Споделена история от Секс и интимност

Ако ми повреди нещо?
Здравейте, аз съм момиче на 15. Имам приятел вече от повече от половин година. Той е колкото мен и с течение на времето вече искам да правим секс. Пробвахме веднъж, той го вкара почти целия, но аз не усещах нищо, докато накрая усетих ужасна болка и спряхме и това беше. След известно време, около месец някъде, опитахме отново. Вкарваше ми един пръст, но като пробваше два ужасно много ме болеше, да не говорим като се опитваше да го вкара! Бях възбудена, овлажнена, не знам какъв е проблема... само да кажа, че и той не го е правил преди това, но все пак доста от приятелите му са го правили и са му разказвали, както и на мен
И дори и да ми кажете да претърпя болката някак си ме е страх, че може да ми повреди някой орган вътре

Коментари

1.   Нищо не може да ти повреди, все пак затова са създадени органите ти - то е като да кажеш - страх ме е да дишам, че да не ми повреди въздухът дробовете.
Отпусни се и се остави в ръцете на момчето. ВАЖНО - ПОЛЗВАЙТЕ КОНДОМИ - може да ти повреди „нещо“ само, ако те забремени. Иначе няма начин да ти повреди каквото и да е било с пръсти или с пенис. Чети малко за женската вагина и изобщо - за твоето тяло!
Ползвайте задължително лубрикант (на Дюрекс да кажем, класически - без миризи или други екстри), нека те намаже с него преди това хубавичко и няма начин да те боли или да ви се скъса кондома. Ако се почувстваш некомфортно, не прекъсвай акта, а се остави просто. Първите няколко пъти не е приятно за жената. С течение на времето (с години дори) жената открива своето удоволствие. Апетитът идва с яденето!
Ако се пазите с кондоми от забременяване, няма да имате проблеми!!!! Лубрикант за овлажняване и сте тамън

3.   Проблемае в него....???
Защо ли... //
Ми ако го направиш с по опитен партниор би трябвало да ти хареса дори. Въпреки че ще те боли. Да боли естествено и можеби п първият път не сте постигнали ефекта от обесчестяването ти. След това сте пробвали и ефекта е бил същия. Ако е бил по настойчив и опитен би трябвало да ти скъса ципата от първи опит. Ведбнъж боли после щте се скъсате от секс. Особенно ти ще си най доволна но ако е с опитен и добре възбуден а не да е неуверен и стресиран младеж. За тая работа си трябва мъж и то добре надървен за да те отвори без много да му мисли. Иначе ще те боли той няма да смее да направи по смел опит и ще сте децтвени и двамата.

4.   Виж, всичко идва оттам, че си много малка. Аз бях с една година по-голяма от теб, когато започнах да правя секс с тогавашния ми прияте , същите проблеми. Сега съм на 22, и гледайки назад, мога да направя сравнение със секса, който правя сега и всъщност установявам, че на 16 не съм изпитвала никакво удоволствие. Ако можех да върна времето назад, дори бих почнала със секса по-късно. На 15 изпитваш сексуална възбуда, да, това са хормони. По тази логика, биологически си готова и за дете на 12-13 (когато дойде първия цикъл), но това значи ли, че трябва да родиш на тази възраст?
Така че, колкото и да си въобразяваш, че ти се прави, истината е, че още не си узряла достатъчно за това. Пък и дори да правите, се лишаваш от много приятни неща в секса, тъй като сте нови в това и всичко е само едно блъскане, честно казано. Според мен сега ти е времето да правиш други лудории с приятеля си, да излизате, да ходите по екскурзии, да си гледаш ученето, секса няма да ти избяга. И половин година не е кой знае колко много време, за да бъдеш толкова интимна с някого на тази си възраст. Защото почвайки със секса, идват и много отговорности, и поне бъдете сигурни, че знаете как се слага презерватив правилно (много от хората на ваша възраст дори това не знаят как се прави ). Ясно е, че вече не си девствена и ще продължите със секса, но пази се наистина, сега е по--сложно, много си млада. Аз поне на тази си възраст, дори да не искам деца, пак не би било същото ако се случи нещото, но ти си още дете.

5.   Номер 4, изобщо не си права. Не е от възрастта на момичето, а от липсата на опит. Аз почнах на 19 г. и пак имах същите проблеми в началото. Всяка жена трябва да научи своята си сексуалност с течение на времето. Преди на 16 г. са раждали вече... не е малка

6.   Аз също съм на 15 имам сериозна връзка (година и половина) много пъти ми се е искало, но някак ме е страх... С презерватив възможно ли е да стане нещо? И да опитаме ли?

7.   до 6 - какво „нещо“ може да стане? Който го е страх от мечки, не ходи в гората - нали знаеш?
Иначе половите органи са направени за това „нещо“, на мъжете и за пикаене, но на жената САМО за “това нещо“ и да родят - няма да ти се спука вагината от секс, ако това те интересува.
Не мисля, че си готова обаче, щом се чудиш. Пробвайте първо с Петинг (взаимно задоволяване с ръце и уста).
Ако се почувстваш готова за секс, ползвай задължително кондоми в комбинация със специален лубрикант. ПРЕДИ употреба внимателно прочети листовката на кондомите.
Например не се ползва възелин или крем, защото ги поврежда, внимава се с ноктите при слагане и така нататък.
Ако ти е прекалено сложно - отиди на гинеколог да ти изпишат противозачатачни.
Само не позволявай на момче да прави незащитен секс с теб (да те пазил), защото абортът ти е гарантиран!

8.   5, не си права много е малка авторката. А липсата на опит определено е от голямо значение, но както казва 4, на тази възраст можеш да изпиташ възбуда, но не и голямо удоволствие. За последното е необходим опит, напасване с партньора и взаимно доверие.

9.   От 4- Напротив, малка е. Това че в Бг се възприема за нормална възраст 15, не значи, че е същото и в някои други страни. Чалгата е само едно от нещата, които 'възпитават' в такова виждане. А това, което казвам, далеч не значи, че човек не трябва да има отлични познания относно секса! Но никой не може да оспори факта, че секса на 15 не струва пред този на 20 или на 30. И най-вече пиша, защото на 15 рискуваш доста (и то от неопитност), и аз като бях на тази възраст, колко от моите тогавашни приятелки се оплакваха, че им се бил скъсал презерватива, пиеха хапчета, слава богу, аз тогава не съм имала инцидент, но наистина съжалявам, че и аз съм почнала на такава възраст със секса. Сега, вече срещнала точния човек, съжалявам за предните бройки. Само съм си поставяла здравето под риск, защото масово са некадърни и не знаят как се слага презерватив.
На 30 да направиш аборт е едно, може вече да си раждала и да ти е все тая, но на 15 да не говорим какви последици има, не само физически, но и психологични.
Още повече че ако почнеш на 15, ще имаш доста по-голяма бройка от някоя, която е почнала на 19-20.

10.   Номер 9 - Законът в България е след 14 г., в 2/3 от страните в ЕС също, другите са от 16 г.
Нормално е и винаги е било нормално. Хората са се женили на тази възраст. В САЩ пък раждат тогава.
Когато лъжем децата и не им даваме информация ние не ги предпазваме, напротив - те си набавят инфо от порното (чалгата тук няма особено влияние) и си правят просто секс. ЗАБРАНЕНИЯТ ПЛОД Е НАЙ-СЛАДЪК.
Длъжни сме поне да кажем - ползвайте кондоми. Те, децата си знаят работата иначе. Колкото повече ги лъжем, толкова по-малко ни имат доверие, колкото повече казваме „не го прави, малка си и т.н.“, толкова повече ще го правят, защото им става интересно

11.   Еми ако ти повреди нещо ще идете на техник да го оправите

12.   То това в главата не се поправя, защото го няма :)))

13.   На 15? Явно родителите ти не ти обръщат внимание.

14.   Номер 4, разбрахме и от първите 10 пъти, че съжаляваш за ранната загуба, че не си изпитвала удоволствие и т. н, но стига вече тъй като до една голяма степен не е така (казвам го като жена с достатъчно опит). И не става въпрос за възпитанието и за чалгата, темата е съвсем друга, момичето си е задало въпроса. Подкрепям номер 1 от - до. Няма какво повече да се добави.