Споделена история от Секс и интимност

Ако мъжът е на 44?
Ако си на тази възраст и си мъж правиш ли секс по-рядко, отколкото ти се иска? Колко пъти ти се иска? Ако имаш възможност, би ли правил секс толкова пъти, колкото ти се иска или на тази възраст може да е изморително в някакъв смисъл? Въпросът е хипотетичен, представяме си, че сте мъж и имате постоянна партньорка за секс или поне възможност да правите секс, т.е не сте болен, не сте в затвора или нещо такова? Очаквам отговори от мъжете.

Коментари

1.   Да ти имам и въпроса - сякаш това зависи само от възрастта. На 44, между другото, мъжът ако не е болен не виждам, защо да има проблеми.
Аз се запознах с мъжа си, когато той беше на 38 г. Стана на 40, подмина 44, сега ще става на 50 г., а желанието му не само не намаля, а и стана по-агресивно с времето. Аз съм тази, която не може да му смогне понякога, не обратното!
Познавам негови приятели пак във възрастта 40 - всичките му се оплакват, че искат по-често секс, отколкото им пускат жените им. Специално при моя мъж лично мога да кажа, че не намалява нито качеството, нито количеството в секса с възрастта. Той твърди, че когато е бил на 15 е имал по-голямо желание например, но е нямал жена до себе си. На 20-25 е имал същото желание като сега, но не е успявал да се сдържа толкова дълго и някъде в средата на 30-те се е стабилизирало и желание, и способности.
Ако имаш мъж на 44 г. , който е здрав, не пие и не пуши - то желанието му и потребностите му не би следвало да са по-малки от тези му, когато е бил на 30. Друг е въпросът, че всичко е строго индивидуално - има мъже, които на 20 не са толкови сексуални като други на 40. Възможно е и просто да няма желание към конкретната жена. Неизвестните са много.

2.   Тъп въпрос, ти на 16 ли си?

3.   въпросът не е тъп, винаги може да се свери часовника в анонимен сайт като този,
истина е че с възраста либидото намалява и при всеки е индивидуално, както и физическите граници на човек зависят от това,
още повече ако партньорът е от дълго време, обекта не е така интересен, естествено и желанието няма да е така настървено, от там и секса по-рядко практикуван

4.   Не мисля, че възрастта е определяща. Ако искаш - правиш секс, ако не искаш - не правиш. А дали ще е със жена ти или някоя друга вече е друг въпрос... :)

5.   Ами ако е на 45?

6.   Последното изречение на №1 и отговорът на № 3.

7.   Не виждам нищо тъпо във въпроса на автора-авторката. Сексуалността на един мъж няма как да е еднаква в различните възрасти, иначе бихме сравнявали младеж на 25 със старец на 70. Желанието може да го има, но възможностите на организма? В такъв случай по-скоро мога да кажа, че въпросът и не е зададен съвсем правилно, но аз го разбрах, а вие? Като жена казвам, че за мен е различно да спиш с мъж на 30 и с мъж на 50, колкото и да е добър в секса, на 50 си на 50.

8.   Не съм съвсем съгласна с н. 7.
Нямам голям опит с мъжете, признавам, но все пак... първият ми мъж беше на 30 г. и беше практически импотентен (не можеше да го вдигне и до днес няма деца). Какво ли не опитвах в леглото, истинско мъчение беше и все ме изкарваше виновната.
Запознах се със сегашния си съпруг и зарязах първия. Много години вече сме заедно - и ето го днес - почти на 50 и по-добър от всякога в леглото!
И издържа повече, и по-често имаме секс, експериментираме повече от преди. Не го знам, какъв ще е на 70, но съм сигурна, че ще ми доставя повече удоволствие от първия мъж в живота ми.

9.   №8, аз съм №7 - да, права си. само че първият ти не е бил проблемен, защото е бил на 30, а защото е бил със заболяване /импотентност/, което не се определя от възрастта в случая. Рано или късно дори на мъжете спира да им става :))))), такъв е животът. може би авторката пита а кога спира да им става? Не съм спала с по-възрастен от 40 години, така че не знам от опит. Познати твърдят, че са спали със 60годишни, което лично за мен е гнусотия, може би защото съм на 33?

10.   9 - ако обичаш някого, не виждам, защо възрастта да е от значение.
Ние всички остаряваме, няма вечно млад човек. Когато мъжът ми стане на 60 г., аз ще съм на 38 и пак ще спя с кеф с него, защото го обичам. Дали ще може да вдигне самолета? Може би не ми е толкова важно. Просто споделям опита си, защото съм с мъж над 40 и имам опит с такъв. Моят мъж днес е по-добър в леглото от преди 10 г. - имаме по-често секс, експериментираме повече и сме по-разкрепостени. Не съм го засичала, но мисля, че дори издържа повече, но за мен това не е важно - просто имаме голямо удоволствие и се обичаме - това ми стига.
Чети иначе книги по темата - има хиляди начини мъжете и жените да са интимни - не винаги ерекцията е необходима.

11.   Авторката пита мъжете, а те дамите вече се сдърпаха за косите. На 44 не е нищо специално. Едни с в разцвета си други са се сдухали. Но желанието е огромно и както при повечето мъже много повече от възможностите. Ако въпросът ти е стават ли 44 годишните, защото ти си по-млада и митовете те потискат, то спокойно. Стават. Дали им се прави по-малко секс? Не. Виж не могат по 2 - 3 пъти на един път, но повярвай не се налага. Всички се учим с годините и ставаме по-опитни и знаещи. Много по-важно е мъжът да усеща и познава жената, което си е изкуство, отколкото да бъде вечно надървен олигавен младок. Попитай 44 годишни жени колко по-голяма е либидото им сега. Важно е ти да му се разкриеш, а ако е готин човек ще те направи щастлива!

Ясен 53

12.   Браво на Ясен, много точно казано "Много по-важно е мъжът да усеща и познава жената, което си е изкуство, отколкото да бъде вечно надървен олигавен младок", аз бих добавил, ".... и който знае какво иска и как да го постигне вместо да скача на всичко което се движи с пола, а напоследък и без пола".

13.   И според мен годините най-малко имат значение. Преживял съм сериозен сърдечен проблем. Отдавна см се стабилизирал, но приемам рутинно това-онова... Жена ми е със сериозно наднормено тегло и невероятно ленива в тази област. Та за какъв секс мога да говоря според вас (иначе съм на тази възраст)?

14.   Аз съм авторката, благодаря на Ясен №11 и на №12. да, доста по-млада съм. Засега нещата вървят добре. Просто нямам нужният опит и познания и имах нужда наистина да ми отговорят мъже, като не забравям като №13, че все пак всичко е субективно и лично, но все пак, общата картина ми се изяснява. лично за себе си мога да кажа, че съм попаднала на точният за мен човек в секса, който ме познава мен като жена, а предполагам това е натрупал с опита с други жени и с годините. Някак си едва ли не ме е страх, че ще загубя тези прекрасни сексуални изживявания, които не съм преживяла с доста по-млади "жребци". Засега всичко е чудесно!

15.   Един мъж на 44 е като двама на по 22, с тази разлика, че тоз дет е на 44 изпипва работата до най-малката подробност, а жената до него е винаги усмихната и очите и блестят от щастие ;-).

17.   И на 44 и на 47, е*ем здраво и само за секс си мислим! Гледаме порно, бием че*ии и задоволяваме любимите си съпруги!

18.   Може ли да гадая какъв е подтекстът на въпроса? Или ей така, социологическо проучване. Имаш ли конкретен проблем или някой те пита и трябва да му отговориш?
Ако си малка палавница, която си е харесала чичкото, но се опасява, че либидото й ще остане неудовлетворено, то никой няма да може да те посъветва правилно, защото уравнвнието е с прекалено много неизвестни. По принцип, мъжете на цитираната възраст са в най високата точка на половата си мощ и на либидото си. Точно в този период са най срещаните мъжки изневери. Тогава мъжът знае какво иска, защо го иска и го прави, защото по силно усеща и предстоящите промени у себе си. Ако правилно предполагам, че си малко момиче, колебаещо се дали възрастен мъж, който ти харесва, би бил в състояние да удовлетвори лудите ти потребности за сега, отговорът е "да".
Ако пък си съпруга на такъв и искаш да знаеш дали е възможно хем да те удовлетворява, хем да ти изневерява, отговорът е също "да". Обаче, ако си младо момиче, влюбено и желаещо да остарее с този човек, да знаеш, че природните закони не прощават: когато ти станеш на 44 и твоето либидо ще е двойно по силно от сегашното. А той... Както и да е. Та мисълта ми е, че той може да остарее с теб, но ти с него -не.
Дано имаш полза!

19.   Аз съм на доста повече от 44 и правиме секс със жена ми почти всеки ден. Убеден съм, че ако човек се поддържа и се занимава с някакъв спорт, ще е много по-дълго жизнен отолкото някой софраджия, на който живота му е само ядене, пиене и телевизор.

20.   На 44 съм. Мога да ти кажа че съм много по добър отколкото на 20. Не ни мисли за стари защото и ти ще стигнеш тая възраст и ще видиш че на тая възраст секса е светлинни години по добър.