Споделена история от Секс и интимност

Липса на желание
Здравейте, имам нужда от съвет. Излизам с приятеля ми от година и половина. Той е по-голям от мене - на 30 г. е. Много го харесвам и в началото всичко беше наред - беше романтичен, правихме секс, разхождахме се. Само няколко месеца след началото на връзката ни започна да избягва секса. Нищо не казваше, но и не откликваше. Обажда ми се редовно. Миналият месец, като го попитах защо ме отбягва, каза че нямал желание. Мисля си, дали е от този тип мъже, които не обичат да правят секс. Много го харесвам, но какво да правя?

Коментари

2.   Има друга жена и сега се чуди как да ти го каже. Сигурна съм в това. Той се отдалечава бавно, започни да го избягваш и ти иначе ще ти бъде трудно. И с мен стана същото - каза ми че не го уважавам и няма да има свадба 6 седмици преди свадбата. С нея беше 5 месеца, а сега са вече сгодени. Дори не ми го каза в очите а ми написа sms -i.

3.   Няма мъже които не обичат да правят секс-въпроса е в неговото качество и количество! Ако в интимните моменти той намира това което е реализация на неговата сексуална фантазия /тук е момента да подчертая че този момент трябва да е двустранен/ няма причина за нежелание и въздържане от полов акт!

Проблема обаче може да има и друг аспект на психологическа основа и той е свързан с неговите истински намерения към теб и желанието му за сериозно обвързване- нещо на което ти предполагам държиш! Аз като мъж ще те посъветвам да разговаряте сериозно върху темата и той да бъде така добър да свали картите на масата защото подозирам намерение за отдръпване от връзката и това е една извинителна причина избягването на секса но не по принцип а само в конкретния случай!

4.   Според мен може да има друг проблем - стресът в работата и през деня. Това оказва голямо влияние върху сексуалния живот. Ако е шеф на голяма фирма и всеки ден трябва да взима важни решения, от които зависят много съдби и се случи да предприеме грешна стъпка или дори нещо по-малко това може да повлияе. Моят съвет е да го попиташ на четири очи защо се държи така като естествено започнеш постепенно. Разпитваш го дали има някакви проблеми в рабоата, дали излиза достатъчно с приятели и някакви подобни завоалирани въпроси (които набележиш преди това) и когато почувстваш, че момента е настъпил задай въпроса.

5.   Единият вариант е да иска да те зареже.
Вторият вариант е да има проблеми, които да иска да преодолее сам и това да го натоварва психически. Работа също може да е причина да не желае да прави секс. Ако не иска да се разделяте и държи на теб има нещо което не желае да споделя, за да не те товари със своите проблеми.

6.   Говори с него, нещо не е наред, седнете на масата напрви една салата купи една водка, почерпере си и си разкажете какво става между вас и какъв е проблем, не гадай а направо го питай, постави проблема ребро, не се задоволявай с уклончеви отговори. Мъже готини колкото искаш просто не си ги открила.

7.   Може би има друга. Как ще иска да прави с теб секс, ако е презадоволен от другата.

8.   Мъж, който не обича да прави секс :)
На тях това им е едно от трите неша за които живеят!

9.   Че то има ли такъв тип мъже, които не обичат да правят секс. Според мен има друга и е задоволен, затова не иска. Трябва да поговорите сериозно.

10.   Не познавам мъж който да не обича да прави секс, та те са луди на тая тема! Или си има друг или ти не го привличаш достатъчно или поне сексуално. ако продължават така нещата трябва да го оставиш, докъде ще стигнете така?

11.   Здравейте, искам да споделя и аз нещо, зачетох се в статията защото и аз имам съшият пробелем.С гаджето ми сме заедно от 4 години и той не проявява никакво желание за секс. Това много ме измъчва, не толкова от липсата на полов контаткт колкото от това че се чувствам нежелана и необичана.Не мога да си обясня защо.Сигурна съм че не ми изневерява, правим планове за бъдеще и всичко е наред, но като опрем до леглото все нещо не е наред.той по принцип е затворен, не излиза с приятели, просто не изпитва нъжда да контактува, а на работата всичко е наред, смее се и се забавлява.Според мен и е комплексиран и не знам как да му помогна.Моля някой мъж да ми помогне!Много ще съм му благодарна. Не искам да се разделям с него, обичам го.

12.   Здравейте и от мен, още една жена изпаднала в тази ситуация. Искам да споделя и аз, защото започвам да се побърквам. С "приятелят" ми сме от почти 3 години заедно. Може да се каже, че от запознанството си сме заживели заедно. С него си паснахме, много добре се разбираме. Вече имаме и дете, но... Това "но" е единственото нещо, което разваля хубавата картинка. Сексът ни е веднаж месечно, а понякога стига и до 2 пъти... за мен е като празник :))))Започнах да си задавам какви ли не въпроси:Той си има друга. ;Той не ме обича и затова не ме желае. ;Той е прекалено зает с ангажименти. ;Заради безпаричието е... Даже и, 4е е обратен. Може да ви звучи смешно, но си е точно така. Та нали мъжете СА секс. Тяхната максима нали е секс, секс и пак секс-Колкото повече, толкова по-добре. Опитвах много неща, но той дори не ме поглежда гола, камоли облечена. Става, когато той има нужда, а аз.... А аз??? Мислех си, че проблемът е в мен... Защо тогава в предишната си връзка сексът беше по 3 пъти на ден с огромна страст и желание? Аз не съм променила нищо преди бременноста, по време и след раждането-дори сам по-слаба от преди. Все едно не съм раждала. Не е и от възраста-аз съм на 25, а той на 34. Кажете ми... МОЛЯ ВИ... къде е ш... я проблем. Омръзна ми да заспивам с желание всяка вечер и да се събуждам с мисълта:Той не ме желае, не ме обича.

13.   Към 12 и подобните питащи се жени. Ами омръзнала си му. Както едни обувки омръзват на жената и тя иска нови, така и на един мъж му писва от жената. Особено ако тя не знае как да задържи вниманието на мъжа. Има достатъчно научни доказателства /виж чичо Гугъл/, че при по голямата част от връзките / браковете/ честотата на половите контакти след 2-3 година рязко намалява. Но това не значи, че не те обича, това е друго.

14.   Ами как може да се обясни, че в моя случяай имаше желание и секс и страст и всичко, но от 2 месеца ни помен от тях. Той се измъква като пробвам да говорим какво става. Казва не е така. И все по-рядко ме люби, от уважение. Много ми е гадно, О. К, без секс, гадно ми е, че това предизвиквам, така и не мога да се примиря. Защо така стана, как съм отблъснала всичкия му нагон?