Споделена история от Секс и интимност

Секс
Здравейте!
Много жени се хвалят, че изпитват оргазъм след оргазъм, така наречения множествен оргазъм... При мен проблемът е, че свърша ли един път се чувствам задоволена и ако продължава акта не чувствам нищо, а много ми се иска да усетя и аз какво е множественият оргазъм! По принцип даже не винаги успявам да свърша.. На какво ли се дължи това?
Моля ако някой знае как се постигат многото оргазми да ми кажи! Благодаря предварително и моля без критики и т. н просто ми е интересно и не знам към кого друг да се обърна... :))

Коментари

1.   Женската сексуалност не е съвсем вродена, а оргазмът на жената не е необходим по принцип за продължаването на рода. Преди 50-70 г. в западните цивилизации дори не е бил известен женският оргазъм. Доказано е, че жената може да се почувства сексоално задоволена и без оргазъм - за нея е по-важна близостта с партньора и интимността с него. И така както някога мъжете не са се старали за нашите оргазми, в днешно време и под влиянието на порно индустрията едва ли не женският оргазъм се превърна в задължение на много жени - 98% от жените са симулирали оргазъм през живта си.
Да не достигнеш винаги оргазъм си има много причини - хормонални (след оволация, преди менструация), стрес, недоспиване, неподходящ партньор, диети и т. н., но най-вече - точно натискът да достигнем на всяка цена оргазъм - особено вагинален такъв - убива у много жени изобщо възможността за оргазъм.
Сексът не е Олимпиада, Авторке, време е да го разбереш. Тук не може да има състезания и постижения. Мултиплените оргазми не са нещо, което се учи. Всяка жена има различни оргазми и твоят явно е достатачно интензивен, за да се почувстваш задоволена. какво искаш повече?
Не пренасяй своята амбициозност в леглото! Ако превърнеш секса си в спорт, рискуваш да загубиш най-важното - интимността с партньора и желанието за нея, завъртайки се в една спирала от нереалистични представи, желания и очаквания към него и себе си, стрес и обвинения. Отпусни се, наслади се на секса с мъжа, когото обичаш - останалото няма значение. Най-хубавите оргазми идват неканени!.

2.   Нищо ти няма. Хората сме много различни. Аз, получавам само един оргазъм. Както и при мъжете- някой свършват веднъж и се чувстват ок, а някой по 2-3.

3.   Можеш по време на мастурбация, когато осетиш, че ти идва, продължаваш без да спираш, въпреки, че почти при всички жени докосването на клитора веднага след оргазъм е неприятно, но ако имаш воля да продължиш, ще изпиташ втори, трети и т. н Тази тренировка ще ти помогне да изпитъш множествени оргазми при секс. Успех мила.

4.   Всяка жена е различна. На мен ми трябва малко време преди да продължа, но желанието ми за секс не изчезва... просто трябва малко време от сорта на 5-10 минути. Има един трик, който при мене действа - кажи на приятеля ти да те ч*ка по-бързо, когато усетиш, че свършваш... тогава хем оргазма ти ще е по-хубав, хем след това няма да ти трябва кратка пауза за да продължите.

5.   Авторката: Благодаря много на всички за съветите! :**