Споделена история от Секс и интимност

Искам бебе, но не мога да забременея!
Здравейте на всички!
Имам проблем който искам да споделя с Вас и да Ви помоля да ми помогнете.....
От около 3 месеца с приятелят ми правим опити за бебе, но не се получава. Той непрекъснато свършва в мен, но въпреки това цикъла ми идва, макар и с малко закъснение.

Възможно ли е да не мога да си имам дете, страх ме е!!!
И нека някой който знае кога най-лесно може да се зачене, нека да пише! Има ли някакви хапчета за по-лесно заченване? Как да си изчисля периода на овулация след като цикъла ми е нередовен?
Благодаря на всички предварително!!!
Моля Ви помогнете ми!

Коментари

1-50 от 68

1.   Не знам, правила ли си аборт? Ако да, значи е от това. Отидете с твоя приятел на лекар.

2.   Щом цикълът ти е нередовен след края му изчакай 10ина дена и започни да си правиш тестове за овулация (в ептеките се продават и не са много скъпи) , така ще разбереш кога е най-подходящия момент! Сиг ще ти се строри банално, но ще те посъветвам да не си мислиш, че не можеш да имаш деца, да са абстрахираш от лоши мисли, да се заредиш с положителна енергия и да се наслаждаваш на секса... просто недей да мислиш лоши неща...нагласата също е важна:) по принцип сиг знаеш, че може да се забременее по всяко време.. преди, по време и след месечния цикъл (макар и първите 2 варианта да са много малки), но най-лесно ще стане по време на овулацията...

Трябва да знаеш, че има много жени забременели след 5-6 месеца опити... след 2 догини опити и дори повече (пожелавам ти разбира се да стане по-скоро:), но мисълта ми е да не се плашиш прекалено... ако след продължителни опити да заченеш по време на овулация също не се получи може да се обърнете към лекар за да ви направят изследвания и на 2мата, но опитвайте още преди да се консултирате... искрено се надявам скоро да успеете:) и да се похвалиш:) Успех:)

3.   От авторката...
Ами не, не съм правила.... Мислих си дали е възможно по време на цикъл да съм направила спонтанен аборт, но в последствие разбрах че при спонтания аборт болките са ужасни и за това изкл. тази възможност...
Все пак благодаря и ще се радвам и др да ми пишат, приемам всякакви съвети и съм готова на всичко за бебе.. :(

4.   Само да поясна, че дори и да си правила аборт, вероятноста да не можеш да забременееш, заради това е нулева. Е, разбира се, ако това не е било преди 20 години,де,понеже тогава наистина са се правили "некачествено", ако мога така да се изразя.

Това го отправям към първия коментар "Не знам, правила ли си аборт? Ако да, значи е от това. Отидете с твоя приятел на лекар. ". Няма гинеколог в днешно време, който да ти каже,че ако имаш аборт това би ти създало проблеми със забременяването.

А сега и до авторката... отиди на гинеколог да те прегледа, ако нямаш никакви инфекции, ще ти предпише едни хапчета за удължаване и предизвикване на уволацията... ако и тогава не стане бебето, ще е хубаво приятеля ти да си направи спермограма. Уволацията се изчислява лесно, дори и да ти е нередовен цикъла (но за нередовния цикъл е хубаво отново да се консултираш със специалист)... просто смяташ 13дни след началото на менстроацията и това е. Успех!

5.   ИСКРЕНИ БЛАГОДАРНОСТИ КЪМ №2 !!!
Мила много ти благодаря и ще направя това което си ме посъветвала и аз също дълбоко се надявам скоро да ти се похваля...
Ако искаш може да оставиш имейл, скайп.... за да поддаржаме по често връзка
БЛАГОДАРЯ !!!!

6.   Пак съм аз номер 2:
Надявам се наистина да съм ти помогнала, и скоро да споделиш най-хубавата новина:) Ако можеш си остави имейла и ще ти пиша:) Номер 4 също има право... ако и сега като пробвате по време на овулацията пак имате затруднение, отидете на лекар, предполагам, че ще ти изпишат хапчета... не са вълшебни, че да се забременее само от 1но хапче... пият се известно време, но стимулират овулацията и така шансът се увеличава!

Но както ти казах по-горе... опитайте още известно време като следиш точния момент:) препоръчвам ти го за да не прибягваш към лекарска помощ веднага... мисля, че ще се чустваш по уверена и щастлива, ако опитате така:) Разбира се, ако още има трудностти отидете на лекар, но пак ти казвам... отпусни се:) недей да се притесняваш преди да имаш причина за притеснение:) Искрено, ама много искрено се надявам да се похвалиш скоро.. стискам палци ;) И ако искаш наистина ще ти пиша на имейла:)

7.   ИСКАМ РАЗБИРА СЕ !!!!
Твоите съвети са ми доста полезни и се надявам наистина да има резултат!
От всичко което си ми написала вече се чувствам по спокойна и по уверена в себе си. Готова съм на всичко, за да стана мама......
А емайла ми е: eli4ka901@abv.bg

8.   Ами просто отиди на гинеколог. Той ще види проблема и ще го реши. Не си прави екперименти може да си навредиш.

9.   Мога да ти кажа, че не при всички спонтанни аборти болките са ужасно, ако е много рано, болките са леки с кървенето, а до номер 1 това, че евентуално може да е правила аборт както се оказа не е, не е гаранция, че няма да има деца, освен това нека авторката да не се шашка аз забременях след 6 месеца опити, но ако много се притеснява нека иде на лекар с мъжа й за да е спокоина.

10.   3 месеца са много малко време! Ако опитите в продължение на година не дадат резултат - чак тогава е уместно да се търси съвет от специалист. Дори след толкова време не е задължително да има някакъв проблем. Моят съвет е да не се вманиачаваш и да не подчиняваш сексуалния си живот на репродукцията. Радвай се на партньора си, а бебето ще се появи, когато му дойде времето.

11.   Номер 10 е прав/а. Не се вманиачавай на тази тема. Опитай се да не мислиш толкова много за това и да се притесняваш, и ще видиш как след не много време, може би когато най-малко очакваш, бременността ти ще е факт. :)
Искрено ти го пожелавам и стискам палци всичко да бъде наред! Успех, мила. :)

12.   От авторката: Искренно благодаря на всички които ми писаха!! В този момент човек иска подкрепа и съвети, а вие наистина мн ми помагате и се надявам скоро да ви зарадвам. По принцип трябва да ми дойде кам 20.06,но да се надяваме,че ще се случи и с мен чудо...
БЛАГОДАРЯ МИЛИ ХОРА..........

13.   Пак съм аз, авторката: Здравейте мили хора!
Вече съм напълно отчаяна, моля помогнете ми! Кажете ми какво да направя, Опитите ми продалжиха,но този път различното беше че нямаше ден в коийто да не пробваме и приаятелят ми да не свърши в мен и за съжаление пак е безуспешно, днес ми дойде и съм съсипана,а най-кофти ми стана когато приятелят ми ме попита "нали не ти е дошло"?

Моля помогнете ми,кажете ми какво да направя, готова съм на всичко,но съм напълно съсипана :(

14.   Откъде си сигурна, че проблема е в тебе? Може да е в него! Напълно е възможно и той да не може да има деца. Ако не сте ходили на лекар, отидете И ДВАМАТА, за да има поне яснота по въпроса у кого е причината, каква е и какво може да се направи... така подхождай, няма смисъл да гадаеш

15.   Чета и си мисля. Какво са 1,2,3,ако щете и 6 месеца. Ние вече 2 години се опитваме и не става. Търпение му било цаката и спокойствие. И как да стане това, след като всеки месец се молиш да не ти дойде. И какво, в крайна сметка отиваш на лекар и каквото и да ти каже или изпише и пак чакане, опити и търпение. И пак продължаваш да се молиш и надяваш този месец да не ти дойде. Успех на всички които са търпеливи, обаче моето започва да с е изчерпва.

16.   Ние имахме същия проблем с жена ми но го решихме по един традиционен начин и в последсвие го повторихме и пак се получи сега се радваме на 2 хубави дечица и продължаваме дане се пазим тъи де аз си свършвам кадето трябва а тя не забременява (не казвам че при всеки ще се получи но пробваите несе знае може да се получи )сега ще ви обясня,след дълги мъки аз реших и започнахме да ходи всяка седмица на почивки из бълкани морета разни забележителности гори поляни и кадето отидем правим секс но на едно място което ще го запазя в таина правихме много як секс много време се любихме и след един месец се получи неи доди на моята жена след 2 години пак ходихме на това място и пак се получи,така че пробваите да смените опстановката позите да се апстрахирате от ежедневните пробле в работата или каквито и да било пробле ,правете секс с желания и вярваите че ще се получи.

17.   Дано да имаш бебе стиктам ти палци(момче сам на 14).

18.   И аз ти пожелавам скоро да си имаш бебче и не се притеснявай :)

19.   Здравейте аз сам на 19 години и преди 1 година отидох случайно на гинеколог. правиха ми най различни тестове но накрая се оказа че е от хормоните. преди 7 месеца дойдох в англия за лечение. докторите тук са много по добри от кокото в БГ тези лекарства които ми е изписал моят личен гинеколог изобщо не били полезни за мен. сега се оказа че най вероятно ще имам много затруднения при зачеването не дете. защото съ пила противозачатащи. с моя приятел си говорим постоянно за това и се надяваме някой ден да имаме прекрасно дете. много се страхувам от факта че няма да мога да стана майка защото съм девствена а съм пила противозачатачни. моля ви посъветвайте ме

21.   Здравейте аз сам на 20 години и с приятеля ми се опитваме да си имаме бебче от 5 месеца и не се получава незнам какво да права правила съм аборт гадеше ми се правих си тест но резултат няма много се претиснявам!!!

Благодаря мили хора

25.   Според мен най-напред отидете, и ти, и приятелят ти да се изследвате и да разберете ако има проблем, вместо да се вайкаш и чудиш.

27.   Кажете ми как мога да забременея по лесно омажена сам от 2 год искаме да си имамме бебе цикала не ми е редовен последните 2 месеца закаснява ми с по 1 2 месеца ходя на гинеколог даваше ми малки бели хап4ета да ги пия за предизвикване на цикала тои когато сваршва в мен аз вси4ко изхжарлям защто така а за овулацията още не сам пробвала тоя месец 6те пробвам ако го из4исля редовно други на4ини имали за по лесно за4еванепишете ми

28.   Здравей!
Подобно на теб и на мен забременяването ми отне 3 дълги, болезнени и мъчителни години. Но съществуваше проблем с хормоните ми.
Та, опитай първо с овулационен тест - "Овю" се казва и струва около 3 лева. Прочети много внимателно упътванията, преди да го направиш, за да получиш точен резултат.
Хормонални изследвания правени ли са ти? Съпругът ти преглеждал ли се е?
Не прави любов с мъжа си, водена единствено от идеята за забременяването - ще се изтормозите и двамата.
Колкто до това, че спермата му изтича от влагалището ти - ами нормално е. Просто няма къде да отиде. Стой десетина минутки легнала след акта, с възглавничка под таза. Целта е един единствен сперматозоид да стигне то твоята яйцеклетка!
Фолиевата киселина е много, много полезна - както за теб, така и за бебето в бъдеще. :)
Традиционният начин за зачеване е един, миличка и ти пробваш точно по него. Следвай инструкциите на лекаря си, мисли позитивно, бъди по-спокойна и всичко ще е наред!

Успех!

29.   Много ви благодаря много ми помогнахте с тези думи ще пробвам с това дето ми казахте пак ще видим ами може и да е от хормоните то и цикала ми не беше като хората сега чакам да ми доиде и ше видим едно голямо БЛЕГОДАРЯ пак ми пишете :)

30.   От последния цикал минаха 30 дни този месец ми доиде на то4ната дата слава богу сега колко дена трябва да броя до овулацията 13 или 14, колко моля ви кажете ми и дните се броят от парвия ден на цикала нали така ако греша поправете ме моля пишете ми БЛАГОДАРЯ ВИ !

31.   Здравей!
Най-добре си купи тест за овулация - не е скъп, между 3 и 4 лева струва. Казва се "Овю тест". На кутийката, а и в упътванията, има таблица, според която да изчислиш кога да започнеш да правиш теста. Резултатът ще ти показва кога си в овулация, кога предстои, или кога е минала ( приблизително, разбира се).

Успех!

32.   ?т кога се брои овулацията от парвия ден на цикала или от последния моля кажете

33.   Oт първия ден на менструацията се брои.

34.   имам едно дете на 7 г., но вече една година не мога да забременея. Не отивам на лекар , защото ме е страх, че ще открие нещо нередно. Мисля, че като съм родила веднъж и няма проблем втория път.

35.   Здравей. Нормалния период според лекарите е 1 година за "бебеправене". Тук http://www.zachatie.org/forum/ и тук http://www.zachatie.org/ можеш да намериш отговорите на въпросите, които те вълнуват. Този форум не е мястото за съвети от това естество. Не подценявайте ситуацията в никакъв случай. Идете и двамата на лекар.Може да е елементарно, може и да не е! Това няма кой да ви го каже във форума. Статистиката сочи,че 10-15% от двойките във фертилна възраст са с репродуктивни проблеми!(дано да нямате) И най-после забравете за бабините приказки "тя не може да има деца"! Понастоящем съотношението женски: мъжки фактор е 1:1!!!

М36, бъдещ таткто след 3 ICSI процедури и 5 години ходене по мъките

П.С. Овулацията е м/у 9 и 16 ден от цикъла.Индивидуален е за всяка жена. Има фармакологични тетсове за определяне на момента,както и т.нар. "фоликуметрия" -под ехографски контрол се измерват фоликулите и се определя с точност момента на овулация.

36.   Здравейте, според мен би трябвало със сигурност да се обърнете към специалист, но ако желаното забременяване не се получи поне една година. Проверете и каква е киселинността на средата ( на влагалището ). При мен проблемът беше там.

37.   Ето нещо, което чух наскоро - не се препоръчва къпането с горещи душове по време на цикъл. Може с по-хладък и доста бързо, но по-добре на части, без да се полива цялото тяло наведнъж, а най-добре, ако може да се издържи прървите няколко дни и само с подмиване. Страшно помагало за правилното закрепване на оплодената яйцеклетка за стената на матката, защото много често това бил проблемът.

А при по-сериозни проблеми аз лично бих препоръчала преди всичко излседвания преди да се преприеме каквото и да е лечение и ако има вариант за хомеопатично такова, да се предпочете то, защото е с много по-малко странични ефекти, които нерядко се отрязяват не само на жената.

Късмет скоро всички, искащи дете, да се похвалят с добри новини и всичко най-добро от мен.

40.   Здравеите!!! С мъжа ми искаме да си имаме детенце. но уви... имам бяло течение ходихме и двамата на доктор и казаха че няма проблими пихме лекарства и ве4е 1 година и половина от както опитваме и за в момиента нищо. Надявам се да се получи скоро. Успех желая на всички ви

42.   Здравейте, прочетох коментарите и ми става все по-ясно, че е трудно правенето на бебче... около мен имам 3 приятелки, които след 2-3 години са забременяли, лошото е че сега и аз искам да имам бебе, но не се получава няколко месеца. пък и проблемиге, които имах с поликистозен десен яйчник, може би ще е трудно, дано не е невъзможно...

43.   Млади дами, не ми е работа да се вра в проблемите Ви, но като гледам колко нетактично постъпвате, не мога да се въздържа. Като чета, всички се опитвате да намерите причината за неуспиха, само във Вас самите, а правенето на бебета става от двама, любими един на друг млади хора(разнополови). За да се получи, и двамата трябва да са перфектни полово! ПЪРВО, трябва да се изследва мъжа. Доказано е, че голям процент за неуспеха при зачеване са мъжки проблеми(може да има сперма в големи количества, но със занижени качества, мъртви сперматозоиди или трудно подвижни, и ред други проблеми). Затова, едно елементарно изследване на семето(спермограма), наполовина ще намали напрежението. Ако при мъжа всичко е наред, и "дяволчетата" щъкат пъргаво, чак тогава жената трябва да вземе мерки! При нея изследванията са по сложни, и по трудоемки, затова се започва от мъжа. Много е рано да се отчайвате, навремето и ние със жена ми няколко години чакахме, но се получи. Не си товарете психиката, това няма да помогне. По скоро се радвайте, Господ си знае кога, започнете с това което Ви предлагам, успех!

46.   Кръвна група народе! Позитивна кръвна група и негаивна кръвна група, никога няма да се получи! Трябва ти енджексия за това от лекар. Допитай се с лекар.

49.   Ако кръвната ви група е негатив и позитив няма да се получи.

50.   Направи си тест за овулация и пробвайте тогава!
От аптеката можеш да си купиш тест за овулация. Успех!

55.   И ние се опитваме да си имаме бебе,неуспешно засега...все си мисля,че пропускаме точният момент,а вече почвам и да си мисля,че проблема е в мен,на 36 г.съм и не съм имала деца досега,а толкова много искам,и всеки месец оставам разочарована с идването на цикъла ми,мисля да си направя изследвания,за да съм по-спокойна,но може би първо ще си взема тест за овулацията,надявам се да се получи скоро,защото наистина много го желаем

56.   за да имаш нередовен цикъл може и да имаш хормонални нарушения като завишен тестостерон тов е мъжкият хормон на окосмяването който и ние жените имаме знам го от личен опит бяхме съшите като вас със бившият ми

57.   Три месеца нищо не е, ако правите опити повече от една година и те са безуспешни, тогава имате проблем. Ние с мъжа ми спряхме да се пазим като се оженихме, само че забременях четири години по късно, може би причината за това, че правимхе секс рядко, може би три-четири пъти в месеца, а след детето спряхме да правим изобщо и той замина за чужбина. Та, че явно е уцелване на точния момент. Когато забременях изобщо не разбрах, разбрах едва в третия месец, защото нямах никакви симптоми.

58.   До №36: Тук, в други теми много се е изписало как нямало проблем да забременееш след 30-35. Ами има проблем и всяка първа бременност след 30 се смята за късна такава. А след 35 става още по-трудно. Естествено, че има случаи, в които няма проблем, но те са по-скоро изключенията. Така че време за губене с тестове за овулация нямаш. Отиваш на гинеколог, казваш на колко си и виж какво ще ти каже за възрастта. На Запад е много често срещано явление, но там масово се подлагат на ин-витро процедури, които не са от най-приятните, да не говорим, че не са и от най-евтините за нашия стандарт.

59.   Здравей и от мен :) Ние също искаме бебе и то от 3 години опитваме. Чакането е мъчително :( Аз ходх на лекар, нямам проблеми, но моят съпруг така и не се реши да отиде, за жалост. Толкова искам да си имам дете, но и аз ще се вслушам във вашите съвети и ще пробвам с ову тест :) Успех на всички бъдещи мами :)

60.   На колко си години, ако си над 35...

61.   Най-подходящото време за зачеване е по Новолуние. И вече зависи дали искате момче или момиче: ако искате да е момиче, той трябва да е отгоре, за момче е обратното.
Също така знам, че липовият чай помага за забременяване. Успех!

63.   Стига с тия деца бе хора! То и без това българската нация ще се затрие, като не искате да е заради убийства и глад, спрете да правите деца! По-добре да спрем да раждаме и така да изчезнем, отколкото заради корупцията или Апокалипсиса!!!

65.   Има начин да се нормализира цикъла, засили производството на хормони и нормалното забременяване. Но първо да се премахне мисълта за вероятността да не се забремене е.

66.   здравейте аз също се опитвам да си имам дете но опитите ми са безуспешни с приятеля ми ходихме на лекар и той каза че няма проблем и двамата сме добре от 1 година се опитваме

70.   Да това е много важно, трябва да се забрави за мисълта, че не може да се забремене е. Тогава и апитерапията ще помогне.

71.   Мм аз сащо имам един проблем преди две години забременях с кухо яйце и направих кюртаж.Оттогава немога да забременея и се чудя дали ще мога.Ходих на лекар казами че имам запушени траби направи ми лапароскопия и вече 3 месеца и пак нищто.Ако някои може да ме напъти нещо нека пише

1-50 от 68