Споделена история от Секс и интимност

Бременност
Здравейте имам въпрос към бъдещите майки или тези които вече са раждали. Миналата седмица в неделя правих секс с приятеля ми и той свърши в мен само да подчертая че сме готови за детенце нямаме никакви планове да го махаме. След няколко дена започна на моменти да ме се гади да ми е лошо да ходя често до тоалетна, започна да ме боли корема ниско долу. Четох във разни форуми че това е нормално при бременност. Правих си тест но той излезе отрицателен. Сега чакам да минат 2 седмици за да може да ми потвърди не знам защо но мисля че съм бременна. Та да попитам необходимо ли е да имам всичките симптоми които навсякъде пишат че са доста. Възможно ли е както имам само 3 4 симптома да съм бременна, защото не ми се вярва всяка майка или дори в момента бъдещите майки да имат всичките симптоми на лице. Благодаря предварително и ще съм благодарна да ми отговорят сериозните жени ако е възможно...

Коментари

1.   Според мен си въобразяваш. Дори да имаш симптоми, то те ще дойдат по-късно. Или твърде много искаш дете, или все пак се страхуваш от това. Знам ли. Ще разбереш дали си бременна иначе като си направиш тест 7 дни, след като е трябвало да ти дойде менстурацията. Успех
П.П. То ако почнем да четем по форуми - тези „симптоми“ са нормални и при разстройство, не мислиш ли?

2.   Не е ли малко рано да си правиш тест, а още по малко да имаш симпоми. Би трябвало поне 3 седмици да минат, за да се разбере дали си бременна. Не може от нещо съвсем малко на 1-2 седмици да се потвърди със сигурност.

3.   Здравей от тогава е минала вече 1 седмица ще изчакам още 1 седмица може би и тогава ще си направя още 1 или 2 теста за да видим какво ще покаже.. до сега само ми се гади и постоянно ми се ходи до тоалетна и усещам като напрежение в корема. Наистина много го искаме. Направихме го 3 дена след като ми свърши цикъла. Правихме го 4 дена подред като първите 2 или 3 дена свърши в мен 2 пъти. Силно се надяваме да е станало чудо. Много го искаме бебенцето.

4.   И аз мисля, че се пренавиваш. Тези симптоми се появяват след втория месец, няма как да си бременна от няколко дни и да ги имаш. Явно много ти се иска и си въобразяваш, но и за тест ти е било рано, и въобще... Недей да се пренавиваш толкова, за да не оставаш разочарована после. Каквото има да става, ще стане така или иначе.

5.   Maлко се съмнявам да забременее точно след като ти е свършило, ама дано. Хората обикновенно правят опити няколко дена преди да имат цикъл. Нали именно за това настъпва цикъла щото няма бременност, оплождане

6.   Абе вие, жени, не разбрахте едно нещо, тестът за бременност отчита хормон, който започва да се отделя, не след оплождането на яйцеклетката (тя може да се оплоди за 2 часа, а може и за 72 часа), а след загнездването (което може да стане за 2 часа, а може и за 72) и след произвеждането му в достатъчно количество, че да бъде засечено и от най-чувствителните тестове, трябва да минат няколко дни. Малко са в световен мащаб щастливките, които могат да установят бременност 7 дни след полов акт. За това се препоръчва тестове да се правят първия ден от закъснението. Кръвен тест отчита най-точно най-рано два дни преди денят на очакваната менструация. В най-добрия случай на ехограф и то вагинален се вижда плод в 5-6 седмица от бременността. Симптоми една седмица след преполагаемото зоплождане са плод единствено на въображението. Имайте малко търпение. Не си давайте пари за тестове.

7.   Ти от сега ако имаш симптоми, значи очаквай след 2 месеца бебе... И майка щяла да ми става...

8.   10 дни след като забременях тестът отчете положително, имах няколко капки розово зацапване и леки бодежи ниско долу. При всяка жена е индивидуално, още няколко дни търпение и отново тест, дано се похвалиш!!!

9.   Може да се окаже, че си била вече бременна, преди опитите ви, ама теста е отрицателен. Според мен си въобразяваш.

10.   Напълно е възможно, дори да си бременна, да нямаш никакви симптоми. Имам две деца и когато забременях с първото-от първия, до петия месец повръщах, дори само ако помириша някоя храна, която преди това съм обичала. Заради повръщането, до 5 месец не можах да кача изобщо, а напротив, свалих 3 кила. С второто, абсолютно никакви аномалии, нито повръщане, нищо. Поради това си мислех, че пола на детето ще е различен, от първото. Но полът беше същия. Имам и друго впечатление, от наблюдение върху себе си, защото преди да родя, имах спонтанен аборт и трябваше няколко месеца да се пазя от забременяване, та след като минаха тези месеци, забременях чак след 5 месеца, и всеки път когато ми идваше, притесненията ми все повече се засилваха, дали ще забременея. Но в периода, когато забременях, вече бях изпаднала в състояние на примирение и спокойствие. Просто си казах "каквото е рекъл бог". И точно тогава се случи. Не насилвайте нещата-съвет. Бъдете весели и спокойни и всичко ще си дойде на мястото.

11.   Номер 10 е права. Не насилвайте нещата. И ние с мъжа ми работим от 2 месеца, но няма нищо. Номер 10 искам да ти задам въпрос: Ти как роди нормално или секцио? Понеже и на мен ще ми предстои това и много ме е страх най-вече от самото раждане. Къде е изразена болката в корема ли? Казват, че контракциите болели. И колко време продължава раждането долу горе? По принцип аз мисля като забременея по нормален път да родя, само да не стане нещо да е много голямо бебето или нещо друго и да трябва да е секцио. Офф притеснение си е голямо.

12.   Към н11-от 10. Родих нормално, като първото дете беше 3 кг, а второто 4кг. Не съм искала обезболяващи, исках да е естествено всичко, както мен майка ми ме е раждала и както всички от тяхното поколение. Много е важно да не се страхуваш, а да си изкараш спокойна и безпроблемна бременността. Така и бебчето, като се роди ще е толкова спокойно, както, когато си го носила. За болките при контракцийте, ами започват в началото по-леки ги усещаш, но когато разкритието напредне се усилва болката, аз я усещах най-вече в кръста, разкъсваща, но тези болки продължават различно при всяка жена. При мен, и в двете раждания най -силните бяха около 2-3 часа, преди това са поносими. Обаче имам познат, която усетила някакви болки, по нейно обяснение не силни, и докато си събере багажа да я заведат в болницата, там вече имала пълно разкритие и родила, всичко това за около 2 часа. Но зависи от хормоните в организма на бременната жена. Няма място за притеснение, после много бързо всичко се забравя, но остава удовлетворението на майката от добиването на очакваното дете, сътворено с толкова любов.

13.   Ако ти се гади няколко дни след секса, това не е защото си бременна, а защото може би си яла нещо което ти дразни стомаха. Има жени които изобщо не повръщат и не им става лошо. Не си внушавай разни глупости, ако изобщо си бременна може да започне да ти става лошо от различни миризми чак към втория месец. Аз съм жена с две големи деца на 10 и 16 год. Успех..

15.   Към номер 12 от 10: Добре казваш 2-3 часа си имала силни болки. И какво търпиш болки докато получиш разкритие ли? И като раждаш не чувстваш ли, че се разпаряш отдолу? Знам,че при всеки е индивидуално, но съм любопитна да разбера как долу горе протичат нещата.

16.   Номер 12
2-3 4аса силни болки, чесно ли аз също съм на години, които ми предстоят тези неща за първи път и всичко ми е много страшно.

17.   Дааа сега чакаме и да започнеш да припадаш... ти на 18 ли си, ужас, една майка ще си за чудо и приказ... дано детето е по умно. Не видях някой да ти е казал, а и ти явно не знаеш, че се забременява само по време на овулация, която трае около 24 часа по средата на цикъла... оставям ти за донашно - Що е това чудо цикъл, яде ли се, пие ло се и колко е голямо ;)

18.   Най -сигурно е да правите опити за бебе по време на овулацията ти.
За сегашният случай, може да си бременна, може и да не си.

Аз съм си правила кръвен тест за бременност 3-4 дни след евентуалното зачеване (ако си от София -във Вита отиди, аз там го правих, евтино беше, към 10-15лв. ).

Началото на моята бременност се водеше 22-24, помня, че на 30-31 правих тест, беше отрицателен. Първият ден, в който ми закъсня -7, пак направих тест -положителен. Най -сигурно е или да изчакаш около 2седмици, или кръвен тест. Кръвният тест отчита 3-4 дни след зачеването.
Аз обаче имах усещане, знаех, че съм бременна, дори когато видях първият тест отрицателен, мн се изненадах.
Някаде около 7ден след зачеването, имах зацапване. Но при мен беше мн малко, незначително и дори не го забелязах (а чаках бебе, надявах се ). Чак когато разбрах със сиг, че съм бременна, тогава се сетих. А придърпванията ниско в корема, мисля, че по -късно се появиха, както и гаденето.. Единственото, което можеш да следиш на този етап е за т. нар. зацапване.

Успех ти желая и ако не е станало този път, следващия ще стане!

19.   От н 12, до 15. Да, наложително е да се изтърпят болките, докато се получи пълно разкритие, може, ако водите ти не са изтекли, лекаря да ти спука околоплодния мехур, при което не осещаш нищо. Лично аз, след като получих пълно разкритие, и двата пъти родих много бързо, няколко минути, усетих как излизат, но болка никаква, макар, че се цепнах и с двете по малко, не усетих цепването, че е станало. След това контракциите изчезват, но непосредствено след раждането, трябва да излезе и плацентата, безболезнено е. И те шият, за да си станеш пак, както си била. За мен не беше проблем, още повече, че с нетърпение очаквах да родя и да видя бебешоците. А, също накрая на бременността корема доста ми натежа, особено с второто, че беше и по-големичко.

20.   Най-сигурния начин да разбереш дали си пременна веднага след зачеването е кръвния тест. Чрез него разбираш веднага 100% резултат. Иначе тези симптоми, които имаш са по-скоро овулация или ПМС.

22.   Какво стана, бе, Аторке? Ще се похвалиш ли, що мълчиш

23.   Аз също бях така с втората бременност. правихме секс без да се пазим само веднъж, точно след като ми свърши. Всички ми казваха, че си внушавам, че не може да съм бременна и да имам симптоми толкова рано. Първия ми тест беше отрицателен. После направих още един 3 дни преди закъснението на менструацията и се оказа, че бях права. Сега съм бременна в 3-ти месец.

24.   Здравейте, и аз имам един въпрос и се надявам да има кой да ме посъветва и да ме окуражи. При мен случаят е следният с моето момче правихме опити за бебе ( знам че трябва да е по време на овулацията, но някак си нещо ни накара да пробваме 3 дена преди да дойде лелката) та вече от опита минаха 8 дена, а на мен ми закъснява с 5 дни. Чудя се дали тези тестове за бременност, както ги наричат ранни дали би отчел вярно или по-добре да си изчакам още няколко дена и само да се моля резултата да е положителен :) Не споделям това с вас за да има някакви подигравки колко съм неграмотна и да вляза да прочета в интернет, просто искам някой да ме посъветва( ако някоя мама е ползвала или ако някой просто знае от познати) Благодаря ви :)

25.   Аз като забременях, нито ми се повръщаше, нито припадах. Нямах обичайните симптоми. Тестът ми се оказа положителен но не вярвах от страх.

26.   до 22 - изчакай още 2 дни и си направи тест. Най-сигурни са тестовете, когато са направени след 7-мия ден от закъсняването на менструацията. Цената няма значение, както и марката - работят на един принцип, нека е от аптека. Ако се окаже положителен - направи втори и ако и той е положителен - на лекар и честита бременност. Ако първият тест е отрицателен, няма смисъл да правиш втор - не си бременна! Успех все пак и споко... деца се правят с кеф, не с притеснения

27.   къв е тоя зор за кръвен тест аз немога да разбера па изчакай да ти закъснее и тогава си прави тестове то или ще си бременна или не друго положение няма. Аз нямах никакви симптоми на бременност, когато разбрах бях във втория месец

28.   Здравейте, преди три месеца правих секс за пръв път с приятеля ми и то без кондом и го правихме 15-20 минути и се налоjи да спрем. Той не беше близо до свършване. Цикъла ми беше свършил миналия ден. Доста се уплаших и направих Sure Check 16 дни след акта и беше отрицателен. След това си ми дойде на време на 26тия ден и следващия месец отново, този път на 28мия ден. Обаче този месец ми закъснява и паниката отново се появи. Иначе както казах, не съм била в овулация, той не беше близо до свършване, правих тест, но го правих през ноща и преди това бях яла диня и все пак е доста водниста, цикъла си ми беше нормален - същия цвят както винаги дори с един ден по-дълъг. Знам че е глупаво, но много се притеснявам, а съм на 17 и няма как да отида на лекар без майка ми да разбере и от скоро правя секс и още ми е неудобно да споделя с нея. А и другото е че гърдите ме болят от 3-4 дни, но цикъла го няма и кръста също ме боли, но само от лявата страна.
Та има ли някаква вероятност да съм бременна?