Споделена история от Секс и интимност

Не мога да се отпусна
Здравейте! От доста време разглеждам сайта и реших и аз да споделя моя проблем (ако може да се нарече такъв)

Аз съм момиче на 21 години и си имам приятел от 5 години. От доста време той ме кани у тях и съм сигурна, че не е с някаква лоша мисъл. Вярвам му и знам че няма да ме нарани или пък нещо подобно. Проблема ми е ,че последния път когато бяхме заедно си лежахме и се гушкахме и изведнъж ми хрумна „Защо правя това” и от тогава започнах да се държа много странно. Той го усеща и ме пита какво става. Аз от своя страна нищо не отговарям. Дебна когато заспи да отида да спя на дивана.Обичам го, вярвам му но… просто при мисълта, че е близо до мен и полудявам. Много съм срамежлива и дори не говоря. Когато излизаме с приятелите му все си измислям оправдания, а ако отида все казвам „задушно ми е, излизам” или нещо такова. Много го обичам, но не мога да се отпусна, когато съм с него или до него. Имам чувството, че никога няма да мога да се отпусна.

Моля ви, дайте съвет.

Коментари

1.   Ми според мен явно вината е в него, може би не те предразполага така както трябва

2.   Имали ли сте интимен контакт досега? Ако не, според мен ти се страхуваш от този момент. Независимо на колко си години, ако психически не си дозряла за секс, няма да се чувстваш комфортно в толкова интимна обстановка. Предполагам усещаш, че приятелят ти те желае и се опитва да създаде подходящи условия, за да се сбилжите (кани те у тях).

Ако не си готова, това може да те изнервя и напряга. Говорете си. От доста време сте заедно, явно той държи на теб и ще те разбере. Аз самата изчаках доста време преди да стана интимна с приятеля ми. Също като теб се притеснявах от този момент и имах нужда от време да се отпусна. Но с търпение и толерантност от страна на партньора нещата се случиха по най-красивия и приятен начин. Успех и не задържай терзанията в себе си. Споделяй!

3.   Имаш си приятел от пет години и не можеш да понасяш физическата му близост?? И не сте правили секс?
Не ми е приятно да ти го кажа, но не сте един за друг... или най-малкото горкото момче нищо не е направило, за да получава такъв тормоз.
М26

4.   Номер три, тя не пише, че неможе да го понася. Просто неможе да се отпусне. Не всички жени са курви и не им пука с кого ще си легнат. Такива нямат никакви притеснения относно близоста. Това само говори, че нашата авторка не се дава на всеки и обича истински със сърцето си.

Към авторката:
Според мен приятеля ти не те предразполага добре, всяка жена има тези притеснения. Дори след 5 години...
Отпусни се, дай му да те гушка и целува. Така няма да се чустваш неловко.

Поздрави и успех :)

5.   Номер четири, как ще изтълкуваш това, да те попитам :))
"...просто при мисълта, че е близо до мен и полудявам..."

Баш не може да го трае, така го разбирам аз. :)
М26

6.   Номер 4 какви глупости говориш? Тя е на 21 и си има приятел от 5год.! " Не всички жени са курви и не им пука с кого ще си легнат"-колко години още ще са нужни, за да имат сексуален контакт?- 10? Айде стига глупости.

Съветвам авторката да отиде на психолог (съвсем сериозно) това твойто мила не е нормално, лекувай се докато е време! И аз съм на 21год. и не мога да си се представя в твойта ситоация. Мила, не слушай какво ти казват повечето тук, без да се обиждате, ама вие си живеете във ваш свят, който е непознат за нормално / съвремено мислищите. Доста сте ограничени и за вас секса с един партньор през целия живот е задължителен. За това не си налагайте мненията да не вземе някой да се повлияе, че и за него ще следва същото като вас

7.   Айде сега, номер четири...от части съм съгласен с нея/него, но и 5 години не са малко време, за да се отпуснеш.

Към авторката:
Отпусни се, гледай по-ведро на нещата. Не се затваряй в себе си.

Успех!!!

8.   От номер 4 към номер 3
А на теб как ти звучи това:
"Имаш си приятел от пет години и не можеш да понасяш физическата му близост?? И не сте правили секс? "

Не е нужно да "правят секс" за да се обичат. Типичен пример. "Мъжете обичат с някоя друга част на тялото си, но не и със сърцето."

Може би наистина приятеля и не я предразполага както трябва или я притиска за секс.
Навсякъде нещата са различни. Хората са различни. На тия по-срамежливите дето се изчервяват са болни-социялна фобия. Това е едно, а проблема с близоста-друго.

9.   От Авторката:

Аз искам само да оточня, че той не ме притиска с нищо, просто виждам, че му е кофти понеже той прави всичко за мен, а аз...От мене иска само секс, ама аз...не. Като не се чувствам готова, какво да направя?

Просто моето може би е от това, че той всичко ми дава, той иска само едно, а аз немога да му го дам, или по-точно неискам. Чувствам се много тъпо в някаква такава по-интимна обстановка. Просто явно при мен няма да се получи. Благодаря все пак! ;(

10.   Съгласна съм с номер 6. Това в никакъв случай не означава че момичето е сбъркано, просто явно има някакви проблеми които не може да разреши. 5 години наистина са много време. Как така да не я предразполага? След толкова време би трябвало вече да му има доверие. А за номер 4 - няма такива филми човече. Все едно си извадил репликите от някое бозаво романтично филмче.

11.   Абе хора за мен това изобщо не е нормално! Ако след 5 год. връзка ти ми нямаш доверие и не искаш секс значи просто ти има нещо. Колко години трябва да си с него за да му повярваш? За мен любовта и секса са преко сързани и не знам как можеш да го обичаш и да не го пожелаеш? За мен това е необяснимо.
lo

12.   Към авторката: Просто този човек е неподходящ за теб.Съжалявам, че са минали пет години и ти още не си го разбрала. Когато срещнеш " човека" ти ще бъдеш омаяна от приказките му, ще се възбуждаш сексуално само като го видиш и чуеш и ще правите секс, френска любов и т.н. ако не на първата, то още на втората или третата вечер.И така всеки ден.

13.   ОТПУСНИ СЕ И МУ СЕ ОТДАЙ НА ТАЗИ ВЪЗРАСТ НЕ БИ ТРАБВАЛО ДА СЕ ПРИТЕСНАВАШ

14.   Аз смятам, че този човек те обича много щом те е чакал толкова години....и теб те разбирам, но все пак намири пътя вече е време. Ако искаше само секс нямаше да е с теб при условие, че не получава това което иска.