Споделена история от Секс и интимност

Странно чувство на вина.
Здравейте. Реших да споделя своя проблем, защото в последно време доста ме мъчи. Момче съм, на 17 години и от 2 месеца насам изпитвам неописуемо силна вина след като маструбирам. Все едно камък е заседнал в гърдите ми и ме мъчи. Мисълта за самозадоволяване ме преследва през целия ми ден и като го направя започва да ме обвзема вината и всичко това се върти в един порочен кръг. Моля за съвет.

Коментари

1.   Чети целенасочено инфо за ПОЛЗАТА и само ползата от мастурбацията. Ако не помогне - посети психолог, защото явно в твоето семейство са те повредили на тази тема.
Няма за какво да се чувстваш виновна, точно обратното - правиш нещо полезно за себе си без да пречиш или нараняваш други хора, а и не можеш да забременееш или да се разболееш от нещо.

2.   1, тя е той :D

3.   2 - полът няма значение - коментарът ми важи за всеки пол!

4.   Това чувство се среща често при момчетата, само че ти казваш, че е от около 2 месеца - случило ли се е нещо, което го е провокирало, преди това без угризения ли си мастурбирал?

5.   Ти добре ли си, бе пич? Каква вина те гони? Като те засърби гърба и се почешеш изпитваш ли вина? Същото е и с оная ти работа. Сърби те и я чешеш, само че по друг начин. На никого лошо не правиш. Не изнасилваш никого само помагаш на себе си. В пубертета си и е напълно нормално да мислиш постоянно за секс. Ти ТРЯБВА да маструбираш. Природата го изисква от теб, Господ го изисква ако щеш. Затова си създаден такъв, за да ти се прави секс и да се размножаваш. Затова хормоните на тази възраст са няколко пъти повече от необходимото, за да се пробудиш сексуално. Естествено няма как да правим секс винаги когато ни се прави и затова маструбираме. Иначе ще откачим и ще станем психопати. Накрая ще изнасилиш някого и ще свършиш в затвора с разпран гъз. Това ли искаш? Какви са тея родители, дето така са те възпитали се чудя.

6.   Не се притесняваи от това, и аз когато започнах да мастурбирам, тоест да онанирам изпитвах това чувство, прави го колкото искаш. Постепенно ще свикнеш и няма да изпитваш вина.

7.   и аз преди изпитвах такова чувство, споко нормално е и постепенно изчезва и при теб ще изчезне скоро. Сега просто се кефа като си набия някоя здрава чикия :))

8.   Благодаря ви за съветите.. и проблемът не е в родителите ми а в самия мен.

9.   и аз имах такива проблеми на 15-16 пич, чувствах се дори "омърсен" което е смешно.

Сега от позицията на 25 годишен ти казвам - няма нищо за което да се чувстваш виновен. Най-добре си намери приятелка, и използвайте кондоми, че иначе ядове много :)

Всичко ще мине с времето, че разбереш че това е един вид облекчение.

Спазвай добра хигиена, и си ок

10.   Реалността е такава, че едва ли има момче в пубертета, което поне да не е пробвало да мастурбира. Чувството на вина може да се дължи на семейната среда, в която теми като секс, мастурбация и т. н. се премълчават, най-вече защото родителите се чувстват неудобно да ги обсъждат. Мисля, че в този случай водеща роля трябва да има бащата, който да обясни на сина си някои неща, за да не страда той от това чувство на вина, защото то може да влияее негативно на живота му за години напред. Специалистите отдавна са спрели да разглеждат мастурбацията като сексуално отклонение, а я считат за част от процеса на израстване при момчетата.
Естествено, като при всяко нещо, и тук трябва да има мярка, но мастурбацията в днешно време не се смята за ненормална.

11.   Много момчета мастурбират в една стая или в колата с приятели.