Споделена история от Секс и интимност

Поредното объркано момиче
Здравейте читатели. Ще мина направо към проблема. Момиче съм на 19 години. Този месец се случи нещо странно с месечният ми цикъл. По принцип е доста обилен, но сега не е така. В момента имам някакво подобие на менструация, но е странна, някаква кафява с малко кръв. Доста съм объркана. С приятелят ми за последно го правихме на 22, а на мен трябваше да ми дойде на 25. Само да подчертая че не е свършвал в мен. Не мога да твърдя че съм бременна, защото от началото на месеца пия хапчета за отслабване които предизвикват същите симптоми като бременноста-гадене, световъртеж и т. н защото са много силни. Доста килограми свалих и не се храня редовно. Знам че не сте лекари и неможете да поставяте диагнози, но исках да се допитам до вас. Ако е от значение само да кажа че майка ми е карала цветна бременност. Аз ще ходя и на лекар и тест ще си направя за всеки случай, но в момента ми е много напрегнато. Благодаря предварително на всички които ще споделят мнението си и се извинявам ако има правописни грешки. :)

Коментари

1.   Проблемите ти са в следствие на химията, която пиеш за отслабване както и на рязкото отслабване. Спри хапчетата! Няма смисъл да ходиш по лекари - просто след 1 седмица си направи тест за бременност, той хваща всяка бременност. Вероятността за цветна е нищожна, но дори да е така - тестът показва. Ползвай кондоми друг път или пий противозачатачни. Друг начин на сигурна контрацепция при нераждали жени НЯМА.

2.   При рязко качване/сваляне на килограми е възможно цикъла да се обърка/промени. Изчакай до следващия месец, ако продължава да е така отиди непременно на лекар.

3.   Зависи и на какви хапчета си за метаболизма. Ако ги споменеш, бих била по-полезна.

4.   Е и гадателка няма да може да ти отговори. Бягай до аптеката, дай 4 лв за тест и спри да се мъчиш. Какъв ти е проблема.

5.   моля те, напиши на коментар колко свали и за колко време. какви са хапчетата също. много ти благодаря предварително!

6.   50 и колко килограма си, авторке? Напоследък отслабват само хора, които нямат нужда от това. Не килограмите вредят най-много, а съдържанието на черепната кутия.
Съвет: спри тези хапчета! Сигурен съм, че нямаш нужда от тях! Имаш приятел, а и едва ли си раждала скоро, за да сваляш килограмите от бремеността. Останалото е манталитет на заблудени хора, които губят здравето си заради една никому ненужна илюзия.

7.   И аз съм на мнение, че причината е в хапчетата, но имай едно на ум, че и без мъжът да свърши в теб, има голяма вероятност да забременееш. Тест за бременност и да си направиш сега предполагам няма да отчете нищо, трябва да изчакаш още малко. Само за инфо аз забременях малко преди да ми дойде цикълът, но не вярвах, ''благодарение'' на 4 отрицателни теста :) Установи се бременност едва, когато бях в 6та седмица :)

8.   Типично за жена:
Тъпчеш се с хапчета и не ядеш, пък се и чудиш какво става с тялото ти.
Брейййй, голяма загадка наистина.
И внимавай какво пиеш, защото една приятелка всеки път като стане на въпрос за диети и хапчета разказва със сълзи на очи как бившето и гадже и беше дало от неговите хапчета за отслабване в резултат, на което сега момичето има хормонални проблеми.
Чети много и се интересувай какво пиеш и не взимай нищо на доверие, защото някой може да ти хвали даден суплемент без той да е наясно какво предствлява.
Аз с учите си съм чул от въпросния приятелна моята позната:
-А нищо не може да ти стане от това, най много да ти обърка хормоналната система ама то това е нищо.
WTF? Нищо?
Та така - ВНИМАВАЙ МОМИЧЕ!

9.   Тестът за бременност е дреболията, която трябваше да си направила вече. Но другото е по- тревожно. Имах една позната, която прекаляваше с вегетарианството и диетите. Уж млада и здрава жена, а цикълът и съвсем изчезна. И е логично. Природата, като усети че няма препоставки за създаване на поколение пренасочва жизнените ни сили към оцеляване. Явно дотам си я докарала. А онзи мома с Приятелят и щяха да се женят деца да правят, но пуста мания по кльощавото тяло и изигра кофти шега. Онзи не я изтрая много и я пусна по-пътя. Та не се вкарвай в тия филми с химията, ще си съсипеш тялото. По мое мнение ако си нормализираш храненето ще се оправи всичко. Е завси колко лентички ще покаже теста ;)

11.   Хапчета за отслабване се приемат ако са изписани от специалист-диетолог, при това-лекар. Всяка друга заигравка с подобни продукти, които изобилстват на пазара е пълен риск, при това категорично непремерен! Голям процент от тези препарати, много от които с неясен произход, задължително въздействат и то, отрицателно на менструацията. Посетете лекар по обща медицина и той да ви насочи после при гинеколог, последван от ендокринолог задължително! Нарушеното хормонално ниво в организма се възстановява понякога с години внимание и лечение и изследвания. То може да бъде причинено от заболяване или "пожелателно" и неблагоразумно, както сте направили вие, приемайки такива препарати за отслабване.
Дали сте бременна, в т. нар. "цветна бременност" / при която има слабо кръвотечение с променен цвят и консистенция/ може да каже единствено лекар, А НЕ ТЕСТ, тъй като вече е нарушен хормоналният баланс на организма.

12.   офф бр купете си един тест, идете на генеколог кво толкова умувате тука да не би някой от четящите да ми предпише рецета или щр ви даде направление