Споделена история от Секс и интимност

Закъснение на цикъл
Здравейте. Знам, че подобна тема няма да е нито първата, нито последната. Прочетох доста сходни истории, но все пак всеки си има индивидуални показатели и притеснения, за които иска съвет. На 20 години съм, водя полов живот от 3г (не, че е от особено значение, партньорът ми е различен сега). По принцип имам що-годе редовен цикъл. Много рядко ще се случи да ми закъснее и то максимум с един или два дни. (обикновено идва с 2-3 дни по рано от предходната дата. )От последния ми сексуален контакт минаха около 2 седмици; с партньора ми го правим с презерватив единствено по време на овулация, иначе не. Той има достатъчен сексуален опит и е убеден, че не се е изпускал - нито последния път, нито когато и да било. Сега ми закъснява с около 5 дни и дори няма изгледи да дойде, никакви симптоми, никакви бодежи. (за справка, февруари ми дойде на 6ти, януари на 10ти, дек. - 14ти и така в тоя алгоритъм. ) Какви са възможните причини да се бави? Възможно ли е да е от смяната на сезона? или пък дългите декември и януари и изведнъж краткия високосен февруари да забавя цикъла през март? Също така преди 2-3 седмици приемах антибиотик, дали не е повлиял и той. Да, възнамерявам вдруги ден да си направя тест ако не е дошло дотогава, макар че дори да отчете отрицателно, това значи още чакане, а това ще ме побърка. Благодаря все пак за мненията/съветите.

Коментари

1.   Какви са причините да се бави „цикълът“ на авторката - бременност например?
Напълно възможно при жени, които не знаят разликата между цикъл и менструация и практикуват следния метод на „контрацепция“
„с партньора ми го правим с презерватив единствено по време на овулация, иначе не. Той има достатъчен сексуален опит и е убеден, че не се е изпускал - нито последния път, нито когато и да било. “
... Която жена се оставя на мъж да я „пази“, тя трябва да си носи последиците - нежелана бременност и аборт. Честито!
Останалите жени или взимаме противозачатачни, или ползваме кондоми при ВСЕКИ полов акт, защото сме достатачно образовани да знаем, че от секс без предпазни средства се забременява.

2.   Какви са причините да се бави „цикълът“ на авторката - бременност например?
Напълно възможно при жени, които не знаят разликата между цикъл и менструация и практикуват следния метод на „контрацепция“
„с партньора ми го правим с презерватив единствено по време на овулация, иначе не. Той има достатъчен сексуален опит и е убеден, че не се е изпускал - нито последния път, нито когато и да било. “
... Която жена се оставя на мъж да я „пази“, тя трябва да си носи последиците - нежелана бременност и аборт. Честито!
Останалите жени или взимаме противозачатачни, или ползваме кондоми при ВСЕКИ полов акт, защото сме достатачно образовани да знаем, че от секс без предпазни средства се забременява.

3.   На мен почти винаги ми е нередовен цикъла. В моите случаи най-често е покрай притеснения. Преди няколко месеца ми закъсня, защото преди това бях болна и бих антибиотици, така че това е много вероятно и при теб да се е случило. Освен това, има го и варианта със смяната на сезоните, но е малко вероятно. Също и като отслабвах, бях свалила 8кг за около 2 месеца и не ми идваше докато не качих 1-2кг. Та да знаеш, може и една от горе изредените да е причината. Надявам се да нямаш нежелана бременност. Успех

4.   Ох боже... ами при положение, че са минали 2 седмици от акта ами вземи си направи един тест.. Не сме врачки, и да възможно е да си забременяла тъй като не ползвате презервативи, а ти няма как да знаеш кога ти е овулацията, освен ако не си я проверяваш чрез тест за такава. За времето, което написа темата резултата от теста за бременност щеше да ти е готов. И не очаквай някой да те успокой, тъй като ти сама си си виновна, а сега се връж като 20 годишна и отиди до аптеката :)

5.   Номер 1 - това въобще не е компетентно мнение по въпроса, а просто четене на конско. Моля някой без нападателна тактика да се изкаже по въпросите ми.