Споделена история от Секс и интимност

Искам бебе, но не мога да забременея!
Здравейте на всички!
Имам проблем който искам да споделя с Вас и да Ви помоля да ми помогнете.....
От около 3 месеца с приятелят ми правим опити за бебе, но не се получава. Той непрекъснато свършва в мен, но въпреки това цикъла ми идва, макар и с малко закъснение.

Възможно ли е да не мога да си имам дете, страх ме е!!!
И нека някой който знае кога най-лесно може да се зачене, нека да пише! Има ли някакви хапчета за по-лесно заченване? Как да си изчисля периода на овулация след като цикъла ми е нередовен?
Благодаря на всички предварително!!!
Моля Ви помогнете ми!

Коментари

51-68 от 68

73.   Здравейте, аз съм на 21 години и с приятеля ми се опитваме да си имаме дете от около година. Ходих на лекар имах проблем с левия яйчник уж се оправих. Имам бяло течение но не много. И вече се чудя какво става опитваме се и нищо не става. Каза ми да си прявя промивки и нищо

74.   До 59: И аз съм в това положение. Ние опитваме от три години, но не става :( Аз ходих на лекар, но мъжа ми не се решава. А за авторката ще кажа, че в google play има приложение "Моят календар" изтегли си го, дори цикълът да не е редовен пак ти изчислява правилно. Успех!

75.   До 59 явно проблема не в теб ако има варианти да заченеш от друг ако решите обсьдето го аз мога да го направя аз сьм непушач не пия изледванията ни отчитат че имам здрави и качествени сперматозуиди вероятност за оплождане 92% скайп istinski348 емайл istinski80@abv.bg може и други да се свьржат с мен с подобен проблем в който проблема при зачеване не при жената и разбира се да желаят зачеване по естествен пьт а не инвитро

76.   Здравейте, моля Ви да ми дадете съвет какво да правя.. От около година се опитваме да имаме дете с приятеля ми, но все не се получава.. Приятеля ми ходи на изследвания и му казаха, че той няма никакъв проблем с това да има дете. Не е в него проблема. Сигурна съм, че е с мен. Аз също ходих, обясних на гинеколога, че след всички тези опити нещо не се получава, че не можем да имаме дете, а гинеколога ми каза, че яйчниците са ми добре и, че трябва да пробваме по време на овулация.. Мооже да се каже, че всеки ден правим секс, а все нищо не се получава... Взех да се страхувам вече :(

79.   Съвет към всички , искащи бебе:
Съжалявам ако ви звучи лошо , като присъда или гадно, искам да ви кажа, че когато бог реши, той ще ви даде дете.
Ако сте правили грешки спрямо други хора, трябва да се изчистите, като си поправите стари грешки. Понякога Бог наказва , ако вие сте направили нещо лошо, то като бумеранг ще се върне , така че да ви заболи.
Ако сте накарали някой да страда, ще ви се върне страданието. Ако някой е постъпил нечестно, то ще се върне и неправдата.
Животът и бебето ще дойде дори да не сте направили нищо лошо, ако моментът е подходящ. Разберете, че ние сами градим съдбата си, но не и на гърба на чуждото нещастие, затова грешките ни трябва да ги поправяме..
Както вие сте мили на бог, така и другите са му мили..
Така че не причинявайте нещо, което не искате да ви бъде причинено..Тези неща се дават от бог, от този който ни е създал и ако е писано и по-късно, ще го получите, но ще бъдете много по-узрели духовно, преминали и вие през пътя, който е трънлив.., но ще оцените много повече истината..и как да бъдете свястни хора..
За да ти се даде, трябва и ти дадеш..За правдата всеки се бори..Всеки иска добрината.., но и той трябва да я дарява!!
Късмет!

80.   Здравейте и от мен! Аз имах аборт преди да родя първото си дете и след него имам още един! Не мисля, че аборта е проблем за последваща бременност! От 2 месеца опитвам да забраменея, но нещо не се случва и незнам защо! Мъжът с който съм сега не е баща на детето ми и съм притеснена дали при него не е проблема, дали в мен е проблема минавам 30год. минават ми много мисли през главата, но мисля, че най-добрия вариант е да се консултираме с гинеколог! Това е моето скромно мнение! Късмет на всички!

82.   Здравейте! Ние с моя приятел искаме да си имаме бебе и вече от около 4 години не сме спирали с опитите си. И така... преди 2 години и половина имах извън маточна бременност и се наложи да ми отстранят единия яйчник. Докторите ми казаха, че възможността да забременея е много малка... не знам поради какви причини, те така и не ми обясниха, но явно е факт, защото от тогава измина много време и аз както повечето от Вас се моля да не ми идва менструалния цикъл... но уви... идва си редовно. Следя си редовно периода на овулация... но за сега без резултат. Моля някой да ми даде съвет какво да сторя за да забременея отново и този път безпроблемно :)

84.   Kaкто достатъчно са писали преди мен - до човек е, при мен винаги се получава от първия път, единия път толкова преди овулация беше, че хич и не предполагах че може да стане нещо, та и до аборт се стигна по тая причина. Проблемът може да е и в мъжа 50:50, особено ако е по-възрастен - при мъжете се появяват много възрастови пречки в тая насока, гледайте да сте с по-младички. Имам една позната на 40 и нещо зачена 2 пъти и роди без проблеми, други жени пък и на 20-30 не могат и то не по вина на мъжа. Много различни може да са причините. НО някой тук беше писал как си оправили този проблем с прочистване на организма, не със лекарства от аптеката, разбира се, прочистване на черен дроб, бъбреци, лимфа и т. н. с определени течности и храни, много полезна статия, но сега не си спомням точно къде беше. Веднага след прочистването жена му забременяла.

85.   При този нередовен цикъл, проверявала ли си хормоните на щитовидната жлеза?
Иначе при сравнително редовен, някъде между 12ти и 16ти ден след 1вия ден от цикъла ти е периода на овулация. При всеки е индивидуално, разбира се, и зависи и от продължителността на цикъла и от интервала между месечните цикли.
Отиди като начало на гинекологичен преглед и си пусни профилактични изследвания (микробиология и т.н.). Все пак като ще правите бебе е добре да му подсигуриш подходяща среда за развитие. Добре е да се планират тези неща :)

86.   При този нередовен цикъл, проверявала ли си хормоните на щитовидната жлеза?
Иначе при сравнително редовен, някъде между 12ти и 16ти ден след 1вия ден от цикъла ти е периода на овулация. При всеки е индивидуално, разбира се, и зависи и от продължителността на цикъла и от интервала между месечните цикли.
Отиди като начало на гинекологичен преглед и си пусни профилактични изследвания (микробиология и т. н. ). Все пак като ще правите бебе е добре да му подсигуриш подходяща среда за развитие. Добре е да се планират тези неща :)

87.   Здравейте. Искам да споделя , че с моя приятел вече повече от година и половина правим опити и все са безуспешни . Преди година ходих на гинеколог и той ми каза че всичко е нормално . Не вярвам и проблемът да е в него , защото преди около 7 години аз забременях от него , но се наложи да го махна (обстоятелствата не позволяваха) . Има ли значение честотата на секса когато се правят опити ? Не мисля постоянно за това , но тайничко всеки месец се надявам да е станало чудо . :(

88.   Мила не се тревожи едва три месеца се опитвате, аз с първото не знам кога и как стана вече 2 години се опитваме с мъжа ми да имаме второ дете и не се получава имай вяра успех

89.   Здравейте на всички, искам и аз да се споделя с вас със своята история. Повече от 7 години със съпруга си правили опити, имахме освен естественен начин за опити и IVF 4 пъти, нищо не се получава, лекари не знаиха ко с мен и с съпругът ми, всички анализи бяха лесни, решихме вече да опитаме със сурогатното майчинство, но в България това още не е законо, затова отишли в Украйна, беше установено, че при мен много ниско АМГ. Това означава, че остават много малко яйца. Да кажа, че съм разстроена, нищо да не кажа... Плаках, казах на съпруга ми защо имаш нужда от такава недовършена жена, която не може да роди дете, той ми успокои и вика, че никога да не съм казвала това отново. Решихме да отидем в програмата за заместващо майчинство с даряването на яйца. Бяхме в клиниката BioTexCom. Наскоро ще бъдем щастливи родители и ще се грижим за своето дете. Имам въпрос към Български клиники и гинекологи, защо в продължение на 7 години Не ми помогнаха и не ми казаха диагноза

90.   89, абе като имате проблеми се ограмотете по тях! Правите ли разлика между донор и сурогатна майка!? Тя е ОГРОМНА! А ти защо не си настоявала за диагноза!? Ех, как ме нервира! Лекари в ТРИ ДЪРЖАВИ съм тормозила, хилади левове съм изхарчила... докато стигнах до момента на трансфер от донорка.... Утре е. Подложих се на ТРИ процедури и не спрях ВЪПРЕКИ липсата на диагноза, по-точно само казват, че съм стара.... Е, сълзи, пари, инжекции и пункции и все още не съм се предала... Дирижирайте живота си правилно, с обвинения нищо няма да постигнете!!!

91.   Има едни хапчета мисля че се казват агнус кастут тук в Германия ги препоръчват с едни миксове от чай с различни билки нещо като бял равнец и други. Хапчетата се пият всеки ден по 1, три месеца. Лекарството е билково и се продава без рецепта не знам дали в бг го има.

92.   Купете си агнус кастус хапчета пият се 3 месеца по 1 и чай от бял равнец

93.   Няка да позная. Ти искаш да имаш дете, че като порасне да ходи на работа, нали?
Безплатни робопроизводители, за да може капиталистите да има кого да експлоатират.
Гениани сте нормита. Едно дете не е нищо. Трябват бол.
Ама яко бол. Ако не за работа , то поне за органи. Те богатите трябва да отнякъде да си удължават живота.
Произвеждайте , ама на конвейр!

94.   Авторката и другите писали и споделили проблемите си да кажат има ли развитие, мина доста време.

51-68 от 68