Споделена история от Секс и интимност

Противозачатъчни
От кога започват да действат? Още от първото хапче ли?
Започнах да ги приемам в първия ден от цикъла. Вече изпих 8 мото хапче, а преди около 2 дни ми спря цикъла. Приятеля ми свърши в мен снощи, след като изпих 8то хапче. Предпазена съм нали?
Благодаря.

Коментари

1.   Не знам дали действат още от първия ден, но ако си пила хапчетата както са ти били предписани - няма от какво да се притесняваш след вече 8 дни.
Иначе - важно е да не пропускаш хапче - сложи ги най-добре до четката си за съби и всяка сутрин ги пий с миенето на зъбите. Така няма как да пропуснеш. Важното е да ги пиеш РЕДОВНО и всеки ден, не само като сте правили секс да кажем!

2.   Естествено, че за да действат трябва да се "натрупат" в организма. Но, след като казваш, че си ги пила 8-дни, няма от какво да се притискаш. Гледай да не забравяш- всеки ден.

3.   Защо му е на приятеля ти да свършва в теб, когато няма да правите деца, сякаш няма къде другаде да свършва и без презерватив да е, може да се контролира. Невиждам смисъл да се пият подобни хапчета, ако не се предписани поради друга причина. (заболяване). Като не си информирана достатъчно, за да питаш тук, защо го правиш?

4.   Не слушай хора като номер 3 - ти с противозачатачното си 100 % по-добре защитена от такива, които практикуват т. н. изкарване преди свършване. Такива хора живеят още в 19 век и после ще ги намерите пред родилното. Противозачатачните са най-сигурният метод и продължавайте така с приятеля си. Бъдете съвременни, ОБРАЗОВАНИ хора. Разбира се, че може да си свършва момчето в теб - ти няма как да забременееш. Да му мислят глупачките, които чакат мъжете им да ги пазели, а после са булки с надут корем или реват по абортните клиники.
Ти само гледай да си пиеш противозачатачните и си живей спокоен живот. Да му мислят глупаците.

5.   Действат от приема на първото хапче. Не трябва никакво натрупване и гаджето ти може съвсем спокойно да свършва в теб. Не се шашкай, стига да ги вземаш редовно, в един и същ час от денонощието, няма да имаш притеснения. Но сигурно знаеш, че не дават никаква защита от болести и надявам се да си моногамна :)) Не виждам нищо лошо в приемането на противозачатъчни, аз самата също вземам от 6 години и съм доволна. Не живеем в 17 век, децата да се случват "случайно" и непланирано :))

6.   От номер 3 до номер 4 от 16 годинишна, сега съм на 22 правя секс и не съм пила никога хапчета и не съм забременяла. Да не мислиш, че пието на хапчета е много полозно, един ден ще иска деца, ама да не се окаже, че няма да може. Колкото и да си говорим, че противозачатъчните са безвредни, аз ще те посъветсвам да се поинтересуваш от състава на тези хапчета и пак ще си говорим.

7.   От авторката.
Искам само да кажа, че хапчетата са ми предписани от гинеколог по други причини. Не просто ей така.
Благодаря за отговорите, просто гинеколога ми нищо не ми каза даже не ми каза кога да ги започвам, но започнах така както пишете на листовката, но там не пишете от кога действат и затова реших да пиша тук.

8.   Номер 6 - отново ти препоръчвам да прочетеш малко, преди да се излагаш по форумите. Белята веднъж става, а точно с твоя метод на „пазене“ белите стават - само мини през някоя Поликлиника с гинекологични кабинети и ще видиш беляджийките, които чакат за аборти да не говорим, че всеки втори брак у нас е с бременна булка.
Авторке, пий хапчетата по предписание поне 5 г. непрекъснато. Така намаляваш вероятността от миома и рак на яйчниците с 90%. Аз съм на кондоми, а скоро смятаме да си направим и деца, затова не съм почнала с противозачатачните, но моят гинеколог ми препоръчва горещо да ги пия поне 5 г., за да се изключи възможността от тези видове рак. Проблемът е, че в днешно време жените имаме прекалено много менструации, защото не раждаме вече по 10 деца. Телата ни обаче не са направени за това и от тук идват проблемите. Противозачатачните не са нищо повече от определени хормони на бременността, които ни намаляват общия брой на овулациите и с това и с 90% възможността от миома и рак на яйчниците...
Аз имах женска котка, която за съжаление не кастрирах и умтя точно от рак на яйчниците, защото не ? се даваше да забременява. Същото се случва и с жените. Пий си ти хапчетата, защото се предпазваш от бременност, рак и проблеми с менструацията. Остави останалите да киснат пред кабинетите за аборти и да им изчегъртват децата на части от тях, защото са твърде примитивни да живеят в 21 век и да взимат едно просто хапче.
За раждали жени иначе има и други методи, но определено съм решила след като приключа с ражданията си да започна да пия противозачатачни. Яд ме е, че не съм го направила по-рано.

9.   Когато аз пиех такива хапчета гинекологът ми каза да изчакам поне един месец от първия прием, защото не съм напълно защитена в противен случай. Ти си знаеш твоят какво ти е казал.

10.   Номер 6 до сега не съм забременяла, а и вече съм достатъчно голяма, за да не ме е страх от евентуална бременност. Вече и да стане ще съм много щастлива.