Споделена история от Секс и интимност

Как да му кажа, че имам гъбички?
Моля за съвет! Мисля, че имам гъбички а не знам как да кажа на приятеля ми. Не съм имала полов акт с друг мъж, но той няма да ми повярвя. Постоянно съм на диети само на вода и течности и мисля, че ми е отслабнала имунната система. Възможно ли е да не съм го заразила, и ако съм как да му кажа? Направо ме е страх той няма да ми повярва, че не съм била с друг.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Ами ще се наложи да му кажеш. Иначе, ако не ти бил повярвал е голям простак. Много лесно може да се информира за тази болест. Ако ти няма доверие - за какво ти е такъв?

2.   Не е нужно да казваш. Просто се лекувай, но го помоли да ползвате презерватив като предпазна мярка против забременяване. По този начин ще предотвратиш рецидиви при теб.
Мъжете не се заразяват задължително, както става при нас жените.

3.   Мъжете въобще не се заразяват, те просто са преносители, така че отиваш на лекар и той ще ти обясни всичко... Трябва да се лекувате и двамата, ако са гъбички - те са много упорити, трябва много добра хигиена, гладене на бельо, забърсване на интимните части от тялото след душ с хартия примерно, за да не се разнасят с кърпите... Но виж намери добър гинеколог, той ще ти обясни всичко, няма нищо страшно, всяка жена е имала :)

5.   E, ако имаш гъбички би трябвало лекаря да ти е изписал едни хапченца, които се пият еднократно за теб и за партньора ти. Разбирам те, че ти е притеснено. Просто му обясни, че имаш инфекция и се е получила в следствие на отслабнала имунна защита. Възможно е той изобщо да не е запознат с лесно-податливата-към-инфекции женска полова система, заради това му обясни спокойно как ние жените можеме да се заразим и от басейн, море, дори от някои антибиотици. Ако е свястен и умен, а и ако ти има доверие няма да има проблеми. Но ако започне нещо да те обвинява или да не ти вярва, значи изобщо не ти трябва този човек. Все пак ти не си хванта гонорея или сифилис, че да се чувстваш виновна.

6.   Стига бе, майтап. Мъжете не хващали гъби, ха-ха-ха. А ти момиче седни почети малко за да се научиш, че жените могат да хванат вагинални гъби почти от всичко, като започнеш от настинка, минеш през лечение с антибиотици, куп други неща и завършиш с полов акт. Хапвай по-често кисело мляко, но истинско. Ако твоя човек това не го разбира замисли се действително ли искаш този човек да е с теб.