Споделена история от Секс и интимност

Има ли вероятност да съм болен от ХИВ?
Здравеите,
Имам притеснения от евентуална зараза от хив, следствие от симптомите, които получих... Разбрах, че те са тези на хив, а именно: болки в гърлото при преглъщане, постоянна температура от около 2 седмици! Диария, подути лимфни възли, от 2 дни и сурбеж по цялото тяло и червено петно по китката!

Симптомите започанах да се появяват 2-3 дни след сексуалнят контакт, който беше с презарватив, но разбирам, че е възможно и от целувка да съм се заразил. А и някак са много съвпаденията... Ще съм благодарен ако си кажете мненията, каква е вероятността да не съм заразен?

Коментари

1.   Теоретично за да се заразиш с ХИВ от слюнка трябва да изпиеш литри. До сега не съм чул човек да се е заразялвал с ХИВ чрез целувка. Най-вероятно температурата и болките в гърлото са причинени от бактериална инфекция в следствие на орален секс. Ако си правил орален секс на мъж има по-голяма вероятност част от микрофлората на пениса да е причинила инфекцията особенно ако оралния секс е бил по-бурен и ти е разранил лигавицата/сливиците.

Ако си правил орален секс на жена там набора от нормалните обитатели е доста по-богат. Ако си имал някаква раничка в устата докато си и правил орална любов може и от там да е проникнала инфекцията.

Моя съвет е да отидеш при личния си лекар, да го помолиш да ти направи натривка от гърлото заедно с антибиограма! Това последното е много важно тъй като се определя кой антибиотик е най-ефикасен за лечението на изолирания бактерии.

Също така те съветвам след месец някаде да отидеш и да си направиш тест за ХИВ. Сега няма смисал да си правиш тъй като на организа му трябват 3-4 седмици да образува антитела срещу вируса. В ХЕИ правят безплатни тестове но аз ако съм на твое място бих отишъл в акредитирана лаборатория да вземат венозна кръв и да я изследват с по-точни методи.

Друг съвет който искам да ти дам е да поговориш с партньора с който си правил секс! Разпитай го/я дали има някакви съмнения или просто директно питай дали има ХИВ. Желая ти успех и дано резултата да е негативен!!

2.   Благодариа ти за отговора! Орален секс не съм правил изобщо, на мен ми правиха, но с презарватив! След сексуалният!

В много странно състояние съм хем съм сигурен, че презарвативът беше здрав след половият контакт, в същото време имам тези симптоми, които се появиха след това! Колкото пъти да премислям ситуацията все изкарвам шанса да съм се заразил като минимален!

Но симптомите объркват всякакви сметки! Много благодаря отново за отговора и за пжеланието, донякъде ми подеиства успокоително.

3.   Нищо ти няма :)))) Инкубационния период е много много по дълъг....

Инкубационен период
Първите 2 до 4 седмици след заразяването са безсимптомни.
Първоначално заболяване
При някои хора 6-8 седмици след заразяването се развива неспецифично заболяване. Основните симптоми са повишена температура, болки по мускулите и ставите, подуване на лимфните възли, болки в гърлото.

Неврологичните симптоми включват главоболие, светлобоязън, невропатия и др. Заболяването продължава до 3 седмици и възстановяването обикновено е пълно. Смята се че, болестта напредва по-бързо при пациентите с подобни оплаквания.

Явно ти има нещо друго със сходни първоначални синдроми, може да е заушка... имаш ли ваксина? Иди се прегледай.

4.   Да толкова бързо не може да се прояви ХИВ. По скоро става дума за друга полово предавана инфекция. Така че не губи време и отиди на лекар за изследвания. И винаги с презерватив оттук нататък!

Успех!

5.   Иначе е без да те плаша е възможно да се заразиш със слюнка ако имаш кариес, но и аз мисля че не може да се прояви толкова бързо

6.   Много са симптомите ии съм много притеснен ! това за инкубационниат период може би не е виарно чета на места че симптимите се поиавиават 2-3 дни след заразата, точно като при мен ! от друга страна да реално триабва да сум наи-големиат нещастник на света, защото на ниаколко места четох че има 1 човек в света регистриран като заразен след целувка ! :Х само за това си мислиа многоо гадна работа !

7.   Глупости! Защо не се изследваш?

8.   Трябва да изчакам поне още две седмици, иначе няма смисъл.

9.   Не е ХИВ.

10.   Най-добре отиди на лекар да те прегледа и да ти препоръча изследвания. Изследвай се и за ХИВ. Но не си измисляй сам диагнози - няма смисъл.

11.   Най-добре отиди на лекар. То може ако си се заразил да е било от предишен партньор. Но може и да е някакъв друг вирус с подобни симптоми.

12.   Симптомите почти нищо не означават.

Нали и преди появата на ХИВ изобщо като вирус хората са имали: гадене, болки в гърлото, втрисане, подути лимфни възли и т.н.

Не си внушавай, още повече че си взел предпазни мерки, а се успокой сега и след около 2 месеца отиди на тест.

13.   Благодариа за отговорите ви дано госпдо да е с нас и да ниамеме никога таквиа проблеми каквито се опасиавам че аз имам

14.   Kакво стана направи ли си тест? след като го направи какъв излезе ако не е тайна

15.   Отрицателен !!! За щастие !! Пазете се !! Използвайте презарватив - това е моят съвет