Споделена история от Секс и интимност

Да пия ли Eскапел?
Здравейте,
Вчера правих секс, но се случи така че презервативът се скъса. Приятелят ми не е свършвал в мен, но съм много притеснена и се чудя дали да пия ескапел. Цикълът ми е много нередовен но сметнах че съм била в оволация, не знам до колко е вярно след като си идва когато си поиска. питахме в една аптека и ни казаха, че щом не е свървал в мен няма нужда да пия, но аз не съм сигурна, защото знам че има малък шанс от забременяване от предеякулационната течност. минаха повече от 24 часа. моля ви дайте ми съвет, защото съм много притеснена.

Коментари

1.   Пише се овУлация. Яйцеклетката овУлира, а не овОлира. Иначе аз не бих. Напоследък чета, че непрекъснато се пита дали да се вземе въпросното хапче, все едно е ментова бонбонка? Момичета, това хапче е за спешна контацепция, това са хормони, които могат да ви сринат целия организъм

2.   пий, за да не правиш после аборт

3.   Няма нужда да пиеш, късно е, честито на теб и таткото!!!!

Доктора

4.   Честно казано и да пиеш и да не пиеш, май вече е все едно, тъй като доста често чета за момичета забременели след ескапел е много вредно хапче!

5.   За Бога, ДА! НЕ ГУБИ ВРЕМЕ!

Преди година бях в твоята ситуация, скъса се гумата, но аз веднага, буквално 5 минути след инцидента го изпих. С мъжа ми винаги държим един в чекмеджето за аварийни ситуации.

B. M.

6.   Пие се до 72 часа след акта, какво я лъжете, че е късно!