Споделена история от Секс и интимност

Обезкосмяване на триъгълника
преди: 15 години, 1 месец, прочетена 219927 пъти
Зравейте, много харесвам този сайт и редовно го чета, но реших и аз да споделя моя "проблем". От доста време се каня да отида на козметик за "триъгълника", обаче много ме срам, ама много. Ако някои знае друг начин по които мога да се обезкосмя, моля да ми каже(изключваме самобрасначката). Благодаря Ви предварително!

Коментари

101-150 от 285

116.   Добре, за срама и болката се разбрахме. Мисля, че се пропуска нещо важно. От къде може да знаеш дали козметичката не те минава с кола втора употреба? ( всички знаем, че има и такива ситуации) Освен това кой знае кой и с каква инфекция е бил там преди теб? Това да си намериш доверен козметик ми се струва мисията невъзможна(особено като те видят, че идваш за първи път) Очаквам мненията ви :P

117.   авторката: леле случайно влязох в тая тема, и се сетих, че я написах аз преди 2 години и нещо, а още се пишат коментари :))))

118.   здравейте изчетох доста коментари и аз се епилирам от 5 г с епилатор изцяло на слабините и се чувствам прекрасно, който не иска да не се епилира но от хигиенна гледна точка е супер боли само първите 1-2 пъти после се свиква красотата иска жертви но определено няма да съжалявате от резултата бъдете сигурни!!!!

121.   Здравеите, до преди 6/7 месеца и аз ходих при козметик няма абсолютно нищо срамно в това. Като си представиш че, бях мн проблемна като цяло, и проблеми мн имам с бялото течение, и адски мн ме боли никога не свиквам с болката но въпреки сичко ходих. ЗА 30 мин. си изкарвах душата, и на козметичката ми също :}}. Но сега съм на самобръсначки, колкото и да е изнервящо. Мисля да пробвам тези кремове на ВЕЕТ..

122.   116, абсолютно права си, забелязала съм, че моята козметичка не ме прави толкова добре, дори за краката, а веднъж отидох при друга и ми се получиха кафяви петна по кожата. Някой да каже добър козметик за София, ако може в центъра :))

124.   Добре, за триъгълника разбрахме, какво ще кажете относно обезкосмяването около ануса?

125.   Аз си правя кола маска от повече от 15 години и сега ми растат косъмчета на 2-3 месеца. През лятото се бръсна някой път набързо, но е твърде рядко. Не се бръснете! Преди 20 години и аз се бръснех като щура-резултатът е, че ми поникнаха косми като вълна, та до пъпа. Не се бръснете. Почнах с кола-маската и се родих. Повече от раждане и правене на зъби не боли!! Търпи се!

126.   Както номер 100 каза че има проблема със сърбенето, е аз имам същият проблем
на 12 съм, но скоро ще правя 13 и ме е срам да отида на козметик

Първият път когато се бръснах беше със епилатор и адски много ме боля и все едно нищо не направих ;хх пр не можах да издържа на болката и сега се бръсна със самобръсначка но косъмчетата стават мн твърди и предизвикват сърбеш и е мн гадно
Та значи може да ги подрежем малко така ли

127.   До коментар 116. Аз съм козметичка и тези така наречени кола-маски втора, трета и т. н. употреба отдавна не се използват в салоните. Има си маски които са еднократна употреба, специално интим зоната аз чистя само с дървена шпатулка /еднократна / и няма риск от пренасяне на инфекции. Иначе това е най-добрия метод за обезкосмяване особено на триъгълника.

А относно първи път чистене аз лично съм двойно по внимателна към клиента, за да не се стресира, а да дойде пак, така че бъдете спокойни и без страх и срам си правете кола маска. Процедурата е от 10 до 30 минутки, зависи дали е първо или редовно обезкосмяването. Надявам се да съм била полезна с инфо за колебаещите се...

128.   Само не пробвай сама с кола маска щото мене също ме е срам и реших сама да си направя... ле ле такова пищене от мене не е имало адски голяма болка беше с епилатор пък в никакъв случай... абе иди направо на кола маска в някво студио там хората толкова са се нагледали на... че им е все едно няма от какво да се притесняваш ;)

129.   Аз лично ползвам тример за интимни части.. не боли и не наранява кожата.. обаче растат бързичко.. решавай сама

130.   Аз си мисля, че обезкосмяването е и хигиенично и естетично нещо.. Важното е да го правиш за себе си.. Да се чувстваш комфортно, а не заради някой друг.. Не ползвайте самобръсначки.. Има толкова съвременни методи.. И най- вече, ако не си сигурен, че можеш да го направиш има салони..

131.   №130, ти (дето си на XX години) можеш да си мислиш така, но Природата (която е на 4 000 000 000+ години) очевидно не мисли като тебе. Сам/а си прецени кой от вас двамата е по-опитния/умния/хитрия...

132.   И аз съм за НЕ-обезкосмяването! Може малко да ги поподстрижеш за по-естетичен вид. Мисля, че е по-секси да сме си натурални, отколкото голи и постоянно притеснени за косъмчетата си охлювчета!
Аз се бръснех преди време, но вече ми писна и сега ми е много по-добре. А и приятелят ми се кефи и така.
Be free!

134.   Така, започвам с номер 61 и противно на всички останали ще коментирам казаното за лазерната епилация. Всичко чудесно, ама ти сериозно ли, че не е толкова скъпо 100-150лева на процедура? Сам си казал, че броят продецури зависи от индивидуалните характеристики на човека. Е като ти праснат че са нужни поне 5-6 процедурки ходи ги плащай... извинявай много ;д То дори не излиза кой знае колко по-евтино от колата маска, а ефектът не е много гарантиран, все ми се струва. Като почнат да растат на 1вата година, кво праим?

По-нататък - 77. Не знам как ти стават безчувствени, аз лично съм със суха кожа и си ми стават безчувствени принципно освен ако не ги мажа с някакъв овлажняващ крем. Дори нарочно ги оставям по-сухи преди да се епилирам, та да боли по-малко - и после минавам със спирт и всичко е тип топ. А по-късно се и мажа с крем. Просто си умирам от кеф като си ги гледам едни такива гладки, приятни за допир. :)

Колкото до естеството на обезкосмяването - според мен това си е строго личен избор - в крайна сметка ако харесваш някого много - и наистина, кво, ще спреш внезапно да го харесваш като има нещо там ли? де да знам, малко абсурдно ми се вижда. (освен ако не е съвсем фрапантно и прекалено)
Обезкосмяването е за да се чувстваш ти по-добре. Поне аз заради това го правя и искам да го правя. Защото ми е приятно чувството след това. Точка.
Важното е всеки за себе си да се чувства добре. Няма правилно или грешно, нормално или извратено.

Относно темата: вярно ли е, че ти раздърпва кожата кола-маската и че има възраст, под която не трябва да се прави?

135.   Аз използвам самобръсначката Gillette Venus Bikini zone и съм много доволна от резултата.

136.   И аз имам същия проблам, особено когато си по бански и ако са ти по - дълги космите там отдоло и може да ит са покатати ил надигат малко и е гадно а просто на 14 години неискам да ходя на козметик, а със самобрасначка ми стават като мъжка брада и ми излизат едни пъпчици който сърбят!!

137.   Як правопис, номер 136. Може би лентичките за бикини зона, за които някои споменават, наистина вършат работа.

138.   Тези които са с епилатор, с какво се мажат защотоо понякога се появяват пъпчици и как се справят с подкожните косъмчета там?

139.   Ами аз съм от малък град и малкото козметички са майки на момичета, които изобщо не харесвам и постоянно висят при майките си. Много ще ми е кофти да ида и дъщерята на козметичката (бившата на приятеля ми, която някога ме е псувала жестоко) да стои там, дори да не сме в една стая... ще се чувствам ужасно неловко. Опитвала съм епилатор - много ме боли, дори потича кръв. Също съм пробвала и с пинсета.. ефектът е страхотен, но става мнооого бавно.

141.   Днес бях на козметик за триъгълника абе болеше, но на срамните устни не можах да издържа просто и мисля сега със самобрасначка да пробвам. Но следващия път ще бъде и на срамните устни

142.   Аз също имам този проблем, на 14 съм ама не мога да ги търпя. Не става ли първо с депелтоар, за да не са толкова големи и след 2-3 дена с кола маска?

143.   Какво е депелтоар?

144.   Категорично съм против всякакви обезкосмявания. Това е идиотщина!

145.   Да, но ще ти бъде ли приятно, ако си с бански и те се виждат?

146.   здравейте, имам проблем: на 15 години съм, бръснала съм си триъгълника няколко пъти а около срамните устни и отстрани на триъгълника повечко за да не се подават когато съм с бански и сега съм страшно космата отдоло.. с епилатор опитах един път малко, болеше ужасно и се отказах. не искам със самобръсначка защото космите стават черни и твърди.. ужасно срам ме е да отида на козметик защото едната ми срамна устна е разтеглена [сама си го направих като бях на 12 защото бях глупаво момиченце на което му беше любопитно]. УЖАСНО МЕ Е СРАМ, не знам как 1 ден ще правя секс. имам чувството че ще си остана девствена завинаги и се чувствам ужасно.

147.   Здравейте, и аз имам такъв проблем. На 14 години съм и досега не съм си обезкосмявала триъгълника. Не искам да ходя на козметик, заради срама, и ме е страх направо да мина на коламаска. Въпроса ми е, дали ще ми е по-добре ако първо ги махна с депелтоар и след около 1-2 дена с коламаска

148.   С кола маска и епилатор боли нечовешки, казвам ти го от личен опит! Опитай с крем-депилатоар, в зависимост от марката ще го намериш на достъпни цени. Ако не си се обезкосмявала преди това леко подстрижи космите с ножичка и след това се намажи с крема, изчакай 10-15 мин и бягай в банята да се измиеш обилно с гореща вода. Резултата е гарантиран и поне 2-3 седмици няма да има и следа от косъмчета :)

149.   мерси ами не съм сигурна за коламаската, че боли толкова много. Ще ти повярвам, защото казваш, че е от личен опит, ама се чудя, защото и краката си ги обезкосмявам с коламаска и епилатор и ръцете така. Щом казваш, ще ти се доверя. :]

150.   И аз се чудяя около бикините зони с епилатор. Не искам да ходя на козметик, защото не знам на какъв ще попадна, а ме съмняват!

151.   Ами колкото и тъпо да звучи одеве се пробвах с пинцета и вьобще не болеше, ама много време отнема и се отказах. Иначе ако имам време бих се хванала! :]

152.   До номер 149: Мила там долу е най-чувствителното място от тялото ти, особено ако тръгнеш с кола маска по срамните устни ще си ги разтеглиш направо :D Най-безболезнено е с депилатоар, НО купувай задължително за интимни зони.. а това, че космите стават дебели и твърди след самобръсначката е абсолютен мит..

153.   До 152 от 149:Не искам само с депелтоар, защото е горе-долу като със самобръсначката, а със самобръсначка няма да ги махам. Мерси все пак за коментарите. Иначе както бях казала, пробвах със пинцета и не боли изобщто, ама много много време отнема :]

154.   Ми всъщност не мисля че тва че след самобръсначка стават твърди и дебели е мит. Да не говорим, че наистина и понякога растат по два-три от един корен, което е страшно неприятно. Депилатоарът не е ли също малко опасно да си го мажеш по толкова чувствителни места?
Няма пълна угодия бе, ей. Много кофти. ;д

155.   Не, няма никакъв проблем с депилатоара, но както споменах трябва да е за интимни зони.. При мен действа безотказно и съм нямала проблеми досега. Винаги обаче след като се обезкосмявам се мажа с детски крем ''Бочко'' или някакъв друг по-мек крем и всичко е окей. А до 17 годишна (на 13 си махнах космите за пръв път) съм ползвала само и единствено бръсначка на Жилет и космите ми нито станаха дълги и твърди, нито растяха по 2-3 от корен, нито нищо.. останаха си все същите, с тази разлика че трябваше да се бръсна на 3-4 дни, защото поизрастваха и ме боцкаше. Сега с депилатоара 2-3 седмици изобщо не се сещам, че имам косми там! :)

156.   От 154: Ами аз съм с бръсначка и ми се случва и затова го казвам. Аз съм си и по-тъмна и с по-тъмно окосмление де и това безспорно има роля, но въпреки това не съм сигурна че с депилатоар стават по-меки и светли (някъде по-нагоре го прочетох, и аз не знам вече къде) - аз например за краката само с епилатор съм доволна - от депилатоар ми растат бързо, гъсти, твърди и дебели (все едно ги бръсна).
Но интимните части с епилатор няма да ги пипна, това съм почти сигурна, да не кажа напълно.
И все пак - очевидно ще се пробва депилатоар. :) Ти какъв ползваш? И горе долу колко дълги да ги оставя, за да ги премахна с най-голяма лекота?

157.   От 155: По принцип аз ги махам с депилатоар на ''Veet'' или от Avon си поръчвам такъв за интимни зони. След 5-6 използване ще станат по-редки. За дължина е трудно да ти кажа, но аз ги махам, на 2-3 седмици 1 път.. не ми растат много бързо и при всяка жена е индивидуално. Остави примерно 5-6 дни не се бръсни и се почисти с депилатоара!

158.   Здравейте и аз имам страшен проблем! Вчера си махнах космите със самобръсначка(всичките) и едва сега осъзнавам каква грешка направих. Ужасен сърбеж.. ужасно нещо!! Нетърпимо е! Утре сигурно ще си купя крем-депилатор. Дайте някакъв съвет след крема с какаво да се мажа, смисъл трябва ли нещо по-специално или..

159.   До 158: Трябвало е веднага да се намажеш с някакъв омекотяваш крем (например ''Бочко''). Сега изчакай 1 седмица преди да използваш депилатоар и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се мажи с крем след използването му!

160.   90% от хората ги е срам, но погледни го от другата страна - козметикът ти го и правил хиляди пъти и изобщо, ама изобщо не му пука. И мен ме беше срам първия път, после ти е все тая. Болката според мен трябва да те плаши повече.

MissKiss

161.   леле толкова много съвети.. аз направо нямаше нужда да питам за нищо :)) Thanks!

162.   Преди да мислите за епилация и секс, първо се научете да пишете!!!

163.   Има и друг вариант, с лазерова или фото епилация. Скъпо си е, но след това не ти растат коски 6 месеца.

164.   Свиква се с ходенето на козметик. Но е най-добре той да го направи, защото особено отдолу сама не можеш да се видиш и да го направиш добре. Дори и след козметичката понякога остават косъмчета... Но пък ходя веднъж в месеца и съм много доволна. Едновременно с триъгълника ти почистват и дупето от косми. Струва 8 лв всичко.

165.   а къде това? можете ли да препоръчате нещо по-конкретно? като салони

166.   Моят съвет е да си намериш приятелка, която също ходи и да ходите заедно. Аз имам много приятелки с които ходим заедно и след това ходим за си пазаруваме заедно бельо. Много е забавно. Та, помисли по въпроса.

167.   Д. С- Здравейте, не съм си махала космите отдоло с кола маска или епилатор и са ми средно дълги космите. Онзи ден реших да пробвамс еписатор, но усещането беше гадно. Аз ги скъсявам с ножица, мисля че това е добре и не боли, но имам навсякъде косми и немога с ножицата да ги режа навсякъде. За епилатор колко трябва да са къси космите :)?

168.   номер 167... и аз съм пробвала със епилатор и да МНОГО боли.. аз си ги махам със самобръсначка ;х... макар че се каня лятото да отида на козметик, колкото и да ме е срам ;х... ако те е срам супер много да отидеш на козметик а не ти харесва със самобръсначка, другият вариант е или кола маска или да стискаш зъби и със епилатора. За мен лично е по-хубаво със епилатор, въпреки болката.. вес пак космите оредяват : )

169.   Кола маска му е майката! Първите 2-3 пъти боли, но после свикваш и не е чак толкова страшно. Наистина кожата ти след това е като бебешко дупе гладка :D А попринцип няма от какво да се срамуваш, на козметичката това й е работата, да не мислиш, че си единствената, която й прави кола маска. Престраши се и отиди. Успех :)

170.   Жени престанете :) Поне 30% от мъжете харесват естествения вид на голото женско тяло - не е фетишизъм. Особено мъжете над 30 г. възраст. Ако имате постоянен партньор се разберете за космите.

101-150 от 285