичеко ниво и да го депресират без дори да усети. На всеки може да се случи. И ако е това проблема... повярвай ми скандали и пришпорвАнЕ еняма да помогнат. Бъди търпелива, .... бъди добра мила усмихната... не натоварвай момчето. Освен това.... скандали за какво??? Той не е секс роб, не е длъжен когато ти искаш да е винаги готов... дори по 1 път на 3 месеца д аму се приискава.... това е той... той има пваво на своите желания и избор... обичай го такъв какъвто е. Да вярно отначало не е било така и изведнъж нещата се променят, което е кофти... но то в една връзка винаги е така... първата години си е първа година... при някои хора и първите 2, 3, 4, 5 години е така... после страстта утихва... неможе да е все като в началото, . Колкото по-рано го осъзнаеш, толкова по-добре. Човек се променя до края на живота си.... и мислите му с епроменят, и чувстват аму се променят, и желанията му се променият и нагона му се променя... лудата любов, страст, желание се превръщат в една сигурност, спокойствие, нежност, грижа, отговорност------и повярвай ми от това по-хубаво няма. Е да има и мъже дето и за 10 год не си изгубват желанието към жените си.... ама света е широк и шарен има от всичко... има сякакви хора... твоя е такъв, друг в онакъв... всеки си е себе си... неможе да сравянваш тоя с ония. Не гледай примерно ако твои приятелки имат връзки от по 5 6 7 8 9 10 години и продължават да го правят всеки ден, през ден... те са си те.... това си е техния харатктер, нрав, хормони и живот.... ти гледай себе си. На тях пък може в друго да им куцат нещата. като цяло те разбирам сигурно си мислиш:"Ок аз знам, че няма да е все като в началото, че страстта ще утихен все някога, но некато утихва като сме на 40, 50, 60----защо сега мамка му, сега сме млади, здрави, прави, влюбени, щасливи, красиви.... кога да го правиме... като се сбръчкаме и ни провиснат месата ли? ! тОЙ АКО СЕГА НЕ МЕ ИСКА, КОГАТО СЪМ ХУБАВА ЖИЗНЕНА И МЛАДА.... какво ще ме чака по-натам? а и ощ сме тепърва от 2 години заедно само. Ако съм му писнала още сега... каво ще стане след 5, 10.... аз мисла з абъдеще с етоя мъж.... "и тн и тн... това си си типично женските мисли. Но за мъжете не е така. Той мисли дали с теб му е спокойно, дали си нормална свесна УРАВНОВЕСЕНА ЖЕНА С Която може да създаде семейство един ден, дали му пазиш спокойствието и тн и тн. Знам, че е кофти, че за една жена няма по-хубаво от това да се чуства желана, харесвана, искана, .... и това може да те удари мн лошо по самочуствието, по настроението... Но не позволявай такива неща да ти вслиаят мила... енда жена със самочуствие, която е уверена е себе си и се харесва... никога това неможе да и повлияе... дори да не те иска въобще.. мъжа ти... ти трябва да си имаш самочуствие заради самата себе си, защото ти знаеш каква си коя си и какви качества имаш... а не замосчуствието ти да е защото някой иск апостоянно да те гняви. Това е проблема на жените... като някой спре да ги иска и се здухват... почват... ето той не ме иска, не ме харесва, сигурно янкоя друга ако му падне ще я разцепи а аз дето давам всичко за него '... и тн и тн... еми ти пак си давай вс за него нали го обичаш... и той дава за теб.... а това че може да си му писнала и иска нещо ново... кво ти пука и на теб кой знае колко мъже ти точат лиги и ако им паднеш ще те скъсат... Никога не се влият от фактора дали гаджето ти те иска или не. Ти си бъди мацка със самочуствие, знай си цената. Пък той дали ще иска секс това вече си е ногова работ аи решение в което неможе да с ебъркаш. Освен това секса трябва да е когато и двамата се искат ааа не защото ти му натякваш и той да отбие номера едва ли не, . Така че не натяквай. Вече си му казлаа че не ти е прияно така... не е нужно да повтаряш. Ако не си взима поука. това е негово прави, чвно той неиска... тогава преценяваш дали има други хубави неща които да те правят щаслива с тоя човек или само секса ти е важен и без него няма нищо друго в тая връзка.

11.   Има друг обект на желание, ясно като бял ден...

12.   1-Ежедневието му е омръзнало, отведи го някъде на спокойствие 2-3 дни, в някое приятно място където да забрави проблемите си. 2- има си друга с която се раздава.

13.   Здравей мило момиче.
Не се хващай веднага за това, че имал друга. 80% от българите все за това се хващат. Доста глупаво е и ти да се подведеш по тази посока преди да си проверила една камара други неща. Виж може би в момента имам някакви проблеми, за които не иска да ти сподели с намерението да не те тревожи! Проблемите могат да са финансови ( да го притискат от някоя институция например), може да има проблеми в работата си ( само не се хващай с номера за тежката работа, старите хора са казали една приказка " уморен х. й си върши работата, ама кахърен не! " ). Проблема е на психическо ниво!
Опитай се да поговориш с него нормално и учтиво, ако отбягва темата го остави на мира! След време той сам ще си каже какво става. Но запомни, колкото повече го притискаш да говори, толкова повече ще се затваря.
Желая ти успех и дано не е друга!

14.   Мисля, че се чувства потиснат и за това не се изявява. Дали без да съзнава проблемите му в работата или други такива за го потиснали и оттам - либидото е спаднало, или пък е друго нещо - между вас да се е появило напрежение. Напрежение, което го потиска и той не го прави, за да не се изложи... Например да си го критикувала, че не ти харесва как се справя, да си го прекъсвала, че не бил достатъчно нежен, че не ти доставя насладата която иксаш... Това може да го е "психирало" и оттам - да гледа на секса като на "бойно поле", където ще го изпитват, оценяват, разкритикуват, ще ме показваш, че не се справя...
А може и да е от тестостерона. Но това често пъти се дължи на депресия, на потиснатост, на проблеми, на нещо между вас, което не е изгладено и на подсъзнателно ниво ни пречи на непосредствеността и отношенията. Отледай се дали няма някакво противоречие, което да не сте изгладили.