Споделена история от Секс и интимност

Как да се отпусна и да не мисля за....
Здравейте! Аз момиче на 27 и никога не съм правила секс с мъж. Това си има своите причини. Първо винаги съм искала с този, с който го направя за първи път с него да си остана завинаги.
Като по- малка имах разни цели, които постигнах и се отдадох на учене и се гордеех, че съм различна. Защото това в днешно време е почети нечувано. След това съм имала възможности и предложения, които винаги отхвърлях и смятах за неприлични.

Имала съм 2-3 връзки като естествено приятелят ми знаеше и ми влизаше в положението, беше търпелив и аз даже в един момент го исках много, но... това преди 2 г. почнах да се страхувам от това, че не знам как и какво да правя, че ще се изложа и няма да му хареса, притеснявах се и треперех като опитваше/започваеш да ме съблича и до там.

Страх, че няма да съм добра и няма да дам това, което може би се очаква, колебание че може да се случи и после да се разделим, за което няма гаранция и най-лошото срам от.... да се съблека, да съм гола пред мъж.
А това последното си ми е комплекс, защото имам окосмен корем.

Като малка бях пила разни неща за мъжки хормани, без да искам, бяха на братовчед ми и не знаех. След това и сега съм силно окосмена. Другите косми, което е нормално не ме притесняват отстранявам ги. Но на корема с кола е нетърпимо и няма да издържа с бръснач веднага порасват и много боде и ... личи си, че около пъпа е третирано мястото, а другаде не.

Също ме притеснява дали трябва да съм и отдоло бръсната, като чета май повечето искат /аз само ги намалям малко, не нацяло/ и одзад имам тях пък как да ги оправя и като ги оставя дали няма да се отврати човека. Изобщо тия косми ме спират и ме е страх, а не мога и да говоря натази тема. Даже сега като пиша ми е страшно неудобно.

А ми е време и все се има първи път, но ... този корем - отстрани са мънички и ги оставям, но около пъпа ги бръсна, обаче иглежда зле, поне така си мисля. Дайде ми съвет моля. А с последния ми приятел се разделихме преди да сме стигнали до там, но може би го предизвиках, за да не се случи. Искам да се гордее човека, който ще е с мен, но и да му доставя удоволствие.

Коментари

1.   Според мен целият ти страх от голотата идва от това, че имаш окосмяване в повече, като го премахнеш, когато започнеш да се харесваш и гола поглеждайки се в огледалото определено ще придобиеш увереност в себе си и по-голямо самочувствие! Махни всички косми, които те дразнят, дори и да боли поне ще си струва, но на коремчето е по-добре с кола маска или епилатор, защото иначе стават груби и боцкат...както се казва "Трай бабо за хубост! " Успех мацко!

2.   Eпилирай корема,бръсни се отдолу всичко и отзаде бръсни,махаи мустаци, болка не болка ще търпиш ние как търпим
отиди на козметик тя 6те ти помогне
успех

3.   Някои мъже пък харесват жени, които не си махат космите. Кажи на приятеля ти какво е положението и виж какво мисли. Няма страшно, нали това ти е най-близкият човек!

4.   Абе като имаш косми-ще ги махнеш! Боляло я! И мен ме боли и всички ни боли. Наистина е супер гнусно една жена да не се обезкосмява. Направи си една цялостна процедура, не оставяй косми никъде. Не само заради някой мъж, ами и заради самата себе си. Не знам как се чувстваш добре с тези косми.

5.   И аз имах същия проблем! И аз като теб писах в този сайт във връзка с косъмчетата на пъпа и там долу.Благодарение на хората тук, които ме посъветваха да си ги махам с епилатор около пъпа...така и направих от близо 4 месеца си ги махам с епилатор и сега ми уредяха и станаха доста по малко и не излизат толкова често, както в началото беше!
Малък остана проблема там долу, понеже ме е срам да отида на козметичка и си ги махам със самобръсначка има малко пъпчици, но все пак няма косъмчета :) Така, че съвета ми е махни ги с каквото на тебе ти е удобно, та дори и да боли...ще изтърпиш толкова, не е болка за умиране :) Айде и много успех ти желая :)

6.   Благодаря на всички и за критиките и за съветите - с епилатор съм пробвала на краката, но не издъжах и затоваси ги бръсна въпреки че самото мято там уж не боли, а за корема едва ли ще мога, но кола маска не съм пробвала мож да опитам! Искам да каже че не ги оставям големи, имам ги но ги бръсна обаче стават твърди и бързо растат. Немахам тия които са малки, меки и незабелижими и тия на дупето няма как , а дори и отпед се бръсна, но има попчичи и така.....

7.   Здравей, искам да помогна ако мога. Значи ако те боли от епилатор или кола маска, събери малко парички и отиди или на лазерна или на фото епилация. Трябва да ходиш на няколко процедури. И ще ти помогне, не боли. Заслужава си да опиташ. Успех :)

8.   Здравейте Госпожице!Дано си направите труда да прочетете това послане към вас!Бих искал да напиша нещо за себе си, за да ме разберете по-добре, но ще се въздържа.Както и да е!Първото което ми идва на ум е, да ви се поклоня, за това дълго чакане в половия ви живот.
Трябва да знаете,че всяка една дори и на пръв поглед глупава цел, си заслужава чакането.На практика вие имате проблем, които е незначителен за много хора, ако се замислите,а ето и от тук идва преувеличаването на проблема.

Аз примерно мога да кажа, че ви разбирам...но дали е така!?Дали, аз казвам истината или не, не е от значение, важното е човек да вникне в текста(в случая) и да подбере от него това, което му е нужно.Вие можете ли да кажете, че се разбирате(в смисъл вътрешно)!?Ха!И ето тук отново се задава смисъла!

Всъщност на мен може да ми е смешно...може и пък да ми се плаче.Въобще на кой му пука?Така както сме я подкарали до никъде няма да я докараме, дори по-лошо, връщаме се на зад!И ето тука,пак нещо смислено може да извадим.Защо все се вслушваме в съветите на другите!?Все едно и също!До кога?Тайничко попиваме техните думи, а въобще не преценяваме до колко те могат да ни навредят.

Ти избираш!!!Остани такава каквато си, или промени мисленето си!Но, как?И по-точно, защо!?Ти ще кажеш...ти прецени.Нека вината бъде напълно твоя,за да втори път няма грешки.Ето вземи пример от животните.Странно, нали?Така като ги гледам,маи не се оплакват от окосмяване.Какво толкова?Че някой там е казъл, че жените трябва да бъдат обезкосмени... и айдеее-всичко живо ходи на козметици.
Ами ако на мен това не ми харесва?Ами ако на теб не ти харесва?Ще бъдем ли отритнати от кюсе-сексоалното общество?Предполага се, но на кой му пука отново?Всички все преувеличават...като че ли сме във военно полужение!

Логиката е проста и ясна-бъди такава, каквато ти изнася, че току виж от много угаждане на другите си взела та си си съсипала живота.И ето, пак-на кого му пука?Знам, повтарям се!Е, и?На кого му пука???На никой!!!Всеки гледа да му мине номера и да ти бръкне в ануса(с извинение), само и само да се покаже, да се докаже, да го видят и другите колко е...умен, или красив, или там на какъвто се прави.

И какво разбра сега?Може би нищо!Е, нищо!?Все пак има проблясък, или пък на някой в очите изглеждам луд!?Всъщност не ми пука.Важното за теб е да се харесваш такава каквато си, а не другата, защото на пръв поглед всичко е идеално, но ти отново си неразбраната...отново всички тези мисли ти се въртят в главата, а срамота е казват хората, голями сме били вече и т.н.

Аз лично(ето и нещо за мен), когато обичам една жена т.е., аз я обичам, а когато обичаш няма срам!-Ами ето виж, тя е по-стеснителна...и...Глупости!!!Така и баба ми не може да бъде излъгана!Ах, срамота...и все нещо ни куца...все нещо не ни е на ред...комплекси, а?Това не е вярно-комплекса е извън границите на любовта.Нали точно нея търсим?Граша ли?...време е вече, а мога да пиша денонощно.

Навярно съм бил интересен, или досаден по-скоро(какво да се прави-самоирония).Търся знак, че съм ви заинтригувал госпожице.Бъдете сигурна, че времето което отделих в този коментар е изцяло искрено, без чувство на мръсно подсъзнание и каквито и да било мръсни идеи.

9.   Мило момиче, ще те посъветвам да използваш епилатор - първите няколко пъти ще боли, но после се свиква и можеш да се епилираш абсолютно навсякъде! Държи поне 2 седмици мойе и повече! Успех и дано намериш човека за теб! :)

10.   Тогава пробвай с пинсета да махнеш космите от папа.
:)

12.   Ти сигурно си като Чубака от STAR WARS.И подозирам,че си някаква лигла.Какви нежни и финни девойки има и са гладки като нектарини навсякъде,а ти представям си колко си глезена и лигава та да не можеш да изтърпиш малко болка в замяна на гладка кожа.Никой не харесва космати момичета.
Абе какво занимаваш хората с простотии.Пила някакви хапчета като малка (на братовчет и) абе я стига простотии.Кой те кара да ги пиеш?Много си интелигентна няма що.Да немислиш,че някой ще те окуражава да си държиш вълната?Не такива няма.Хайде чао Чуи !!!ХА-ха-ха-ха.

13.   Аз не искам да бъда груба и се извинявам, ако ти прозвуча така, но за Бога ти си на 27 години, а всичко, което си написала е написано все едно от 13 годишна.
Поздравявам те, че си се опазила девствена до 27 и те уверявам, че в секса няма място за страх и притеснение от излагане, защото когато обичаш и правиш секс всичко, което правиш е с любов и няма как да бъде грешно.

Но...идваме на въпроса ти, който считам за твърде елементарен. Чувала ли си поговорката "Трай бабо за хубост" Не мога да си представя, че си бръснеш космите на краката и корема?! Та аз дори на приятеля ми космите на корема махам с Вийт и не му разрешавам да ги бръсне, а ти все пак си млада, уважаваща себе си дама, срамота е да не предпочетеш депилацията пред бръснача.
Не споменавам за епилация и кола маска, тъй като виждам, че си написала, че боляло. А да те питам (малко глупаво ще прозвуча но все пак) като си си епилирала краката космите ти дълги ли бяха? Защото когато са дълги най много боли.

Мога да пиша още и още и още, но виждам, че вълшебната думичка за твоя проблем е ВИЙТ затова ще спра до тук.
Ако след като премахнеш окосмяването все още изпитваш срам да се съблечеш пред мъж има универсално решение и затова - изгасени лампи!
Айде успех и бъди малко по-уверена.

14.   Не мисля, че козметичните ти проблеми са най-сериозните. Ако нямаше окосмяване, щеше да се притесняваш от друго. Опитай се просто да разделиш един от друг проблемите, които имаш, и да ги решаваш поотделно. Ако съдя по писмото ти, те са три:

1) Искаш да имаш сериозна, здрава и трайна връзка с мъж, с когото се обичате, но

2) Не си правила секс на 27

3) Имаш нежелано окосмяване.

Ще карам отзад напред. Третият ти проблем е най-маловажен. Ти не търсиш мъже, които да се наслаждават на гладката ти кожа, иначе да си сменила десетки досега. Можеш да бъдеш добра любовница и с косъмчета около пъпа, ако се довериш на инстинктите си. Можеш да бъдеш обичана такава, каквато си - просто си повярвай в това. Притесненията ти пречат повече, отколкото косъмчетата.

Вторият ти проблем - е да, на 27 девствеността е проблем сама по себе си. Откажи се от желанието да го направиш за първи път с мъжа на живота си - в него има романтика, но далече по-важно е да се чувстваш пълноценна жена, ако и когато го срещнеш този мъж.
На твоята възраст дефлорацията може да се окаже трудна и изживяването - и болезнено, и малко комично.
Ако питаш мен - най-добре да го направиш с мъж, с който можеш да споделиш тези проблеми и с който нямате намерения да поддържате трайна интимна връзка.
Мъжете сме достатъчно суетни, за да се впуснем в подобно приключение. Затова, ако си избереш такъв мъж, просто свали картите на масата, а не флиртувай.
Флиртът няма да помогне, защото само ще усили комплексите ти - ти със сигурност не си се научила да бъдеш жена, която може да иска и да дава секс и ще се държиш странно в очита на мъжа, който те сваля.

Ако решиш тези два проблема, си увеличаваш шансовете да решиш основния - да си срещнеш момчето, с което искаш да бъдеш. Повярвай си, освободи се от притесненията си и успех:)

15.   Да, сигурна съм че всичко което сте ме посъветвали по-горе е така, прочетох всяко едно много внимателно и вникнах в смисъла на написаното. За момента още не мога да кажа че съм намерила решението, но се надявам скоро да стане - БЛАГОДАРЯ на всички!

16.   АЗ СЪМ В ШОК!
може ли момиче на 27 години да пише такива глупости!?
не се обезкосмявала, зашото не знаела дали ще се хареса и кой как предпочита...Тук не става дума на кой какво му харесва, а за лична хигиена и комфорт. не си се представям да имам косми и да се чувствам самата аз добре. хигиената не е нещо, което правиш заради другите, а заради самата теб. и е жалко, че момиче на 27 няма изградени навици.
не искам да те нападам или критикувам...явно си по-особен характер...аз лично не познавам такива хора. но се вземи в ръце. ЩЕ ПРАВИШ СЕКС А НЯМА ДА ТЕ БИЕ НЯКОЙ. поддържай се и като дойде момента стискай зъби и толкова.
някой горе написа, че всяко момиче го боли...нормално е, няма да си първата и от тази болка не се умира!
успех.

Шайн:)

18.   До 16 : Момичето може да не се бръсне и пак да има добра хигиена. Аз например също не се обезкосмявам напълно, а частично , но това не ми пречи да подържам добра хигиена. Момичето не е казало че не посещава банята!
До авторката - отсей ценните съвети и отстрани това от което те е срам и не е нужно да си напълно бръстаната, а толкова колкото да се чувстваш добре!

19.   А бе махни ги тези гнусни косми-те задържат неприятни миризми

20.   За коремчето - и аз имам проблем с хормоните въпреки хормоналните лекарства. Купи си кремче депилатоар. Маха ги без никаква болка, макар и не от корена. Щом не искаш болка, просто ще е нужно да се мажеш по-често.

За бръсненето там долу - аз на кола маска не си представям да ида, но с бръснача - редовно. Нямам проблеми :) Бръсна се много преди да започна полов живот, защото космите не ми бяха приятни.

За секса - изчакай подходящия. Или поне бъди истински влюбена, за да ти остане хубав спомен :) Няма нищо страшно.

21.   Аз бих ти препоръчал тези косми от долу да не ги махаш изцяло
така само като ги намаляваш ми се вижда страхотно , предпочитам го този вариант а за корема на козметик той си знае работата. Това , че не си правила никога секс според мен е най-големия ти + мисля че всеки би го оценил дано има повече момичета като теб аз съм на 20 и не познавам такова момиче , което е много лошо