Споделена история от Секс и интимност

Стига с късният секс при тийнейджърите!
Здравейте млади и невръстни пуберчета! Е, аз съм на 24 и съм ЖЕНА. НЕ СЪМ ЦИГАНКА! НАПРОТИВ, ОТ МНОГО ЗАМОЖНО СЕМЕЙСТВО СЪМ!
Та.. Родих първата ми дъщеричка на 13. С тогава приятелят ми живеехме в един блок. Кръстихме бебчето Виолета (на кратко и казваме Вили). Тогава приятелят ми беше на 17. Сега дъщеря ни е на 11 (другият месец прави 12). Живичка, здравичка, вече е в 6 клас. Почти тийнейджърка е вече. С приятелят ми (вече официално ми е мъж) живеем заедно. Заживяхме когато завършихме гимназията. Та едно добро семейство сме си. И какво като родих Вили на 13? Тя сега е едно нормално момиче, с много приятелки и така.. Мен ме мислят за кака и (хихи). Не съжалявам, че я родих рано. Напротив даже. Радвам се. Имам си още едно детенце (пак момиченце). Казва се Ива. Тя е на 6 и е 1 клас. Родих я на 18. Ивито също си е много добро момиценце, съвсем нормално. Сега обмисляме 3 детенце. Та.. Искам да кажа, че не всяко дете, родено от 13-14 годишна майка отива в дома! Ясно? Да знам, че повечето деца, родени така отиват в дома.. Но все пак....
И стига с тея , , на 13 си гледай уроците, играй си с куклите" или , , Секс? Най-рано на 17" Това са ГЛУПОСТИ!

Яна, 24 годишна майка на 2 момиченца, родила за първи път на 13

Коментари

1.   Съгласна съм със заглавието, но само ако е с кондом!
Авторке, ти за мен си напълно изтрещяла и безотговорна жена и майка. Горките дечица, родени от такива безотговорни родители. Май историята е измислена...

2.   Авторке, помогни на себе си и на другите хора! Спри си нета!!!

3.   От авторката :
Първо аз РАБОТЯ!
Второ децата ми за ОТЛИЧНО възпитани!
! ива хеют, бива ама..

4.   И сега по твоята логика, твоето малко момиченце Вили също трябва да се изч*ка с някой? И ти да си баба на 25 години? А може и до пра баба да доживееш, кой знае... хахаха, народа е изтрещял!

5.   Радвам се че има такива майки като теб, който раждат и си гледат децата, но аз мисля че ти си една невероятна късметлийка, повечето случай в който българка ражда в тази възраст, детето остава без родния си татко в последствие, искрено се радвам за теб и за мъжът ти, да са ви живи и здрави и ви пожелавам да си направите поне още едно :) м21

6.   Номер 4 - ха-ха-ха!
Аз водя полов живот от 16 годишна, станала съм на 30 и нито имам деца, нито имам аборти, а такива като авторката пълно в Люлин и циганките са нищо в сравнение с тях.
Каква прабаба - тя на моите години вече ще е станала прабаба, а на 40 ще е два пъти „пра“, защото за нея сексът е да надуеш корема и да насереш нещастни деца. Нямам думи.

7.   И колко години висяхте на богатите мама и тати? Май още е така. Гъзарчетата да не дават прекалено много акъл кой как, че няма да им остане за тях си. Живей си с дечицата и не се опитвай да обясняваш на другите, че е добре да родиш под 15.

bile

8.   Ама моля ви госпожо авторката, не ни се карайте.

9.   bile - нещо се бъркаш, децата на богатите и нормалните средно статистически семейства не раждат на 13. Такива обаче с лопати да ги ринете по геата, където хората си хвърлят боклуците през прозореца и не си плащат тока и водата.

10.   Няма лошо да се роди дете рано, като рано означава 16-17-18. На 13 си е престъпление, сори. Родители нямаш ли? Силно се надявам историята да е измислица. Може да си станала майка физически, но едва ли си била готова психически. Това до колко възпитани са децата не значи абсолютно нищо, при положение, че 100% баба и дядо са помагали при отглеждането.
Ще повторя коментар преди мен- по твоята логика дъщеря ти вече е готова за секс? Въпреки че не те познавам, не ми е трудно да заключа що за ценностна система имаш. Ако историята е реална. Ако не е - то тогава нещо не е наред с теб щом си написал/а подобна глупост.

11.   Номер 9, прочети отново поста на авторката - сама си признава. Та така...

bile

12.   Радвам, че има български деца в България и има майки, които могат да си позволят да изгледат повече от 1 дете. Успех, Яна!

13.   Виж няма лошо, че си родила на 13 и са се развили добре нещата при теб. Но ние не говорим за частни случай, а говорим за масовия случай. Също така е важно какво поущряваме и какво не - когато някой чете твоя пост ми изглежда все едно поущряваш младите да правят секс рано, да имат деца рано и т. н., а това не е нормално. Никой няма право да те съди или да съди другите, които са родили млади, но не смятам, че е редно това да бъде стимулирано.
Все пак трябва да си признаеш, че сега работиш, ама на 13 надали си работила. И тогава не знам дали майка ти или ти си била майката на това дете. Просто има неща, които на 13 не можеш да дадеш на детето си. В твоя случай децата ти не са изпитали липсата, защото заможното ти семейство им е осигурило тези неща. Ама я се представи сама, без мама и тати, с мъж, което е с 4 години по-голям, сама и с дете на ръце. А сега си престави същата картинка, ако не беше на 13, а на 24 сма. Кой случай е по-добрият?
Ана

14.   На какво ще го научиш това дете, след като ти самата хал-хабер си нямаш за нищо извън паричния кръг "мама-тати"? Със закон трябва да се забрани зачеване и раждане на деца преди 25 години за жената и 28 за мъжа!!!

15.   След 2 години баба, а?

16.   Авторке, не агитирай за такива неща защото на тая вързарст повечето себе си не могат да гледат и издържат, камо ли пък деца. Ти просто си едно от малките изключения - изкарала си късмет с обстоятелствата.

17.   ооо да и какво добре ли ти е вместо да си живееш живота на 13 ти си родила дете много яко та ти тогава си била дете... просто не мога да повярвам че има такива хора...

18.   Колко ли беше давността за правене на секс с непълнолетен? Лесно доказуемо е, понеже имате и дете от онова време. :)
Иначе споменатото от теб не е повод за гордост. Признаваме, че не само циганите правят такива неща и децата на 13-годишните не винаги отиват в домове. Искаш ли медал или си доволна?
Но преди да заговориш против мнозинството, ще ти напомня, че ти дойде тук, за да се биеш по гърдите колко си напредничава и т. н. Не ние те търсихме у вас, за да ти четем конско. Ако не си искала или не си била готова да чуеш мнението на останалите, да не беше пускала темата! Може би си очаквала да дойдеш тук, да говориш неистини (мнението на мнозинството винаги важи повече, когато опитваш да даваш насока на всички останали, а не просто да защитиш своя избор) и да не чуеш нито една критика. Ето на това му се вика мечтателка!

19.   По логиката на авторката догодина трябва да чака дете. Моля авторката да ми отговори ако след 1-2 години детето и и каже " Мамо, бременна съм" какво ще и отгвори.

20.   Номер 19 сигурно ще й си кара че много е закъсняла..

21.   тоя свят се е побъркал, между впрочем, така и не чухме мнението на родителите на авторката и родителите на главата на семейтвото :))), ох нее, докато го пиша и вече ме напушва на смях.... таа определено няма да ви е лесно, предполагам, че живеете с родителите си и сте основно на тяхна издръжка /че как иначе/... и за финал какво да ви посъветвам, нали знаете, че всичко се връща, скоро може да се наложи на авторката и внуци да гледа... :))) но едно ще си остане загубено и осакатено в теб авкорке: ТВОЕТО ДЕТСТВО!

22.   айде стига бе, имала си късмета да си от по-заможно семейство! Ама я си представи, че родителите ти нямаха възможност да помагат финансово. На 13г. какво можеше да вършиш, за да изкарваш пари и семейство да поддържаш? ! Ти си от малкото към които животът е благосклонен, така че не давай съвети на подрастващите, че те надали имат богати мама и тате!

23.   Искам да те питам как ще реагираш ако след година дъщеря ти ти сервира, че ще ставаш баба?

надявам се да отговориш

24.   До 14:
25, хахаха! Мойта майка ме е родила на 22, и не е нито рано, нито късно. Нормално е да се роди на 21-22-23 години!!!

25.   24 - какво е нормално зависи от нормата в страната. Средно статистически у нас е нормално да се ражда на 27 г. - толкова е средната възраст на родилките в страната. В София пък е 33 г.
Една жена иначе може да ражда от 12-13 годишна (зависи кога ? е дошло) до критическата (на 50)
Нито на 13 е нормално да се раждан, нито на 20-23 дори, нито на 40 или 50 г., а се гледа винаги СРЕДНОТО за страната. На Запад статистиката показва подобни като за София резултати. Живеем в 21 век - днес изискванията към жените са големи - образование, професия, кариера. В каменната Ера може и да са раждали на 12 г., и в Люлин и Факултето още да го правят, но това не значи, че е нормално за страната ни в 2013 г., а това са изключенията.

26.   хахахах искала още едно дете... ми що не... и дъщеря ти като роди другата година ще си ги гледате заедно. Извинете ама и мойте родители са хора с възможности... ама вместо да раждам на 13 си гледам образованието... за това обаче май и мама и тате имат вина... то като си получавала всичко... явно си станала тъпа глезла която друго освен да си отвори краката на 13 не е знаела.... Пази Боже България от такива хора

27.   Алоо, гордата майка! Я се усъзнай.. кой нормален ражда на 13 в днешно време? ! Тфа говори лошо за теб, защото да си на 13, и вече да си отваряш краката.. не е много голям подвиг. Чисто психически, на тази възраст не си готов да отглеждаш друг живот.. и не казвай, че си ги отгледала сама, защото на 13.. едва ли си можела да си изтриеш з*****к!!!

28.   Който е безгрешен, пръв да хвърли камъка.
Всичко и всеки под общ знаменател и всеки налага мнението си. А авторката е едно изключение. Тръгнали тука все да четат морал, скрити зад лаптопа си.
На авторката пожелавам късмет и щастие!

29.   Авторке, явно доста рано си се развила ПСИХИЧЕСКИ, защото за отглеждането на едно дете не е достатъчно само да си физически здрав и прав, а да си готов и достатъчно пораснал! Аз лично на 13 съм се вълнувала от съвсем други неща, играла съм на улицата с другите ДЕЦА (защото на 13 си още дете, каквото и да си говорим), гледала съм си училището и това е. Не те съдя, ти за себе си имаш право, но не поощрявай другите да постъпват като теб. Имат си родители, нека те решават как да ги възпитават и какви принципи да изграждат у тях.

30.   Нямам думи. Дано да е измислица.

31.   Маце, съгласна съм с тебе, ама това, че ти си случила на мъж, е рядкост.

32.   Пълна измислица.

34.   авторке, това, че си родила на 13 (значи си правила секс на 12) никак не е пример за подражание. да не коментирам, че правенето на секс с лице под 14 г. е подсъдно.
я кажи, ама с ръка на сърцето, как го гледа това бебе, кой те издържа, кога учи и кога започна да работиш и сама да си изкарваш хляба, каква професия имаш?
не ми казвай, че сама си се справила, щото познавам достатъчно деца на тази възраст и те са си такива. това, че си имала мензис и физически си могла да родиш, никак не означава, че си готова за майка. в твоя случай явно с решаващата помощ на родителите сте изгледали детето си. но не се давай като положителен пример, защото не си такъв.

35.   Обаче, Авторке, ако не другото поне си интелигентна.
Секс и забременяване = едно и също.. Мхмм..

Явно много ти е дотежало да носиш комплекса от постъпките си, щом да мяташ бясно пръст и да питаш.. "Ясно? " :Д :Д Много ми стана смешно, честно.

Да са ти живи и здрави децата. Родители не се избират, но има значение как си възпитаваш децата. Да издигаш в култ махленската си простотия, само щото благодарение на нея са се появили те - ем, как да ти кажа..

37.   14, чак пък да се забрани със закон... и моята майка ме е родила на 22, щом е след 20 години на мене лично ми се струва добре. Макар че като се замислите, те много хора, големи, зрели, вече пълнолетни и завършили образование, пак раждат деца и не могат да се оправят.
Авторката просто е случила на мъж, който е бил с нея, т`ва не значи, че трябва сега лапетата да почнат да се чукат от малки (те не че не са), че и деца да правят.
И без това вече поколенията се побъркаха, сега не насърчавайте децата да правят по-големи глупости!
Вярно, че не бива да осъждаме всеки за грешките му и че не винаги нещата са толкова лоши, колкото изглеждат, ама не бива и да объркваме малките още повече.
Сексът е едно, да забременееш е друго. А и освен това сексът преди тялото да се развие, не е никак полезен! И най-важни са предпазните средства, защото дори и да няма бременност, има болести.

38.   Но това означава ли, че по някакъв начин даваш пример хората да започват да правят секс от толкова малки и дори деца да правят?

Твоя случай е изключение. Разбирам това, че по някой път и на някои хора се случват такива неща, има много хора със интересни истории, например има хора, които 2 седмици след като са се запознали се женят и са щастливо женени със деца и т. н.

Естествено, че има и хора, които 2 години се познават и живеят заедно дори, но нещо във връзката им се случва и те я прекъсват.

Радвам се, че си имаш деца, които ги отглеждаш и възпитаваш и си имаш и мъж до себе си, който е и биологичния баща на децата, което е прекрасно.
Писано ви е било да бъдете заедно още от 12-13 годишни :)
Има такива случаи :) както казах.

Но е добре децата да обмислят такива неща и да не бързат, защото не е много добре да почват полов живот от 14-15 годишни (което за съжаление вече се случва)

Грешното е това, че се превръща във мода това- да си правил секс поне веднъж преди да навършиш 18 години.
Смешно е това.

Но ето, има племена, етноси, които обичая им е да женят децата си още когато са 4-5 годишни.
И си ги възпитават и те си ходят на училище и вече след като навършат 18 или незнам колко точно години, се събират да живеят заедно и създават семейство.
Нямат право на избор на партньор, не че разбират нещо като са на 5 години, но така стоят нещата. Различни култури, с различни обичаи.
Но да подчертая, че това при тях е обичай, докато масово случващото се в обществото ни е чиста внедрена от тъпи филми като "Американски пай" мода, а тя е "започни полов живот задължително преди да си навършил 18 години! "

Едно Момче-20г.

39.   Чудя се това измислица ли е или наистина има толкова простовата жена на този свят. Ако това е вярно, не можеш да ме убедиш, че поне веднъж в живота ти не си искала да върнеш времето назад и да имаш детство. Хората казват, че детството е най-прекрасното време и е така... Ти си нямала такова. Искрено те съжелявам.
И вземи отиди на психиатър вместо да пишеш из сайтовете глупости, които разни хлапета да четат и после да правят грешки. Стига вече с тая криворазбрана мода и с тоя "21 век". Бъдете разумни, бе хора! ... пф.

40.   Страшни глупости, страшни.... стигало с късния секс! Имам позната, която на 19 е родила. Не е имала възможност да си "поживее" като млада и като станаха дъщерите й на по 20, тогава се сети. Човек първо трябва да помисли какво иска от живота и да си го гони като цел, а после да мисли за създаване на нови хора - когато е готов да поеме сам отговорността за тях. Аз съм от "средностатистическите за София" - първото детенце родих на 32, второто - на 34 и то именно защото сега мога да им дам всичко от което се нуждаят - хубав дом, храна, дрешки, внимание, търпение, разбиране. Не може да ме убеди авторката, че е била страхотна възпитателка на 13 докато я е тресъл пубертета, съжалявам. Също се радвам за нея ако историята е истинска, малко "татковци" на тази възраст биха били готови за отговорностите и битовите несгоди свързани с "жена" и бебе.

42.   Хаххх тази история ме разсмя бременна съм с близначки и се стреснах ако, и те постъпят като теб т, е родят на 13...!

Бориса на 20г!