Споделена история от Секс и интимност

Тест за бременност по време на овулация ?!
Здравейте. Въпросът ми е малко глупав, а и навярно на всички им е писнало да четат теми от сорта на "бременна ли съм" тук. С приятеля ми го направихме на 23. 02. без презерватив, като той не свърши. Същия ден, няколко часа по-късно ми дойде. Цикълът ми е доста нередовен, понякога е на точно 28 дни, друг път е на 35-40, закъснявало ми е и с 3 седмици. Според изчисленията на 14. 03. трябва да съм в овулация, но искам да си направя тест за бременност и е възможно да съвпадне с нея, защото реших да се тествам 20 дни след половия акт, за да съм сигурна в резултата. Та въпросът ми е дали ако не съм бременна и направя теста докато съм в овулация, резултатите ще са грешни. Наясно съм, че ако съм бременна няма да имам овулация, но какво следва ако не съм, повлиява ли на резултатите по някакъв начин? Знам, че шансовете да забременея няколко часа преди цикъла, особено когато гаджето ми не е свършило, са малки, но от вчера ме болят гърдите и реших, че няма да е лошо да си направя тест, за да не се стресирам излишно.

Коментари

1.   Авторке, не си бременна, щом ти е дошло. Иначе, как ще имаш и овулация и ще си бременна?
Чети малко за устроиството на човешкото тяло и друг път ползвай кондоми!!! НЕ СИ БРЕМЕННА.... този път.

2.   от авторкат: точно там е проблема - чета прекалено много и за това се плаша. знам, че има риск една жена да забременее дори когато е в мензис. тогава какво се случва - спира и автоматично ли? на мен ми дойде 1-2 часа след половия акт, дори се чувствах гадно и засрамено, защото представете си да ми беше дошло докато го правим..
а що се отнася до въпроса ми, очевидно не съм се изразила правилно. мисълта ми беше, ако си направя тест, но съм в овулация (следователно не съм бременна), има ли шанс това да повлияе на резултата т. е. да отчете, че съм, въпреки че не съм
?

3.   Болката в гърдите при бременност като правило започва да се усеща чак на 20 ден от зачеването най-рано и то, при раждали и опитни жени. Не би следвало да си бременна така както разказваш. Не разчитай да си изчисляваш овулацията, при положение, че имаш нередовен цикъл, дори да ти е редовен, пак не разчитай на това, несигурно е. Болката в гърдите при ранна бременност обикновено при повечето жени се усеща като силен бодеж в зърната, а не по цялата гърда, както при менструация.
И още нещо, няма как да знаеш доли наистина си в овулация колкото и да изчисляваш, иначе всяка жена щеше да ражда на термина си, а това са изключения. Рискът е прекалено голям, ползвай контрацепция! Кондоми, спирали, хапчета, гелове...