Споделена история от Секс и интимност

Анален секс без презерватив - крие ли опасности?
Здравейте, с приятелката ми харесваме да правим анален секс, правим го винаги с презерватив, чел съм, че е много голям рискът от възпаление, ако не се ползва презерватив. Кой каквото знае по темата ще ми е от полза, така ли е, някой има ли опит или последствия, неприятни от анален секс без презерватив?

Коментари

1.   Да, дори и двамата да нямате венерически болести да кажем. За теб има шанс да се заразиш с много агресивни бактерии от аналната област и да получиш възпаление на пикочните пътища, а някои бактерии не се подават на антибактериално лечение и можеш теоретично да загубиш бъбреците си от такова нещо.
Колкото и клизми да прави момичето, бактериите са микроскопични. Малко да ти отслабне имунитета и...
Ползвайте кондом! ..да не говорим, че е по-хигиенично, а и ако се получи кървене...много хора имат хемороиди без да знаят - просто анален секс без кондом не е за препоръчване

2.   Номер 1 ти колко опит имаш в това? Ако и двамата сте се тества ли за хив и не сте болни и не си изневерявате няма какво да стане, ако имаш добра хигиема и изминаш мястото добре всеки път.

3.   Правил съм много анален секс, със почти всичките си сериозни партнъорки без презерватив и до сега проблеми не съм имал, но това е по-скоро късмет. Иначе номер 1 е прав. За съжаление при мен удоволствието не е същото с презерватив и за това не използвам при сериозни връзки.

4.   Много правилно, номер 1.

5.   Извинявайте за глупавия въпрос, но как се прави клизма? Надявам се да ми отговорите..

6.   За цялото време от както правя секс винаги е било без презерватив, гъза ми е любимото място!!! Няма проблем, да не говоря колко пъти сам го вадил оцапан, така че деиствай и без кондом.
М43

7.   Тука много разбирачи станаха, постоянно с кондом -ако неправиш безразборен секс, често с различни хора, вероятността да се разболееш от нещо е почти невъзможна. А когото двама души са заедно нищо не им пречи да се изследват, за тяхно успокуение и като им няма нищо да си го правят без кондом. Нищо не може да им стане.

8.   С приятелката ми редовно правим анален секс и никога не ползваме презерватив. Естествено клизмата преди това си е задължителна:)) Никога не сме имали проблеми от каквото и да е естество.

9.   В устата на човек има много повече и по-опасни бактерии отколкото в дебелото черво)))

10.   Има опасност от самите бактерии, но рискът си го преценява всеки. И аз не съм имал проблеми, с приятелката ми редовно правим без кондом и не е имало проблеми. Естествено ще се измиеш хубаво след какъвто и да е секс.

11.   И аз обичам като оправям някоя отзад да е без презерватив. Но много зависи с коя съм, все пак водя ергенски живот и сменям често жените.... чувството да свършиш в дупето на мацката е божествено!

12.   Опасности - спин, кандида
Предимства - мадамата не се обезводнява и поема витамини и минерали

13.   Това е най-опасния секс и онзи ден го направих с приятелката ми.. Надявам се да е здрава, бях първия там, обаче не трябваше да допускам без презарватив, страшничко си е въпреки всичко... Но иначе не можех да я отворя с презарватива, болеше ме и беше гадно, стискайте палци, защото там се хващат най-много инфекции, дори да нямаме сериозни болести, знам го

14.   Номер 13, защо да не си можел да я отвориш с презерватив? Защо те е боляло и е било гадно? Да не си го вкарвал напреко?

15.   Ако познаваш партньорката - НЕ! Но не забравяй да си го измиеш след това