Споделена история от Секс и интимност

Приятелят ми отказва да използва презерватив
Моят приятел отказва да ползва презерватив, въпреки че и двамата сме достатъчно информирани за неговите предимства. Моля мъжете, които четат този уважаван от мен сайт, да ми кажат поради какви причини един мъж не желае да употребява презерватив.

Интересно ще ми бъде и мнението на жени, с подобен на моя случай. Моля и да ме посъветвате как внимателно и тактично да го убедя, че това е от полза и за двама ни.
Предварително благодаря за съветите.

Коментари

1.   Няма презерватив - няма секс :)

2.   Аз отказвам да го ползвам защото удоволствието е много по голямо и за двама ни и защото знам че приятелката ми не е болна от нищо нито пък аз
Ако си сигурна в себе си и приятеля ти че сте здрави и ако тои знае че може да се контролира при свършване няма никакъв проблем поне според мен :)

3.   Ако правиш секс само с него и си сигурна че и той прави секс само с теб защо не си вземеш хапчета.Без презерватив наистина удоволствието е по-голямо поне за мен.Аз съм жена и също съм против презервативите при постоянна връзка естествено.(Да уточня не съм попринцип против презервативите,става въпрос при постоянна връзка и изградено доверие)

4.   Аз съм категорично против презервативите при сериозна връзка. Удоволствието за мен не е същото изобщо. М25

5.   Понякога изграденото доверие е лъжовно, може да познаваш някои и 20 години, но да се изненадаш. Сексът без презерватив не крие само опасност за бременост, малко трябва за да се заразиш за цял живот. Не се предоверявайте на никои. Хапчетата може да причинят огромни вреди на вашия организъм. Иначе сексът без кондом е 100 пъти по - хубав.

6.   На мнението на Коментар номер 1 Съм Няма презерватив - няма секс :)

7.   С приятелят ми сме от 4 години..първите 5 пъти ползвахме и това беше. Когато си сигурен в човека до теб, даже и хапчета не ти трябват, стига и двамата да внимавате.

8.   Дядото на един приятел казваше, че да използваш презерватив е като да лижеш захар през стъкло :)

9.   Който има поне малко здравна култура и знае колко се лесно се хващат всякакви болести и колко много са на брой (от безобидни до неизлечими) си ползва презерватив.
http://www.bash.bg/face2face/d_print.html

Жените да се замислят за HPV!

Тва за пазенето няма какво да го коментираме щото е доказано че и по време на акта може да изтече сперма от пениса, т.е. за да е сигурно не трябва да влиза.

Не е нужно партньора ти да изневери за да ти лепне някои гъбички например, просто флората на пениса и вагините са различни и съответно предразположени към различни заболявания.

Успех на любителите на "НЕБЕЗОПАСЕН" секс!

10.   Аз съм ЗА презерватива ако се отнася за случаен секс. Но става ли въпрос за сериозна връзка презерватива няма място. Не мога да разбера момичетата със сериозни приятели и настояват да го правят с презерватив. Удоволствието е трикратно занижено, а нали ние всички правим секс именно за това-да си доставим удоволствие.

11.   Аз ще кажа една поговорка относно доверието : "Услуга на всеки , доверие на НИКОЙ "

12.   То не е въпрос на доверие, а на знание!

13.   От авторката: БЛАГОДАРЯ на всички за съветите и мненията ! Бъдете здрави и щастливи !

14.   Аз пък искам само с презерваатив да правя секс. Мъж на 33 години съм. А пък ако ги праскам анално, тогава пък 200%. Само свирките са с фул контакт.

15.   Имам 12-год връзка и винаги сме ползвали презерватив и ни е било хубаво.
Вероятно приятелят ти не умее да си поставя добре презерватива, затова отказва. За мен настояването от негова страна да го правите без презерватив е нечестно, защото ако се случи издънка никой не може да го накара да поеме отговорност, каквото и да ти обяснява. Прегледай няколко предишни теми и ще видиш колко жени се оплакват от безотговорните си партньори.
Моят съвет е да се научиш да поставяш презерватив със сухи тренировки. В много сайтове е посочено как. Все пак ти си решаваш - живота си е твой.

16.   12 год.!? Мислиш ли, че проблема им е в това, че не може да си слага презерватив? Има мнооого мъже на които им пада веднага след поставянето му, не е комфортно, а и за нас жените чувството е все едно ни вкарват някакъв предмет, ужас направо. А и мила (номер 15) да ви имам връзката, щом 12 год. не сте успели да си имате доверие и да престанете да се съмнявате един в друг.

17.   Номер 16 да си чувала за стрийптийз барове, за проститутки - на улицата, в хотелите, на повикване по телефона - да не мислиш, че ги ползват съпругите?! Да си чувала за статистиката, че поне 60 % от мъжете изневеряват, а повечето секса с проститутка дори не го отчитат като изневяра, а като консумация.

Вие в кой свят живеете в реалния или в удобния измислен от вас за удобство и душевен конфорт? Повечето мъже изневеряват и често като изневеряват дори не ползват презервативи. Ползването на презерватив е здравна култура и предпазване.

18.   Ами в този случай, при тези положения , вие няма да създавате семейство, така ли? Защото една дълга връзка е с цел семейство и съответно деца, но след като няма секс без презерватив-няма и деца! Логика... от номер 16

19.   Хайде номер 17 отговори, чакам с нетърпение отговора ти

20.   Интересен въпрос е задал номер 18! И на мен ми е любопитно да прочета отговора. Ще чакаме...

21.   И моят приятел не иска със презерватив. Един ден стана въпрос относно това. Убеждаваше ме как щял да внимава и така нататък. Дори накрая едва ли не ми постави условие, което гласеше следното : ,,Ако е с презерватив,няма да правим секс!''. При което въобще не се замислих и му отсякох точно обратното : ,,Ако е без, няма да ма секс!''. Все пак трябва да внимаваме, трябва да се пазим, а не защото той предпочита собствения си кеф,да рискуваме. Всеки сам избира,разбира се! Аз съм избрала така да бъде!

23.   Абсолютно си права-всеки има право на избор. Но на мен ми е интересно кога идва момента в който ние се "доверяваме" на партньора си и правим секс без презерватив. Тъй като номер 17, не ми отговори на въпроса, ще се радвам някой друг да го направи!

25.   Имам вразка от 1 год и сам правила секс с моя приятел около 10 пати с презерватив !Вси4ки останали пъти без не пия и хап4ета дори!имаме си пално доверие !доверието идва от взаимното уважение и оби4!апак сам сигурна 4е не сме болни,за6тото го уперираха наскоро и му правиха пални изследвания преди около 4 месеца на мен са6то преди около седмица! аз сам живия пример за доверие ! ;)

26.   №17, не всички мъже са такива.А и дори да има една такава забежка, той ако мисли на първо място за себе си,би сложил презерватив с подозрителната ''дама''.Но с приателката си,защо???Трябва да се опитаме да разбираме мъжете си и колкото можем да им бъдем приятели.Една дълга връзка, а след това и самия брак се крепи не на любов,това е пълна глупост,крепи се на доверие,приятелство и добър секс.
Що се отнася до авторката,ако не искаш да се тъпчеш с излишни хормони,които не понасят на всеки,използвай ЛОКАЛНИ КОНТРАЦЕПТИВИ.Поставят се във влагалището,напълно безвредни.Действат по 3-4 часа,след това можеш да поставиш допълнително.
Успех!!! :)

27.   С моя приятел сме заедно от почти 5 години. По принцип ползвахме преди презерватив, но напоследък това се случва все по-рядко. Казва, че удоволствието било по-голямо без презерватив и такива неща.
А когато му кажа, че цикалът ми закъснява и може да съм бременна, той казва "Ох не ми се мисли какво ще правим, ако е станало".
Това не мога да разбера у мъжете, не искат презерватив, не искат и дете. И това ми беше много странно, когато моя приятел ми го каза.
Поне си мислех, че ще каже "Ами ако е станало, станало".
Понеже сме от много време заедно и сме на по 20 години (не сме на 15-16, за да не можем да гледаме дете), мислех, че поне малко би се зарадвал. Просто мъжете мислят с долната си глава. Ами това е моята история. Успех с мъжете :)))

28.   На въпроса ''защо не иска да използва презерватив'' ами много ясно това е все едно не правиш секс.Ами все пак аз бих използвал защото има най различни болести така си е.

29.   ако е истинска връзката защо не бейби

30.   А някой да знае, че може да се забременее дори и да не свърши в тебе... Чета тука някакви коментари, че нямало проблеми ако сте здрави :) дааа няма проблем за едно здраво дете :D :D :D

31.   Секса -през гума; Театъра -през екрана; Истинската красота на живота -през крив макарон. С кондом можеш да чукаш всяка проститутка. Той е поел риска да хване болест от теб -значи ти вярва, че си здрава. А ти вярваш ли му? От друга страна всички пътуваме към отвъдното. Ако не от ХИВ, рак, инсулт, диабет, саксия от десетия етаж или луд шофьор, то от старост. Крайният резултат винаги е един и същ. Разликата е само в начина на достигането му -за едни с кеф и радост, за други с грижи и проблеми за всяка дреболия.

32.   Аз съм мъж. Женен съм и не изневерявам на жена си! Не го правя, не защото не ми харесват другите жени! Не го правя защото обичам жена си и я уважавам. Но когато бях млад съм правилсекс с много жени. Не обичам презервативите, но - момичета, защо ви е толкова лоша половата хигиена? Много хапове съм пил в последствие! Не си падам по проститутки и колежки. Има пътници за всички влакове и болници за всички болни. Пък и много ебачи измряха! Ще ти дам само един съвет! Ако искаш да имаш приятел, нека да е само един! Ако искаш секс всеки ден с различен и твоят секс партньор е такъв, дори презерватива няма да те спаси! Има и вибратори и т.н. Но ако ти се живее днес - живей, но знай ще бързо ще изживееш целият си живот. Имаше един японски филм: Да живееш днес, да умреш утре! Изборът си е твой!