Споделена история от Секс и интимност

Страхът от интимност ми пречи да си създам семейство
Аз съм мъж на 35 години. Имам един проблем, който ми пречи да си създам семейство, а много искам да си имам семейство и деца. Не знам как да се справя сам, затова се обръщам за съвет към вас.

В мене има голям страх и задръжки от секс и интимности, и голям страх, че няма да мога да се справя със секса. Аз никога не съм имал приятелка и наистина нямам никакъв опит в тези неща.

Когато бях в тинейджърските си години и 20те ми имах силно влечение към жени, а сега вече чувствам, че имам силно влечение към мъже. Мисля си, че една от причините е, че когато бях малък ми се скараха много лошо, защото харесвах едно момиче. Просто тогава все едно, че се блокира психиката ми. Вкъщи баща ми ме настройваше срещу майка ми. Като станах на 17-18 г. баща ми почна да споделя с мене, че има извънбрачни връзки. Той много обичаше да ми разказва подробности, аз слушах с огромен интерес, а това бяха нашите малки тайни. Но като цяло, сега не съм сигурен дали въобще голяма част от това, което ми е наприказвал е вярно… Така нареченият ми баща за мене вече няма никаква стойност. Но за мене той беше шаблон за "мъж" и фактът, че не можех да го копирам ми изкриви психиката. Също трябва да кажа, че в детството ми живеехме в лоши битови условия. Сега като се замислям осъзнавам, че като дете съм бил подлаган на психически и физически тормоз.

За щастие кошмарът отдавна е приключил, но за мене остава задачата да отстраня този страх от интимности. Има ли тук хора с подобен проблем. Какво ще ме посъветвате.

Коментари

2.   Най-добре се консултирай с психолог, аз също имах подобен проблем. Опитните психолози знаят техники и начини за справяне с това, може дори да ти покаже как да се държиш с жени, т. к нямаш опит. Всичко се преодолява, спокойно!

3.   Може би проблема е наистина в нагласата ти... Когато баща ти ти е споделял за своите извънбрачни връзки, ти без да искаш си си направил някакво заключение за жените и точка. Не мисля, че си гей, а просто мнението ти за жените е кофти.

4.   Мисля, че като цяло разбирам проблема ти, може би тези преживявания са създали в теб страх и отвращение към секса. Казваш, че са ти се скарали, че харесваш момиче, това в ранния пубертет ли беше? Майка ти "ревнувала" ли те е така да се каже?
И аз ще те посъветвам да отидеш на психолог, тези неща се оправят постепенно, ще ти е необходимо време, а си на 35 и ако искаш да създадеш семейство, трябва да започнеш по-скоро с решението на проблема си. Успех!