Споделена история от Секс и интимност

Кондиломи- чрез орална любов, мога ли да заразя здрав мъж?
Аз съм жена и имам развити кондиломи вътре във влагалището, както и силно бяло течение в резултат на инфекция. Не правя секс заради това. Лечението е скъпо и продължава вече 2 месеца...
На мъжа, който ме зарази съм му правила също и орална любов( и то май докъто има видими кондиломи), знам че е възможно и в гърлото да имам брадавици и все пак мога ли сама да установя това?
И ако нямам или ако имам, мога ли да заразя друг здрав мъж, на който съм правила само орална любов???
Ужасно си изпатих от това, че се доверих на мъж, като правех секс без презерватив. За съжаление осъзнах колко е сериозно това, след като си изпатих. Не искам да допускам повече такива грешки.
Ако родители четат това, моля ви, водете си децата на генеколог още и преди да са правили секс дори, колкото и неудобни да са разговорите за секс, бъдете отговорни към децата си, защото последиците са големи.
Повечето момичета започват твърде рано половия си живот, без да осъзнават колко сериозно е това.
Ясно е, че никой не може да ги спре, но ако знаят подробностите около тези заболявания, ще осъзнаят че има и лоша страна! Аз бях на 14 и си мислех, че знам много... другия път!!!
Сега съм на 18г. и си изпарих много яко! Разликата не е много голяма...

Коментари

1.   Авторке, права си единствено, че родителите трябва да поемат отговорността за сексуалното възпитание на децата си, но самата ти не се защитаваш и явно имаш доста безразборен полов живот.
Виж, просто да те заведе някой на гиенколог на 13 г. не гарантира, че на 14 няма да си котило на всякакви полови болести. Всичко си е до култура, до образование и възпитание, както и е въпрос на личен избор. У нас за съжаление темата „секс“ е табуизирана, а мастурбацията направо бива забранявана от родителите и обгръщана с лъжливи митове, вместо да се даде на младите хора тази свобода, както и да бъдат те образовани сексуално, което им дава право на избор, а кой какво ще прави с тялото си - това си зависи само от него. Родителите не могат да ти бят 24 ч. в денонощието.
На 18 г. си и сама си отговорна за половия си живот, за пипнатите болести и за лечението си. Никой не ти е виновен, че не си отишла на лекар навреме, още по-малко пък, че не си правила секс с кондом.

2.   Да, може да заразиш здрав мъж. При орална любов рискът е еднакво висок. Обикновено тогава се засяга областта на гърлото. Тези неща се предават дори и при целувка от уста в уста. Или с други думи при контакт на лигавица с лигавица.

3.   Някой имал ли е кондиломи в устата?
Какви са симптоните, къде най- често се гнездят, как се откриват, как се лекуват?
И това означава ли, че не мога да имам абсолютно никакъв контакт с мъж???

4.   Предполагам, че ако отидеш та УНГ, може да се установи. Но не се филмирай излишно

5.   Луди листе кондиломи не се предават чрез орален секс, четете, това поне може да се прочете почети на всякъде. Не напразно кондиломите се наричат островърхи полови брадавици. Иначе с орален секс могат да се пренесът един куп други полови болести (ХИВ, Сихилис, Хепатит В, Трипер, Хламидия, Гъби... ), Отиди на лекар непременно, въпреки, че кондиломите не се лекуват, но пък се премахват и има медикаменти за поттискане на нова проява. И незабравяй, папилома вируса, който е причинител на кондиломите и предпоставка за рак на матката. лекарят е задължителен а и има места където е безплатно потърси в интернет

6.   №5, папилома вирусът има над 100 щама, от които около 40 се предават по полов път. Част от тях са нискорискови, като на кондиломите, други са високорискови като на РМШ. Това, че имаш кондиломи, не означава, че ще се разболееш от рак на шийката на матката. Стига сте стряскали момичето. Кондиломи по принцип може да се появят и в устата, защото вирусът върви по лигавицата, но определено шансът да се случи това не е толкова голям, както при вагинален контакт.