Споделена история от Секс и интимност

Въпрос към женската аудитория на сайта...
Здравейте!... Не знам дали този въпрос, който искам да задам на нежния пол от сайта късае всички мъже и момчета, но поне на повечето ще е интересно и полезно. Въпросът е: харесвате ли, вие, жени и не само окосмени крака, ръце, дори на оная работа харесвате ли да има нещо. Имам повечко косми на краката, не чак толкова, но имам косми и на ръцете. Бръсна си редовно подмишниците и космите от мъжкото ми достойнство. Е, кажете си мнението, мили дами...

Коментари

1.   Аз лично не харесвам окосмени мъже. Някои го приемат за един вид мъжественост, аз - не. Приемам обезкосмяването при мъжете за част от личната им хигиена. За мен лично е нормално мъжът да има косми по ръцете, стига да не са невероятно много.. а за всички други части от тялото окосмяването ме отблъсква. :)

2.   Какво ти пука на другите как им харесвало, ходи си както ти самият се чувстваш добре.

3.   Лично мен леко ме възбуждат дори космите по ръцете /до лактите имам предвид/. За краката - също нека да има, стига да не е джунгла. За подмишниците съм твърдо ЗА епилацията, както и на оная работа така да го кажа :) Тия две места на мен са ми гнусни с косми. За гърдите - може би предпочитам също без косми. Това е от мен.

Момиче, 21

4.   според мен зависи от телосложението.. всмисъл на някой с готини оформени гърди отиват ли косми??

под мишниците и долу е задължително. това опира до въпрос на лична хигиена!! тези, които се смятат за "натурални" често са... как да го кажа :))))

5.   Подкрепям номер 3. Онези, които изцяло се бръснат за мен са отблъскващи толкова колкото и като видя някого който прилича на горила. Намери златната среда.

ТТ

6.   Харесвам мъже с косми, но не като мечки. Особено обезкосмените крака ме ужасяват. Иначе подмишниците и достойнството е по-добре да нямат косми, но ако са малко, не ми пречат.

7.   Аз не мога да разбера как може мъж да си бръсне краката? Чак се отвращавам :D На краката и на ръцете е нормално, за подмишниците и отдолу.. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, някак си е гнусно..

8.   На мен ми харесва да си има навсякъде по малко, даже и интимната зона... иначе някак педофилски се чувствам. Както каза 3, стига да не е джунгла, тоест малко от малко да са поокастрени. Подмишниците са друга работа- там наистина си е противно.
Като биолог мога да кажа, че от еволюционна гледна точка, жените харесват по-слабо окосмени мъже, но няма да се хвърлям в подробности, защото не това ти е въпросът.

9.   Зависи до колко е окосмен мъжът! Задължително по мишниците и долу при "оръдието" му :), обаче ако е окосмен и на гърба като маймуна, няма как да го приема. Трябва си почистване на гърба... на краката и ръцете не е чак толкова задължително щото ще заприлича малко на гей(мое мнение), нищо лично към това "общество"... :)))

10.   пак се предъвкват стари теми и все същите коментари отдолу...

11.   Повечето приемат за нормално да си премахват космите от половите органи и мишниците, аз също. Въпрос на личен избор, а бръсненето на задници, крака и ръце е малко в повече. Понеже има доста мъже с косъмчета по пръстите на краката, ами дайте и тях да премахват и да започнат да си лакират ноктите? Спомням си случай от близкото минало с едно момче, което можеше да се оплаче от сериозна липса на косми в областта на ръцете и краката, обаче това се оказа неговото най-голямо нещастие. Той беше харесван от момичетата и бъзикан от момчетата, а на моменти се случваше и да бъде грубо смъмрен! Сещам се и за други случки, но няма да разказвам за тях, защото смъмрянето е за предпочитане, повярвайте! Една приятелка тръгна с по окосмено момче именно поради тези причини, а друга която не се съгласи с нея се записа на Карате с гаджето си.

12.   Аз лично бих се притеснила от мъж с по-гладки крака от моите. Мисля, че за подмишниците и доста по-надолу тук настана единодушие- просто е гнусно. И все пак моето становище е - хигиената преди всичко...

13.   ами аз попринцип не харесвам мъже с косми но както е написано на по-горния коментар на накои им отива..

14.   Аз, не мога да си представя мъж без косми все пак това му предава мъжественост. Аз лично искам мъжът до мен да има косми, не да е уранготан хааха, да си бръсне интиммните части, подмишниците, а относно краката не бих желала да ги бръсне нито ръцете, за гърдите ако има твърде много съм за да ги махне. А и мъже- момчета правите грешка като си обезкосмявате тялото с самобръсначка, ужасно боде и е неприятно, правете си кола маска или лентички но с ножчетата.... , като почват да изникват и е наприятно. И като увод да харесвам окосмени мъже
Кати 19

15.   За мен не е проблем мъжа да има косми по краката или ръцете... ДОРИ ми става смешно като видя, че си е обръснал краката, че по гладки и от мойте му станали :ДДД

16.   За мен най-важна е хигиената. Може да си космат, колкото искаш, но чистичък.
ж-28г

17.   Може да звучи малко като гейско но аз харесвам момчета/мъже обезкосмени да нямат косми никъде по тялото освен по ръцете, за мен това е възбуждащо.

Момиче 19

18.   Според мен един мъж който си бръсне краката и ръцете е жив пе*ал. Изключение е само ако са космите са ужасно много. Иначе подмишниците и отдолу е наложително да се бръснат, защото е отблъскващо. Но един мъж да има по-гладки крака от жената и оскубани вежди е още по-отблъскващо.

19.   За мен краката, гърдите и подмишниците трябва да са обезкосмени. Интимната зона е въпрос на избор. Моя приятел си ги поддържа много късички, а по тестисите и около тях ги маха. За ръцете ме е питал мен, дали да си ги маха, на мен лично не ми харесват мъже с обезкосмени ръце. Особено ако са големи и силни, окосмени са ми някак по мъжествени :)

20.   Аз харесвам мъже с косми по ръцете, краката, подмишниците и интимната област. Някак естествено и мъжествено е и възбуждащо за мен е. Предпочитам по гърдите да няма много, а по гърба въобще :) За радост моят мъж природно има много малко косми по гърдите и изобщо по гърба :)) Ж35

21.   Обезкосмените мъже ме отвращават. Космите по гърба също. Хубаво е да са с мярка. Интимната област също е хубаво да има някаква растителност, иначе се чувствам като лесбийка.

22.   Според мен ако един човек няма притеснение от окосмяването си, ще има против другия да го има, но ако има комплекс, едва ли ще има право да се сърди на другия!
Аз лично съм момиче, и много се притеснявам от това. Мога да кажя, че на момчетата им е по-лесно, според мен не си позволявайте да оставяте косми по интимните си части, както и под мишниците. Защото аз преди да правя секс, трябва да се уверя напълно, че всичко е наред, за да се чувствам комфортно. Представете си момичетата отделят по 1-2ч. или ходят по козметици, и да видиш мъжа до себе си окосмен, аз лично ще се разочаровам. Иначе смятам това за нормално, имайки в предвид, че всеки човек ги има. Това е просто соета :) Много зависи от човека.

23.   Момиче-19 г
Аз съм ЗА почистване долу и под мишниците... а за краката и ръцете съм ПРОТИВ, да не говорим за веждите... каква разлика остава тогава между мъже и жени?? Дайте тогава жените да си пускат мустачките :)))

24.   Оле, не! Честно!!!

Крака.. Окей, иди-доди, макар че съм попадала на едни такива страаашни горили.
Но член! Абсурд!!! Отказвала съм секс, само заради една такава отвращаваща гледка. Много ме е гнус.
А й кой няма да го е - правите си френска и ти влизат косми в устата. Блааа.

26.   Аз съм момиче на 22 год. харесвам да имат малко косми смисъл такъв ( се едно с машинка за постригване хванати- ако ме разбирате) Да не е гладък както съм аз някак си ми е гейско. Но с косми без косми независимо къде- се си е тая, се пак не е толко от значение

27.   космите по мъжете не ми пречат, освен ако не е някой фрапиращ случай на естествен пуловер :-)) не ми е приятно мъжът да е като гол охлюв, едва ли не по-гладък от мен :-)

28.   Аз не харесвам космати мъже.
Говорим за прекалено космати.
Приятелят ми има малки косъмчета по гърдите, нормално окосмяване ои ръцете и краката.
Под мишниците се бръсне, а долу не, защото му е чувствителна кожата и се изрива целия и го боли. :-(
Там само ги подстригва, така да се каже.
Но това не ме отвръщава, защото е много чист мъж. :-)
Вярно че е по-кеф да е гладко избръснато (и аз се бръсна - много мразя косми под мишниците и там долу :-( ), но предпочитам да има малко косамчета, от колкото много пъпки на.. "инструмента " му.
И то не от естетическа, а от здравословна гледна точка - не искам да го боли.
Лошо е - много чувствителната кожа, си е направо проклятие. :-(
Добре, че аз нямам този проблем. :-)

Ема 24г.