Споделена история от Секс и интимност

Мини микс от въпроси
привет..
искаше ми се да се споделите мнението си относно яколко въпроса, които ме вълнуват :)) (не ги приемайте свързано)

- До колко годишна възраст мъжете правят секс (не се интересувам от рекорди и хвалби, ами нещо ориентировъчно)?
а жените?

- Какво чувствате, когато половинката ви ви ревнува (видно)? става ли ви приятно, ако не прекалява? и в какви граници е допустима ревността всъщност?

- отслабва ли ревността с времето и продължителността на една връзка?

- колко често прави секс една двойка (~17-18-19 годишни)?
а ~ 30-35 (без деца)?

- Гразно ли е да гледате как момиче и момче се целуват и прегръщат, например в трамвай или на друго обществено място?

Благодаря на хората, които няма да се гаврят :)

Коментари

1.   - До колко годишна възраст мъжете/жените правят секс
До края на живота си, ако са здрави и имат желание. За жените физическа граница няма. След менопаузата обаче /45-53 г. / влагалището може да стане сухо и се използват лубрикант. Няма проблем жената да изпитва оргазми и да прави секс до края на живота си, някои дори на старини откриват секса като удоволствие /няма смисъл да се пазят от нежелана бременност, нов партньор, освобождаване от задръжки.
Благодарение на Виагра и тем подобните мъжете могат също да имат секс до края на живота си, ако са здрави. Ако имат проблеми със сърцето, оргазъм се постига чрез масаж на простатата. Моят съсед, който беше на 87 г. беше заварен в неудобна ситуация с болногледачката си от 60-годишния си син. Проблемът беше, че жената беше омъжена (ха-ха) и на годините на сина му. Никога не е късно да станеш за резил.

- Какво чувствате, когато половинката ви ви ревнува (видно)?
Раздразнение

- - отслабва ли ревността с времето и продължителността на една връзка?
Не. Има просто ревниви хора, които искат да притежават, а това няма общо с влюбването.

- колко често прави секс една двойка (~17-18-19 годишни)?
а ~ 30-35 (без деца)? -
Зависи от двойката, под 18 г. не мога да кажа от липса на опит на тази възраст, но след това за мен е нормално почти всеки ден. Зависи от стрес, физическо състояние, болести, любов, желание не от възрастта.

- Гразно ли е да гледате как момиче и момче се целуват и прегръщат, например в трамвай или на друго обществено място?
Не е грозно, но зависи от двойката като цяло. Ако си личи, че го правят нарочно е грозно. Ако просто се обичат и не могат да се контролират е ОК. Това важи и за по-възрастни двойки, и за еднополови двойки.
Е в а

2.   Незнам доколко ще ти бъда полезна, но ще ти отговоря от моя опит и наблюдения7
1. Мисля, че поне до 55-60г.
2. Приятно ми е, стига да не прекалява и да уважава личното ми пространство.
3. Ревността не зависи от времето, а от отношенията и от самите хора.
4. Нормално е всеки ден или през ден.
5. Не е неприятно.

3.   - До колко годишна възраст мъжете правят секс (не се интересувам от рекорди и хвалби, ами нещо ориентировъчно)?
а жените? - Според мен докато могат. Познавам жени и мъже по над 60-65 годишна възраст, които правят секс. Е, сигурно не чак толкова редовно, но все пак секс има.

- Какво чувствате, когато половинката ви ви ревнува (видно)? става ли ви приятно, ако не прекалява? и в какви граници е допустима ревността всъщност? -
Ами зависи на какъв етап от връзката си сме. Ако не прекалява и не прави сцени е възможно и да ми стане приятно. Дори смятам, че умерената и интелигентна ревност е полезна за връзката. Но разни сцени, пред хора и др. подобни прояви на ревност биха ме подразнили страшно.

- отслабва ли ревността с времето и продължителността на една връзка? -
Отслабването на ревността не се влияе от времето, което сте заедно, а от други фактори. Но най-вече от отношенията между вас.

- колко често прави секс една двойка (~17-18-19 годишни)?
а ~ 30-35 (без деца)? -
До 19-20 годишна възраст= като зайците, по колкото могат на ден. Но независимо от възрастта за мен е нормално и ми се иска да правя секс средно 4-5 пъти в седмицата или просто, когато има желае у партньорите.

- Гразно ли е да гледате как момиче и момче се целуват и прегръщат, например в трамвай или на друго обществено място? -
Такива твърде публични прояви на чувства не са много приятни за мен лично. Предизвикват неудобство.

4.   1. На 42 съм, съпругът ми на 49. Правим секс средно 3-4 пъти седмично. Все още имам нормален менструален цикъл. Сексът между нас не намаля през бременностите и след раждането, а в периода, когато децата бяха около 2-3 годишни /под намаляване имам предвид дори веднъж или два пъти месечно. Отдавам го на собствената си умора, след порастването на децата, нещата се нормализираха/

2. Приятно ми е да ме ревнуват, само ако е на шега, като закачка. Сериозната ревност ме отблъсква, защото ми се е случвало в младостта.

3. Колко често? На 19 или 20 го правех всеки ден по няколко пъти с един и същи партньор, в разстояние на месеци, защото и двамата можехме и искахме. След 30тата година при мен настъпи застой, но към края на 30те /37-39/ желанието се възвръща както когато бях на 20. Не ми влияе умора, лошо настроение или цикъл. Усещам крайна близост с дългогодишният си партньор и това ме възбужда допълнително по нов и различен начин.

3. Възможно е с физическото остаряване на партньорите да се породи някакъв тип ревност у жената или у мъжа, особено ако някакви други проблеми настъпят в семейството и нещата се комбинират. С разум, уважение и разбиране между двамата, нещата се потушават и разбира се ако никой от двамата да не дава сериозни поводи за ревност.

4. Не одобрявам целуващи се млади двойки, особено когато около мен са децата ми, най-вече когато бяха по-малки. Прегръдки и целувки -да, но не и с език и опипване, защото е крайно смущаващо за децата. Иначе не мисля, че много ме дразнят, ако не граничи с простащината, разбира се.

Беше ми приятно да ви отговоря! /ж, 42г/