Споделена история от Секс и интимност

Нямам желание
На осемадесет години съм и имам прекрасна връзка от година и половина.
Нямаме никакви проблеми с изключение на секса.
Както следва от заглавието нямам никакво желание... не се самозадоволявам и той винаги се старае да ми достави удоволствие, но просто не се получава.
Разбирам го той е мъж и има своите нужди, но ми омръзна да го правя по принуда.
Не изпитвам удоволствие, не мисля за секс не говоря за това никога не съм изпитвала желание не съм се дори задоволявала сама опитах само веднъж и ми се видя странно.
Кофти е, че обичам да се обличам малко по-предизвикателно и това допълнително го дразни...
Мисли си че му изневерявам и за това не го искам и не може да разбере че просто съм асексуална

Коментари

1.   Мила авторке, не искам да те плаша, но проблемът със секса е винаги началото на края на една връзка. Интимната връзка мъж-жена се отличава от всички други връзки в живота ни именно чрез секса. Ако няма секс, връзката започва да се разпада.

Има две основни групи причини една жена да не иска секс с партньора си
- ПРИЧИНИ СВЪРЗАНИ С ЖЕНАТА
Най-добре е първо да потърсиш причините в себе си, защото, ако е така, много по-лесно ще решиш проблема. Всеки има контрол само над себе си, не можеш да промениш другите. Дано причините значи да са в теб и ти да имаш волята и желанието да ги решиш
- физиологични причини
Надявай се причините да са чисто телесни. Отиди на гинеколог и нека ти прегледат хормоните, яйчниците за кисти. Липсата на сексуално либидо може да е признак, че нещо със здравето ти не е ОК. Ако никога си нямала желание, най-вероятно имаш сериозни хормонални проблеми. Това, че не си мастурбирала ме навежда на мисълта, че никога си нямала желание и причината е в теб.
- психични причини
Те са по-сложни за откриване и лечение, но докато проблемът е в теб, ти имаш изцяло контрола да го отстраниш и да спасиш връзката си.
Може би в теб е възпитано от най-рано детство отрицание на всичко сексуално, мислиш тялото си за мръсно, сексът също?
Може би просто нямаш желание към мъже като цяло? Нямаш желание и към жени? (асексуалност)
Може би просто не обичаш партньора си, но имаш желание към други мъже? (единственото решение е да напуснеш тази връзка...
може да има хиляди причини, ти си знаеш, ти познаваш себе си. Ако няма физическа причина, то причината се крие в главата ти. Изследвай се и потърси психолог-специалист.

ПРИЧИНИ, СВЪРЗАНИ С ПАРТНЬОРА ТИ
Надявай се партньорът ти да не е виновната страна, защото много по-трудно ще промениш поведението на някой друг, отколкото своето светоусещане.
Може би партньорът ти не те предразполага? Може би е егоист в леглото?
Тук помагат някои женски трикове, с които можеш да го предразположиш. За това си има доста литература, но най-вече трябва ти самата да имаш желание за секс и за партньора си в частност.

Започни да търсиш причините за проблемите в секса ви, защото само така можеш да намериш решение на проблема. Ако не промениш нещо, със сигурност ще загубиш партньора си. Най-лошото е, че такава ще е съдбата на всяка твоя връзка. Дори да подлъжеш някого да се ожени за теб, няма мъж, който да търпи студена жена в леглото си. (освен ако е болен или асексуален)
Млад човек си. Самоизследвай се, опознай тялото и душата си. Мастурбирай! Открий клитора си най-вече. Чрез неговата стимулация няма жена, която да не достигне до оргазъм. Покажи наученото на партньора си. Освободи се от задръжки и предубеждения, обичай тялото си!
Нямаш избор, ако искаш да имаш връзка с мъж. Ако сега отключиш желанието си, то само ще се развива с годините. При жените сексуалността сякаш се учи, за да достигне върха си в 30-те, 40-те години на жената. Имаш време, но друг въпрос е дали приятелят ти също има.
ж28

2.   Много си малка за да съзрееш да мислиш в тази посока.

3.   Абе, хора, не сте ли чували за термина "асексуалност"? Има такива хора, дали е съзнателен техен избор или просто им идва отвътре, няма значение, важното е, че има, но е хубаво да си се събират по двойки, за да си подхождат в това отношение, иначе другият ще се измъчва без секс. А това да търсите психически или физиологически причини е смешно. Защо според вас другите бозайници правят секс само за разплод, а не и за удоволствие? Когато си отговорите на този въпрос, тогава търсете някаква "патология" в момичето.
Нека живее животът си така, както желае, пък може и да развие сексулаността си, не се знае.
М, 34