Споделена история от Секс и интимност

Как да му откажа?
Здравйте. Жена съм, на 19 години. Живея със приятеля си от два месеца. Въпроса ми е как да му откажа да правим секс, когато не искам да го правя, не съм в настроение за това и т. н.. Вечер, докато си лежим на леглото и гледаме телевизия, знаете, почват се целувки... и просто се случва, а аз не знам как да му откажа, понеже се страхувам от реакцията му, да не го обидя, да не се разсърди.... Моля ви, дайте съвет, как да му кажа, че не ми се прави секс, без да го обидя : ) Благодаря ви!!

Коментари

1.   Ти, ако на 19 г. си задаваш тези въпроси, какво ще правиш на 49?
Виж, за мъжете сексът е много важен, дори е равносилен на „обича ме“. Ако отказваш системно да правиш секс, той ще реши, че не го обичаш. Ти как би се почувствала, ако искаш интимност, а мъжът ти ти отказва? Ами гадно си е!
Може би не го желаеш достатачно, знам ли. Може би не е подходящият за теб. Сексът е здраве!
Не винаги може да се стига до оргазми, до Олимпияди, но винаги се чувства човек по-добре след секс, по-щастлив и по-интимен с партньора.
По време на секс се отделят хормони на привързаността, които сплотяват, а и най-важното - хормони на щастието - Ендорфини!

Името на тези хормони произлиза от „морфин” и представката „ендо”, която означава „вътрешен”. Те са своеобразен наркотик, които се изработва от нашето тяло при определени условия.

Влияние върху човека: правят ни енергични и изпълнени с оптимизъм, повишават либидото, действат като обезболяващо, дори имат противовъзпалително и температуропонижаващо действие.

Изводът ми е, че ти е грешен въпроса - изобщо не ти трябва да се учиш как да отказваш секс на партньора си, а по-добре инвестирай усилия и енергия в това да се настроиш сексуално - направи си го хубаво у дома - свещи, приятна атмосфера, вана, топъл душ... знам ли, но не отблъсквай партньора си сексуално. Ще съжаляваш!
Не познавам такава връзка, която да е просъществувала.

2.   Със сигурност трябва да му казваш, защото в противен случай с времето ще започнеш да таиш лоши чувства и връзката ви ще страда. Сексът трябва да е по взаимно съгласие и да се прави с желание.

Хубаво е да поговорите за това извън леглото - обясни му как се чувстваш, когато той иска, а ти - не и го помоли да разбиране. А в самата ситуация му го кажи нежно, но твърдо (не рязко, а като жена, която е наясно с желанията си), целуни го, покажи, че го обичаш и държиш на него, но просто сега не е моментът, а например утре, като се наспиш... ;-)

Има и друг вариант, който понякога практикуваме с партньора ми - по принцип обичаме да се самозадоволяваме, като сме заедно (едновременно). Когато на единият не му се иска (напр. е много сънен сутрин или вечер), другият свършва сам в негово присъствие. Също е приятно, че и възбуждащо/събуждащо.

Успех в тези деликатни ситуации.

3.   Много ви благодаря : )

4.   На теб и приятелят ти нещо ви куца според мен.

5.   Просто му кажи, че сега не искаш. Той не е машина за секс, уверявам те, че и мъжете имат такива моменти, когато не им се прави. Това е нормално. Няма да те зареже заради един отказ. Винаги можете да наваксате :)