Споделена история от Секс и интимност

Лесбийка съм... как да подходя към деликатната ситуация?
Имам страхотна връзка с едно момиче вече 1 година. Бяхме заедно само два месеца преди да заживеем заедно в друг град (студентки сме).Това е най- пълноценната ми връзка, секса е невероятен, грижовни сме една към друга, обичаме се безумно много... нещата са сериозни. Как да споделя това на майка ми, тя ме кара да излизам с мъже, да се забавлявам. Все ме пита дали имам гадже и аз все и казвам, че нямам. Аз не съм оставала сама никога и тя сега е много изненадана, че си нямам. Колко време мога да я лъжа....трудно е!
Как да подходя към деликатната ситуация?

Коментари

1.   Не е нужно да й казваш... Можеш да го запазиш в тайна, ако все още се притесняваш. Добре е да мине известно време, за да си убедена в сексуалната си ориентация (макар да смятам, че... това е достатъчно). Можеш да й кажеш тогава, кагато си готова...

Ако все пак си решила, че е настъпил момента за това признание - не отлагай. Не овъртай и не използвай прекалено много намеци (може да стане някоя обърка)... Кажи й го в прав текст. Седни до нея, подхавани тази тема и малко по малко й пояснявай за ориентацията ти. Кажи й, че имаш влечение към момичета. Кажи й, че дори си намерила момиче и жевееш с нея, нека бъде наясно, че така се чувстваш по - добре.
Сигурна съм, че ще почувставш момента и начина, по който да й го кажеш.

Всичко това е малко шокиращо за една майка, но въпреки това ще те приеме такава, каквато си. Ти също приеми реакцията й, независимо каква ще е тя.

Възможно е да започне да се вайка какво момиче е родила, да съжалява, че дъщеря й никога няма да има нормална връзка както всички останали..., - но нека това не те притеснява. Почти всяка майка би реагирала по този начин, а дори да не го каже, ще си го помисли - неизбежно е след такова признание тя да не се замисли за бъдещето ти.

Бъди щастлива независимо дали това щастие ще се харесва на околните. Щом ти си се приела, значи и другите могат (може би с малко повече усилия.., но могат).
Успех! Бъди смела и подготвена за всичко...
После пиши как е минал разговора.
SFA

2.   Реших да изчакам момента,пък и ще е още по- трудно да го приеме поради това че съм единствено дете.

3.   Решението си е изцяло твое. Няма смисъл да прибързваш или отлагаш... Когато усетиш момент просто й кажи. С времето тя ще свикне (ти също, с факта, че знае)...
SFA

4.   Давай направо! Без заобикалки. (Аз всички неща, които ми е трудно да кажа ги изтърсвам като гръм от ясно небе :D) Тя ти е майка и дори да не й стане приятно никога няма да спре да те обича.

5.   SFA, както винаги, по всичко е сведуща. Като се почне от предаваните болeсти по полов път и се стигне до обяснението, което лесбийка трябва да направи на майка си! Поздрав към всестранно развитата SFA.

6.   До №5
Не разбирам с какво ти преча пък сега?
SFA

7.   До номер 5. SFA е доста просветено момиче във всяка област, за което й правя евала. Не виждам наистина с какво ти пречи. Знаеш ли, че тя е съвсем малка, а съветите, които дава в 90% от случаите са много подходящи. Мисли като зрял човек и ако с нещо те дразни, то просто не чети коментарите. Тук всеки има право на мнение. Не знам защо говориш с такава ирония именно на човек като SFA. Аз толкова бях удивена от нейните съвети, че дори бях написала тема, където ми се искаше повечко хора да й благодарят! Темата е "Добро впечатление" и се намира в категория "Други". Нека всички, които са получили хубави съвети от това прекрасно момиче, да напишат по нещо мило :)
Съжалявам, че не написах нищо по темата, но просто нямам отношение...

8.   От SFA до №7
Значи ти си авторката на "Добро впечатление". :)) От доста време ми се иска да се свържа с теб, и... да те опозная. :)) Ако нямаш нищо против, би ли оставила някакъв имейл, чрез който да се свържа с теб? :)

Относно №5, не може да ме засегне по никакъв начин, дори и да се опитва многократно.
И (№5) чакам си отговора...

9.   SFA, ето ти моя мейл: clara_84@abv.bg от номер 7 ;)

10.   Аз съм номер 5. SFA отправих ти само един бодър поздрав. А, ето, че чрез него свърших и едно добро дело - свързах те с една твоя фенка /№ 7/. Трябва да почерпиш, защото от доста време си се опитвала да се свържеш с нея и чак сега, с моята безкористна помощ връзката се получи.

11.   Мило момиче си и си ми симпатична, затова ще се опитам да съм полезна. Аз си знам, че на лъжата краката са къси и рано или късно излиза наяве. Знам, че никой не може да избяга от себе си. Знам, че има родители, които не ни подкрепят такива каквито сме и настояват да бъдем различни от себе си. Не знам, какво да те посъветвам и решението и последствията от него ще са за теб, така, че ти трябва да си решиш, какво да правиш. Ако си зависима финансово от родителите си, може много яко да си изпатиш при неразбиране и да останеш без средства. Отговорноста за собствените ти желания и постъпки, не е шега работа и ако не си готова да си я понесеш, отложи решението.

12.   АВТОРКАТА: БЛАГОДАРЯ ВИ , ЧЕ БЯХТЕ ТОЛКОВА СЪПРИЧАСТНИ КЪМ ПРОБЛЕМА НА АВТОРКАТА!

13.   Знаеш ли .. преди 1 2 години си мислех за гейовете и лесбийките, че те не са хора, а едва ли не някакви изроди. Но това найстина се промени и разбрах, че те са найстина доста чувствителни .. Миличка, родителите ти те обичат и ще те разберат, просто поговори с тях, кажи им и не очаквай веднага да те разберат. Ще им трябва доста време докато те приемат такава каквато си. Успех :)

14.   Кажи й че не се чувстваш щастлива с мъже и нека сама да си вади изводи от това...