Споделена история от Секс и интимност

След баня, ми се пикае често
Сега на проблема, когато се къпя и съм оголил члена, след банята ми се пикае често. Когато членът не е оголен, а го измия с вода преди да изляза от банята, след това не ми се пикае често. Мисля че се получава нещо като цистита при жените, вследствие на обливането на члена с сапунена вода. МОЛЯ ВИ СПОДЕЛЕТЕ НЯКОИ ИМАЛ ЛИ Е ПОДОБЕН ПРОБЛЕМ. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.

Коментари

2.   Попринцип е нермално да ти се пикае когато се къпеш, не малко мъже пикаят в банята колкото и гадно да звучи, дори и аз, а и смятам че поне 80 % от нас са така, отивам по малка нужна (свършвам си работата), влизам в банята и пак ми се пикае, нещо нормално е, колкото до това винаги може да се съветваш с лекар, отиди при личния, кажи си проблема и тя ще ти даде направление или ще ти изпише нещо, щом можеш да го споделиш на нас защо да не можеш и на него/нея. Успех!

3.   Спокойно, де, авторе. При нас, жените, постоянно след баня е така. Мием се и после ни се пикае. Просто влиза водичка в пикочопровода, каква е тая паника...

5.   От автора:Аз мисля че проблема е в това ,че навлиза сапунеа вода в пикочният канал,и получавам това раздразване.Някъде четох,че не трябва да се измива с сапун.Кажете така ли е?

6.   Да, така е №5 вземи си интимен гел

7.   При нас жените се нарушава микрофлората на влагалището, вероятно и при теб се получава нещо подобно.

8.   от автора: Съгласен съм с номер3, но не е нормално това да продължава с часове, а по някога дори с дни. Благодаря на дамите за одговорите. Молбата ми е към мъжете да искажат мнение по моят проблем, да бъдат по активни. Ще си направя консултация с уролог, но изкам да чуя вашиите съвети.

9.   От кога ти е този проблем, защото и аз имам същият проблем, аз съм на 25 и е много неприятно, когато след къпане трябва да правиш секс?

10.   (1) Ами от месец, месец и половина, имам приятелка но секс сме правили само с презерватив, но сме заедно от една година.

11.   Здравейте аз съм момиче и имам същият проблем, кажете това нормално ли е? Не използувам интимни гелове, мия се само с вода.

13.   Ами това е вследствие на това, че влиза вода или сспун, което не е желателно, особено сапунът, в пикочният канал, и от там се получава това неприятно чувство. Измиване само с интимен гел и то един път седмично, и всекидневно с вода, вероятно не правилно се измивате, иначе пикаете след банята и сте готови.

14.   Про злоупотреба с интимната хигена, понякога се получава така, запомнете момичета и момчета, половите органи не могат да бъдат идеално чисти, те имат своята бактериялна защита, и когато бъде нарушена става лошо.

15.   Пикайте си на воля, без да се притеснявате.

16.   Интересно ми е при обрязаните как е, като кожа липсва, и сапунът при плавене преминава през членът, моля споделете.

17.   Аз съм момиче на 12 вчера мастурбирах, и от тогава ми се пишка постоянно, кажете ми от мастурбирането ли е, много се притеснявам?

18.   И мен понякога ми се пикае, ама не знам от какво е?

19.   И при мен е нещо подобно, отначало страшно ми се иска секс или мастурбация, и после започва да ми се пикае, това нормално ли е?

20.   Вариантите са три:
1. Пикаеш си на воля,
2. Къпане с презерватив,
3. Спираш къпането ;-)

21.   Е много умно няма що, егати съветите е дал #20.

22.   Вие не сте ли учили в училище, че урината и спермата излизат през един и същи канал, наречен уретра, затова едното "блокира " другото, затова след секс обикновено идват позиви за пикаене и после може още малко сперма да излезе, уринирането дезинфекцира, така че 1во-да, нормално е и 2ро-няма нищо притеснително.

23.   "16. Интересно ми е при обрязаните как е, като кожа липсва, и сапунът при плавене преминава през членът, моля споделете. "
Към №16
Зависи дали си обрязан частично заради проблем или изцяло заради религия. И двамата ми синове са с операция от фимоза - частично отделяне и изрязване на кожата на члена, проблем-никакъв, даже е по-хигиенично, кожата не е толкова нужна на члена всъщност, не пази ако това имаш в предвид. Ако не си обрязан, кожата силно се издърпва назад, за да измиеш члена и после я спускаш и измиваш хубаво и кожата, иначе става миризма и гъбички и пфу.

24.   Да но при обрязаните кожата на членът е загрубяла и няма дразнение от сапуна, докато при необрязаните, членът е по чувствителен и сапунът дразни и предизвиква тези позиви.

25.   Някои изобщо си нямат понятие от интимна хигена, какви САПУНИ, използува се само ИНТИМЕН ГЕЛ, или БЕБЕШКИ ШАМПОАН, който не нарушава PH на кожата, учудва ме, че някои родители не знаат това, и не са обяснили на децата си.

26.   Аз не се мия с никакви сапуни, и пак ми се пикае, кажете ми как да се избавя от това неприятно чувство? - момиче съм.

27.   Здравейте, искам да попитам, колко често трябва да се измива главичката, не е ли вредно честото и миене?

28.   Едва ли е вредно... Аз си я мия всекидневно с вода, и най-вече след уриниране. Само веднъж седмично е измивам със сапун, като досега не съм имал никакви проблеми.
Трябва да се мие, защото иначе се отделят разни секрети, които миришат неприятно. Но при по-чувствитела кожа може и да има проблем. Поне само с вода я измивай, нищо не ти пречи!

29.   Да но по нагоре прочетох,че сапунът е вреден и се появявало раздразване с чести позиви за уриниране,понякога имам подобно усещане.

30.   №2 какво му е гадното да пикаеш в банята докато се къпеш. Аз го правя редовно, по няколко пъти докато се къпя, жена ми също пикае като се къпем заедно, че пикае и права, което ми е много забавно. Няма нищо срамно и гадно в това.
А това момченце да не се впечатлява, напълно нормално е и няма никакъв цистит!

31.   Нормално е докато си в банята да пикаеш, но ако това продължава, както авторът е казал дълго време след това, тогава има някакъв проблем и той е свързан най вероятно с продуктите с които се измива пенисът.

32.   Здравейте, изчетох всички коментари и реших да споделя и аз, от известно време и аз изпитвам подобни симптоми и когато спрях да се мия с сапун, защото се миех отвреме на време забелязах, че не ми се ходи по малка нужда след това, само да уточня че инякои интимни гелове и продукти също засилват тези симптоми.

33.   Колко често трябва да се мие главичката на члена, кое е нормално?

34.   До автора - има найлонови гащи - продават ви ги в аптеките - къпи се с тях
До 33 - мие се когато започне да "сиренясва" - иначе може да стане като с автора....

35.   Не разбирам иронията ти номер34?

36.   35, всеки си има проблеми ;)
Ще питаш ли нещо конкретно или ще се оправяш сам/сама?

39.   Аз бих искала да попитам това за момичетата важи ли,в смисъл може ли и при тях да се получи такъв проблем?

40.   Аз пък като вляза в банята пикая няколко пъти докато се къпя, междувременно си удрям и една чекия! (М-48)

43.   При мен пък като изляза от банята и след около десетина минути започва да ми се иска да правя секс, и това е винаги след като съм се изкъпал, либидото ми се засилва, понякога адски много, не знам нормално ли е?

44.   Понякога след баня ми се доаква - друго си е да се изтропаш с чист гъз

45.   Тая тема я превърнахте в подигравка.

48.   Понякога когато съм много възбудена, след известно време ако не удволетворя нагона си идва момент в който ми се ходи по малка нужда, същото се случва и ако съм започнала полов акт или мастурбация и по някаква причина се нложи да прекъсна, тоест не съм достигнала до оргазъм, постепенно възбудата преминава в позив за уриниране. Бих искала да попитам някоя друга сблъсквала ли се е с това и дали това е нормално?

49.   При мен след баня чувствам приятна възбуда, засилва ми се сексуалното желание. Жена на 29г.

50.   До 48, напълно нормално е и при мъжете е така.

53.   От скоро и аз имам такъв проблем, срам ме е да отида на лекар, моля ви как да се избавя от този проблем?

54.   Какво ви става бе хора, пикайте си на воля като ви се пикае, не е полезно урината да се задържа в организма - трябва да се изхвърлят течности явно. Колкото до въпросите свързани с хигиената, добре е човек да си взема душ ежедневно - обикновено преди лягане, пениса се измива хубаво със сапун, задника също след всяка от съответните нужди, разбира се ако има подходящи условия за това. Всичко друго е гадничко и убива тръпката при евентуална интимност. Важно е човек да се чувства чист тялом и духом по всяко време на денонощието.

55.   Какъв сапун на пениса? Сапун не се използува, само интимни гелове или вода! Описаните симптоми са от измиването с сапун!

56.   Нормално е. Топла вода, сапун, изпарения... всичко това води до отпускане. Сваляш напрежението, тялото също се разтоварва... така, че споко.

59.   И при мен от скоро се получи този проблем, дали защото започнах да се къпя всеки ден?

Ж 16