Споделена история от Секс и интимност

Хей, жени на 40
Привет, жени на 40 и около. Има ли такива тук? Наскоро навърших тази странна възраст, за която казват какво ли не. Най-честата реплика обаче е : е, още си млада. Това звучи по-страшно, отколкото си мислех, когато не бях на 40:) Приканвам всички жени около тази възраст да споделят как се чувстват физически, как приемат секса, какво им липсва от младостта и на какво се наслаждават сега в тази възраст? Акцентирам най-вече на сексуалните преживявания, качеството, честотата и продължителността, свързани със секса? могат да се включат жени-майки, жени-сами /или самотни/, раждали и нераждали. Да направим един разбор на същността на женското тяло и да споделим усещанията си на 40! :)

Коментари

1-50 от 51

1.   Първо - поздравления за темата на авторката. Аз не мисля, че жените над 40 са стари, напротив. Зависи все пак от жената, но аз лично ще се радвам един ден да съм на 40
Днес съм на 28 и никога повече не искам да бъда момиче на 18 г. - несигурна, без ориентация за живота и в секса. Днес сексът е много по-добър от преди (мъжът е същият), защо на 40 да не е по-добър от на 28 г.?

3.   Kaкъв е смисъла на темата? Всяка жена се чувства различно. Това зависи от начина на живот, хранене и разбирания за живота. Много странна тема си пуснала. Нямаш ли си друга работа.

4.   Жените на 40 си хващат момченца на 30, та те да ги карат да се чувстват като на 20.

5.   Аз съм мъж за 38 и само мога да кажа, че жените сте най-силни във всяко отношение на възраст от 35 до 45 години. Така, че ти си в златната среда и не се безпокой за нищо!!!

6.   Жената на 40 е момиче на 18 с 22 годишен опит:))). Сега сериозно-не е важно колко си годишна-секса или ти е хубав или не-зависи и от партньорът ти. Напротив, дори на 40 повече ми харесва да се любим с мъжът ми, не виждам какви са ти притесненията-вече си по-свободна от ангажименти с децата/пораснали са/, имаш повече време за себе си и за неща, които ти доставят удоволствия.

7.   М. 52. Жените на 37-40 г. са супер!! Лично мое мнение е, че тогава живеят "втора младост' секса. Че и повече даже!! :)) Отпадат всички догми, табута и предразсъдъци:) Склонни са на експерименти в леглото а и не само в него. :)Всичко що не е опитвано трябва да се опита! Абе... супер са! Пу, да не им е уроки!

8.   Жените между 30 и 40 години са истински машини в кревата. Казвам го като келеш на 24 години.

9.   :))))
Аз вече повече от седмица съм на 50!!!! И да Ви кажа,
споделям мнението на № 3.... нямам "първа" и "втора" младост:))) в секса... , но наистина сега е по-добре, защото
не само сме заедно от дълго време (почти 30 години) с мъжа ми, но и че сина ни вече е голям и живее отделно и... вярно е, че... ":)Всичко що не е опитвано трябва да се опита! Абе... супер са! Пу, да не им е уроки! "
Ж50

10.   Хей, номер 4, не обобщавай-мен ще ме е гнус да легна с 15 години по-млад от мен, теоретично би могъл да ми е син! За себе си по-млад от 3-4 години не бих могла да приема, а съм на 43. Всяка жена си е различна-толкоз.
И за мен сексът на тая възраст означава много повече, отколкото когато бях на 20. С мъжа ми сме от по-скоро заедно, втори брак ми е, но ми е в пъти по-хубаво, откогато бях на 19-24... Имаме 16 години разлика и по-хубав, нежен, страстен секс не бях видяла в тоя живот. Видях какво е секс с любов и го предпочитам във всички случаи.
Клое-Лил

11.   за протокола - жена на 44 г. - по темата - чувствам се перфектно, сексът е перфектен, желан и чудесно изживян, нямам нужда от млади мъже - мъжът ми ми е връстник, изобщо не се чувствам на 44, а далеееч по -млада;) поздрави на всички ;)

12.   На 41 г възраст родих! Съвсем си ми беше навреме и се чувствах страхотно! Сега детето е вече на 10! Пълни ми къщата със светлина! Та на 40 си е съвсем супер възраст! Чувстваш се както винаги си се чувствал!

13.   Авторката - благодаря на отговорилите сериозно. Благодаря на №1, че хареса темата, а на №3 искам да кажа или по-скоро да попитам -защо, ти на17 ли си? И да, имам си много друга работа, а темата не е нито странна, нито излишна, а напротив-смятам, че е занимателна и интересна. №5, благодаря за комплимента, който ще споделя с всички дами на и около 40те! :)
За себе си бих казала, че сексът след 37та ми година наистина е различен в положителен аспект, самите усещания са различни, някак си не се "предавам" преди да достигна до края. Нещо, което ми беше чуждо на по-млада - възраст. Научих се да доставям удоволствие пълно на партньора, но и на себе си, а да направиш и двете неща едновременно наистина се иска опит и съответната зрялост. Лично аз не изпитвам привличане към 30годишни мъже, а към тези, близки до моята възраст - това казвам на №4. И не, за нищо на света не искам да сам на 20, още повече пък да се чувствам на 20. Може би бих се радвала да съм на 30-33, но не и на 20, о, не!
Пуснах темата, за да споделя с вас моята нагласа и да разбера дали и останалите дами на моята възраст мислят и чувстват като мен. Пожелавам не всички ви да сте здрави и да се радвате на секса, докато можете!

14.   Мъж на 40. Жена ми е на 37 и от година на година го правим все по-рядко. Качеството се подобри, честотата драстично спадна. Преди 13 г. беше всеки ден, сега 2-3 пъти месечно и то со зор. Иначе сме здрави и нямаме драстични проблеми.

15.   На 37 год. съм, чувствам се добре, харесвам тялото си, все още не съм раждала. Правя секс почти всеки ден/ с един и същи мъж от 5 години/. Супер е.

16.   Веднага разбрахме номер 3 как се чувства, без значение на колко години е.
Що била темата? Ами като не ти е интересна кой те кара да пишеш в нея!
Аман от такива професори, дето си мислят, че тяхното мнение е меродавно!
По темата-човек трябва да се чувства ок във всяка една възраст, защото всяка си има своя чар и красота!

17.   до 3
„Това зависи от начина на живот, хранене и разбирания за живота.“
Ех, ако зависеше от храненето...моят съсед е на близо 90 г., дядка, едвам ходи, а сина му го хвана да оправя болногледачката си. Уволни я, но това съвсем не значеше, че не наминаваше и след това да „види“ дядката....(ха ха) Който го може, го може!

18.   Жените на 40 са 18 годишни с 22 годишен опит в леглото. ;)

19.   За портокола момче на 25 съм последните ми 3 връзки са с жени над 30 до 40... ауууууууу мамо няма такъв кеф в всяко отношение и се разбирате и си говорите, и правите лудории и дори не се притесняват от нищо а секса е просто БЛАЖЕН.... Без задръжки готови на всякакви приключения, абе все едно са на 20 само дето не са толко плоскомислеши и задръстени :)))))))))

20.   Аз съм на 38 почти, изглеждам добре, мъжете от всички възрасти ме зяпат по улиците. И какво от това... Няма нищо по-хубаво на света от това да си млад, така мислех и тогава, мисля го и сега. Никакъв илюзорен успех, богатство, секс, брак и дори деца.... не могат да заменят блажените млади години, каквито и да са били те.
ще се радвам да съм здрава, да остарея с достойнство и да приема това, което не мога да променя:)

21.   номер 10 немога да се съглася с теб. Ти си на 43 то мъжа ти е на 59, та той даже трудно вдига самолета. Не виждам какво толкова и те е гнус! Аз съм на 27 М и ти гарантирам че ако те " пипна " няма да искаш и да чуеш за дядото си! без да се обиждате разбира се!

22.   Благодаря на авторката за темата.

Аз съм на 45г.
За секса-с мъжа ми напоследък правим такъв страхотен секс, какъвто не сме правили и преди 20г.... -разбиващ, на макс. Това мъжа ми го казва.
И то благодарение на мен, понеже взех да му прилагам техники, които преди от от съображения да не изглеждам еди как си съм отказвала и пренебрегвала.
Доволна съм, че преоткрих и освежих сексуалниа си живот... и с това укрепихме брака си.
Смешно ми е ако някой ме нарече стара :)

23.   Я елате пиленца при батко ;-)
М58

24.   На 42 съм :) Жена.
Изгледах си децата. Мъжа ми ме обожава и аз него.
Напоследък се замислям за някакъв ренесанс в живота.
Имам сили, опит и всичко нужно за да съм щастлива. Доказана, силна, любяща.
Сега обичам себе си повече от когато и да е било.
Дай Боже всеки му такава равносметка един ден.

25.   какви стари, моля че жените от 30до 45 са най женствени, аз съм мъж на 34 и имам влечение към дами над 40, щасливо семее с жена на 25, но имам и вризка с една колешка на 43, една сочна и ненаситна,
жените на 40 се разхобавяват за това младите мъже иската такива каки

27.   На 40 години получаваш нова задача, нов пропуск за живота. И не се притеснявай, че остаряваш. Няма бръчки и бяла коса, които да са достатъчно силни, за да сломят мощта на числото 40.Елиф Шафак

http://www.jenite.net/2013/05/elif-shafak-30.html
Сайтът на Една Жена

28.   Здравейте,
Мисля, че да си на повече от 40 е същото като да си на повече от 20. Нищо ново. Аз не разбирам разликата.

29.   Аз съм на 44 год, на 40 год се запознах с мъж с 10 год по-млад от мен, с който миналата година сключихме брак....е разбирате че секса беше едно от основните неща, за да се навия на втори брак. Какво да напиша...просто думи нямам....секс на макс, див, разкрепостен без излишни скруполи,задръжки и срам. Няма ги фалшивият свян на 20 годишните, няма го това - "искам, ама не ми стиска" на 30 годишните/говоря за жените/ ..а просто една безкрайна наслада от осъзналата се женственост и сексуалност на 40 и повече годишната жена.

31.   Жената на 40 г. е красива, сексапилна, тялото и е призобило неотразимата привлекателност на зрялата жена, помъдряла и знае как да прави секс. Изобщо жените между 40 и 60 години са супер секси, е всичко е индивидуално, но е така! Ако трябва да избирам, с коя да легна и да правя секс, примерно пикла на 20 г. и жена между 40 и 60, не бих се замислил изобщо - избирам втория вариант! (Мъж на 48)

32.   Супер са!
Където го боднеш влиза ;)

34.   Здраве?те на всички !! Аз съм младеж на 21г. и имам връзка със ЖЕНА на 43г. интимния ни живот е просто УНИКАЛЕН заедно сме около една
година и малко. а тя момчета ако я видете ще ви паднат очите,така че не виждам какъв е проблема млади момчета със приятна визия като да се срещат със зрели жени. пиклите на по 20 могат да излизат със дедовците с дебели джобове и само зареди това!!

36.   Извън темата (не съм компетентна, наполовина на тази възраст съм ), но един коментар ми направи впечатление просто.

Номер 15, ти си на 37, от 5 години си с един мъж, правите секс всеки ден и нямате деца? Не се ли замисляш, че този мъж явно няма намерение да създаде семейство с теб, а на теб часовника ти тиктака? Или нямате изобщо намерение и двамата да имате деца?

Жюли

37.   какво ти влиза в работата

38.   Към 37: Ясно, ти си поредната арогантна звезда. На мен не ми влиза в работата и повярвай ми не ме интересува, просто помислих, че може би не си си дала сметка за тези неща от заслепение към този мъж затова реших да опитам да направя "добро дело", но те хората са казали - няма ненаказано добро. А ти щом си толкова "културна", наистина слава богу, че нямате деца :)

39.   Дами правете секс, аз съм на 65г. и имам приятел на 45г. и всяка вечер правим секс а сутрин го събуждам със страхотна свирка и го изпразвам надървям му го пак и го яхвам докато свърша и аз и доволни отиваме на работа и двамата сме лекари

40.   дете можеш да имаш и на 50, това си е тяхна работа. А има хора които не искат деца и е личен въпрос! не разбирам какво добро правиш, като се бъркаш там където не ти е работата. ;май ти си арогантна с намесата си.

41.   Има жени на 40, които могат да скрият шапката на всеки мъж и да сложат в малкия си джоб много млади мацки. В работата имам една колежка, която е на 43, а изглежда на 30 и няколко, страхотна жена. Ще я чукам, много съм и се наточил от известно време. Просто явно е ген ил не знам, но има жени, които след 30 се скапват като визия, а има и такива, чиято красота цъфти и прецъфтява и стават все по хубави, поне до време.

М 31

42.   Жените на 40 г. са супер! Моята сладурана е на 42 г. и е страхотна, обожавам я!

43.   Мъж на 40. Поддържаните жени на около 40 са сексапилни и опитни. За съжаление доста от тях имат хормонални проблеми (предимно с кортизола), либидото им е ниско и така постепенно се доближават до перфекната сексуална хармония "Жената не иска, мъжа не може". Работа, стрес, деца, семейство, неправилно хранене, липса на време и т. н. Нека не се лъжем. Така е поне е с повечето двойки на около 40 с които съм говорил. Има и изключения, като по-горе, нека се радват, но да не си мислят, че всички са като тях!

44.   либидото е най- високо между 30 и 40 при жените....

47.   Много сте ги прехвалили тия 40-годишни... Аз съм мъж на 30 и си излизам с жените на моята възраст, както е и РЕДНО, а не със някакви 40 годишни чанти, които само дират къде да си задоволят педофилските наклонности със мъже, 2 или 3 пъти по-млади от тях.

48.   Поредното мнение от мъж.
Аз съм на 38. От близо 5 години връзките ми са със жени поне 4-5 години по големи (не искам да кажа възрастни) от мен. след като продължавам да търся това, значи има защо. една жена на 40 е много наясно със себе си, с желанията си, с амбциите си. Не само секса, а и цялата връзка е много по-спокойна и ненатоварваща. Другото, което ме привлича, е че тези жени сякаш откриват секса всеки път и са склонни на много неща, които разни 30 годишни биха приели за извратени. За мен това е една прекрасна възраст. От една страна имаш неангажиращата връзка със зряла жена, стъпила здраво на земята, а от друга получаваш всичко, за което си мечтал в секса. Относно външния вид и хормоните. Мисля, че всичко е относително и въпрос на ген, както има жени на 30, които изглеждат изхабени и порутени, така има и такива на 50, който изглеждат възхитително.

49.   Не знам как стават тук нещата, но като цяло и аз мисля, че жените между 30 и 40 могат да бъдат мн секси, примери доста съм виждал. Аз съм на 25, имам си приятелка, но винаги ми е било тайно желание, дори фетиш да спя с по-голяма от мен. Та, това е хем изповед, хем покана, ако има някоя желаеща, нека да пише, ще намерим начин да се свържем :)

51.   чанта си ти момченце, първо 30 годишните не ставате, второ твоите 30 годишни момиченца след 10 години и те ще са на 40, ти също, а уверявам те, времето тече много бързо. А 30 - годишните сте незрели. Много се прехвалвате 30 годишните..

52.   51 макар и рязък, коментара ти е доста точен. Основното е кой колко е зрял.

53.   До 47. Всеки, който се изказва така агресивно и крайно има проблеми. Много по големи от това да имаш връзка с по голяма жена или да правиш секс нея. Свободните хора се отдават на чувствата и желанията си и могат да правят каквото и с когото поискат щом не накърняват чужди чувства и интереси. А тези като теб, пишат с големи букви проблема си-РЕДНО... И цял живот гризат нокти и се чудят и маят, защо така много им се иска, а не им стиска?

54.   На 44г съм чувствам се много добре в кожата си, станах доцент миналата година и се дипломирах като юрист, децата ми са пораснали и се грижа добре за себе си, колкото за секса, мисля, че една връзка винаги освежава брака, няма значение на колко години е мъжът, важното е да чувствате щастливи и удовлетворени от живот

55.   52, когато бях на 30, приятеля ми беше на 48, дори и тогава 30 годишните ми бяха незрели, колко, НЕ е важно....

56.   54. Напълно те подкрепям, аз също макар и на 38 смятам, че една неангажираща странична връзка, малко или повече затвърдява семейните отношения, стига да не е ангажираща и основата да и е единствено желание за забавление.

57.   49, аз си търся по-младички. На 40г. съм, може и някой да ме обвини наистина в педофилия, ама имах два месеца връзка с момче на 15г. Между впрочем, той изглежда на 18г., много е висок и развит, а и сам пожела, не съм го карала аз. Да, вярно, че може да ми бъде син, както казват някои, ама никой не го е карал. Само че сега си мисля, че с такива като него много не става, те са съвсем хлапета по мислене. Бих си хванала някой над 20г.

58.   познат на 49, главен асистент, зара ди извънбрачна връзка се разведе, та не си много права 54, или ще ти го освежи, което е рядко възможно, или ще го разбие/брака!

1-50 от 51