Споделена история от Секс и интимност

Може ли да забременея?
Здравейте, На 16-17 години сам. Имам връзка с момче от година и половина даже и повече и преди около седмица правихме секс с приятеля ми за втори път след 3-4 дни от свършването на цикъла ми. Той не е свършвал в мен дори ми каза че го е изкарал навреме. Той е много сигурен в себе си и му се доверявам. Плюс това вече за втори месец пия противозачатъчни, бяха ми ги изписали за болезнения ми цикъл. Въпросът ми е възможно ли е да забременея че много се притеснявам.?? След секса след 1-2 дни имах болки ниско долу в корема, и също леко зацапване от кръв, но мисля че е от хапчетата защото гинеколожката ми каза че може да имам зацапвания като кръв или нещо кафеникаво и предния месец ми се беше случило така.

Коментари

1.   Докато взимаш противозачатачните редовно и както е казала лекарката, ти не можеш да забременееш. Противозачатачните са най-надежният контрацептив. Момчето дори може да си свършва в теб, но яйцеклетката ти не е на разположение просто за заплождане и не може да стане нищо. Няма смисъл да го тормозиш с две думи дали е бил свършил в теб или не, но ТРЯБВА ДА ВЗИМАШ ПРОТИВОЗАЧАТАЧНИТЕ РЕДОВНО и точно така, както са предписани.

В момента в който ги спреш забременяваш много лесно и автоматично. Ако забравиш едно хапче с две думи - КРАЙ.
Взимай си хапчето и си свиркай. Най-добре го сложи до четката си за зъби - сутрин, когато си миеш зъбите, просто си взимай хапчето.

Стига се панирай, глеай си живота, но и носи отговорностите!!! Без протовозачатачни давай само с кондом!!!

2.   Според мен си на 100% бременна. Честито на теб и бащата. Бъдете щастливи.

Сафрон

3.   Благодаря ти много. Притеснявах се защото бях ги спряла хапчетата за 7 дена така е препоръчано в листовката 7 дневен интервал и бяха станали 5 дена от както почнах да пия втората опаковка и тогава правихме секс.

4.   Не слушай 2, не може да си забременяла, а друг път, ако имаш такива въпроси - обади се на гинеколога си.
Продължавай задължително с противозачатачните обаче! Те те предазват и по време на паузата, споко, но винаги имай в себе си и кондоми, ако си забравила едно хапче например...
НЕ МОЖЕШ ДА ЗАБРЕМЕНЕЕШ, АКО ВЗИМАШ ПРОТИВОЗАЧАТАЧНИТЕ СИ РЕДОВНО И ПО ПРЕДПИСАНИЕ. Имай самочувствие като жена, образовай се и си знай женските неща - тук ще пишат всякакви глупаци, не ги слушай!

5.   Според мен си на 10000% бременна. Честито на теб и бащата. Бъдете щастливи. :)
Умрях от смях образовайте се бе хора, правите секс а не знаете дали може :)

Д-р Меглио

6.   Благодаря Ви Номер 1 и Номер 4. Успокоих се много. :)