Споделена история от Секс и интимност

Дали съм бременна?
Здравейте. Преди два дни с приятелят ми правихме секс. Всичко беше както трябва и изведнъж когато вече беше свършел видяхме, че презерватива се беше скъсал боквално на две (и всичко беше останало в мен)! Веднага се испишках и се измих даже с интимния душ. Много се притенявам. Беше Петък вечер, и днес (Понеделник) отидох на генеколог. Тя ме прегледа на видеозон и ми каза, че не може да разбаре дали съм бременна, понеже е много рано. Генеколожката ми каза да отида след около десеттина дни. Казах и, че мисля да пия Ескапеле, който е до 72 часа след полов акт, а тя ми каза, че няма смисал понеже не действал. Аз си купих веднага след прегледа и го испих (бяха минали около 64 часа). Запитването ми е дали сте пили Ескапеле и дали наистина действа? ! Благодрая предварително!
М. 17 г.

Коментари

1.   Здравей. аз съм на твоята възраст и с приятеля ми ни се е случвало 2 пъти същото. помагат хапчетата да аз съм ги пила 2 пъти и в двата случая помогнаха дори без да съм ходила на лекар стана белята и веднага пия. отиди пак на лекар когато ти е казала докторката и ще си по-спокойна

2.   Ескапеле действа, но действително до 72 часа - колкото по-рано, по-добре. Ти е трябвало веднага на следващия ден (събота) да го вземеш от всяка аптека - аптеките събота работят, а освен това във всеки град ВИНАГИ има дежурна аптека. Без рецепта е.
Гинеколожката сигурно е имала предвид, че е минало вече прекалено много време от акта. Хапчето си действа - иначе нямаше да е пуснато на пазара и да помага на милиони хора. Другият път ползвайте действително кондом. Ако все пак дейестивително се е скъсал - купи си „Ескапел“ (струва към, 22-24 лв. ), носи си хапчето винаги в чантата. Мисля, че това е задължително за всяка дама, която ползва кондоми.
От 11 г. ползвам кондоми и много рядко ми се е късал (4 пъти). Затова и ми е малко съмнително... но все пак - късал се е и съм вземала „Ескапел“ и проблеми сме нямали. Причините да се къса кондоми са две
1. Нокти и маникюри - не го слагай ти, нека момчето го слага
2. Сухота на влагалището - понякога момичето е прекалено сухо, въпреки възбудата. Ползвайте лубриканти (например на Дюрекс) и контомът няма как да се скъса - намалява се триенето. Марката на кондомът иначе не е от значение - по-добре инвестирайте в лубрикант. Кондомите всички са електронно тествани.

Стискам палци да не си бременна, но друг път не чакай толкова и не слушай сори, но селски лекарки - взимай си „Ескапеле“ и бъди спокойна. Ползвай кодном и бъди спокойна.

3.   Хората в сайта не са врачки, за до могат да отговарят на такива въпроси.

4.   Наистина много Ви благодаря :), да ще отида след 10 дни на преглед. Докторката ми каза, че не действали, защото нейна пациента била родила след като пила Ескапеле.

5.   На колко години е приятелят ти?

8.   Авторке, не знам къде живееш, но много селска докторка имаш. То по тази логика да кажем, че и кондомите не дейвствали и да го правим като зайците. Изобщо тя не може да знае дали въпросната пациентка казва истината и дали е пила хапчето когато трябва. И ти сега да го пиеш - и за теб няма да действа. На опаковката си пише - колкото по-рано, толкова по-добре. Хората ти дават над 94% сигурност, че ще се предпазиш. Ок, жалко за останалите 6%, но това не значи, че лекарството не действало. Дори ако го вземеш през първите 24 ч. ти е 100% сигурността. Твоята лекарка нещо май иска да печели от абортчета.
Ако ти каже да се хвърлиш през моста, защото действало, ще го сториш ли?
Смени си лекарката и ходи при някоя млада и амбициозна, не се занимавай с подобни „медици“. Утре може да ти каже, че не действали антибиотиците, защото някоя нейна пациентка не се била излекувала и да те остави да си умреш от някоя инфекция - знае ли човек. Така погледнато по нейната логика нищо не действа.
Много пасивен човек си, да знаеш. Вземи да ползваш кондоми или отиди при друга лекарка да ти изпише противозачатачни, защото след много аборти се завършва винаги с безплодие, а ти изглежда си добра кандидатка за това.

11.   Номер 2 хапчето струва 30 лв дайе и повече

12.   До авторката: Ще роди, естествено, като не е спазила упътването от листовката. Ти също си го пила късно, но не е задължително да си бременна. Най-добре е да се изпие възможно най-рано. Както и да не се злоупотребява с употребата му.

13.   авторке незнам какво е станало при теб но аз съм пила ескапел и после се наложи да направя и аборт
не те е излъгала докторката

14.   Малее, ескапел, аборти... горките ви организми!