Споделена история от Секс и интимност

Гъбички
Здравейте, имам следният проблем: аз съм жена на 24, преди около две седмици от нищото ми се появи един доста неприятен сърбеж и също така парене при пишкане :( Отидох моменталически на лекар, пуснах си изследвания и резултата беше на лице - гъбички. Пих един МикоМакс от 150 мг., но нещата не се оправиха особено много. Лекарката ми ми забрани да пия още и ми каза, че то щяло да подейства след няколко дни ?!?!?! Проблемът е следният - не посмях да кажа на гаджето си какво ми се е случило и след много увъртания и лъжи, все пак трябваше да отида до тях и правихме секс :( Въпросът ми е: възможно ли е, въпреки използването на презерватив, да съм го заразила по някакъв начин - примерно, тои ако ме е пипал долу и после си е пипал члена, може ли да стане предаването? Много съм притеснена, не искам да стане някоя беля :(

Коментари

1.   Здравей. Попринцип гъбички може да се хванат от много неща. Лоша хигиена, мръсни ръце, тоалетна чиния, прашни и мръсни работни дрехи и мн. други. Те са най-лесно предавани и са много разновидности. Всичко е възможно може и да е хванал. Ще се проличи след 2-3 дена.

2.   Преди няколко месеца претърпях две операции, наложи се да пия много силни антибиотици и от тях ми се появиха гъбички. Смених трима гинеколога и тримата ме увериха, че гъбичките не можели да се предават по полов път. Не знам дали е така, но е факт, че аз се излекувах и въпреки, че със съпруга ми сме правили секс по време на лечението той не се зарази. Може би има лекари, които ще кажат, че това е невъзможно, не знам. Може би имунитетът му е силен, а може би наистина не се предават. Ама кой да ти каже със сигурност! В днешно време да те е страх да идеш на лекар. Почти всички са некадърници!

3.   Зравей, относно гъбичките - наистина може да ги хванеш от невероятни места . Аз съм си патил от мръсни дрехи а съпругата ми от антибиотици.

Първият път се заразих от нея, но имаше случаи и когато заразата не се предаде. Ще ти кажа от какво намерихме полза - тампон, намазваш го с чист пчелен мед и го вкарваш. При жена ми излезе по доброто решение от всички скъпи и вносни мазила. За мъжа те си остават - мисля че е ясно защо. Другото е - КЛОТРИМАЗОЛ от лекарката ми съм запомнил една фраза - преди секс намазваш го обилно и докрай. Клотримазола може да се ползува и профилактично много е ефикасен. Това е - успех

4.   Ще ти разкажа какво се случи с мен: малко след като започнах да водя полов живот, след всеки акт имах неприятно усещане във вагината си. След няколко месеца това усещане се превърна в ужасен сърбеж. Когато най-накрая отидох на гинеколог се оказа,че имам 2 половопредавани инфекции (, а бях правила секс само с едно момче). Приятелят ми нямаше такива оплаквания, но лекарката каза, че трябва да се лекуваме и двамата. Изписа 2 вида лекарства на мен и два вида лекарства на него. Едно от лекарствата съвпадаше - и двамата го пиехме. Лекарствата ми помогнаха. Едната ми полова инфекция беше Тrichomonas Vaginalis, a другата - Candida. Чела съм, че синтетичното бельо спомага за развитието на гъбички. Сама можеш да си направиш извода. И трябва да спазваш отлична лична хигиена!!! Употребата на презерватив осигурява известна защита. Препоръчва се въздържане от полов живот, дори с презерватив, до пълното излекуване на болния.
Надявам се да съм помогнала.

5.   Здравейте,имам нужда от помощ.До скоро имах приятел,първия мъж в живота ми.Съответно пича явно ми е елепнал нещо.след като ходих два пъти на изследвания ми казаха първоначално,че имам бактерии,а след това,че са гъбички в начален стадии.Изпих едно огромно количество хапчета,точно толкова,колкото и вагинални таблети.Проблема ми обаче е,че безкрайно ме боли,при поставянето на таблетата.За мой голям късмет си намерих ново гадже и сега немогa да спя с него,защото ме боли и защото незнам какво ми е.Моля Ви,помогнете ми.