Споделена история от Секс и интимност

Стрес
Здравейте, предният месец цикълът ми дойде на 09. 02 нормален както винаги, но този месец той закъсня. Имах болки в гърдите, в корема, главата, кръста и т. Н. На 14. 03 още не беше дошъл... мисля че се дължи или на смяната на времето или на нервна почва. Та на 14. 03 правих секс презерватива се скъса, след 12 13 часа взех ескапел... гърдите продължават да ме болят, от вчера забелязах че след като уринирам и след подсушаване по салфетката остава нещо кафеникаво... какво трябва да означава това? Не е нещо обилно... много оскъдно но е някакво течение... Много съм притеснена дали съм забременяла.. дали хапчето е подействало и кога трябва да ми дойде? :( и кръстът ме боли вече, гърдите продължават от време на време и корема :( моля ви отговорете ми

Коментари

1.   Ако си имала незащитен секс и си взела Ескепал след като си видяла, че ти е закъсняло - забрави да ти е помогнало. Ако не лъжеш и действитлено си имала спукан кондом на тази дата и си взела веднага Ескапел, то ти няма как да си бременна. Всичко зависи с две думи, кога си забременяла и дали изобщо си забременяла. Течението иначе може да е предменструално, но и може да е някаква нежелана реакция от хапчето, ако вече си била бременна. Изчакай 1 седмица и си направи тест за бременност. Ако тестът се окаже положителен, то ти си забременяла преди да вземеш хапчето и за съжаление се налага задължителен аборт, защото хапчето е противопоказно при бременност и може да доведе до сериозни малформации.
Какъвто и да е резултатът - помисли си за контрацепцията за напред. Има само две възможности - кондоми при всеки полов акт или противозачатачни.

2.   Ами да не си го правила и готово. Без лоши чувства, но стрували си едното е*ане, ако след това ще живееш в такъв стрес. Да, взели сте предпазни мерки, хубаво, но ето че те не гарантират на 100% безопастност...

3.   На мен преди да започна да пия противозачатъчни цикъла ми беше, винаги - 3-5 дни, понякога и повече. Действието на Ескапел е до 72ч, така че щом си го пила веднага- няма как да си бременна. Прокървяването е нормално, най-вероятно скоро, ще ти дойде.

4.   Не лъжа... няма за какво преди този акт при който се скъса презерватива, правих секс преди 2 месеца и не съм била бременна. Имах си цикъл и всичко си беше наред. Но този месец закъсняваше... с няколко дни.. Т след като имах кфеникаво течение на следващия ден т. е. днес ми дойде както обикновения ми цикъл. Трябва ли да се притеснвам?

5.   аз съм в същото положение.. на 11. 02 ми дойде.. а този месец все още нищо.. болят ме гърди.. кръст.. изнервена съм.. подута.. водя редовен полово живот.. ползваме кондоми.. направих си 2 теста показаха ми отрицателен резултат но приятелка ми каза че трябвало 14 дни да ми закъснее за да даде верен резултат теста и все едно сега е невалиден...

6.   Ооо, коментар номер 1 е в голяма грешка. От личен опит ти казвам, че понякога ескапела не действа! Рядко, но на мен ми се случи. Пих го точно в упоменатото в листовката време, но въпреки това си забременях!

7.   номер 2.. ми давай да се въздържаме цял живот за да нямаме стрес... ти наясно ли си каква е ролята на секса.. определено не е само възпроизводително!!! от коментара ти личи колко си нещастен в това отношение

8.   Абе авторке ти цикъла като река ли искаш да ти тръгне още в началото, много ясно че това течение както го наричаш е менструацията ти, не за пръв път виждам подобни глупави въпроси тук! Може и 2 капки да са, пак си е цикъл! Това, че те болят кръст, гърди, г*з... са най типичните симптоми за идване на менструацията! Отделно, че само около 24 часа в месеца може да се забременее, та ако прекалено си стресирана, по добре си играй с кукли и като пораснеш и разбереш и кое е цикъл... тогава прави секс!